Kültür

Topçamlı kadınlar onları buluşturdu

Topçamlı kadınlar onları buluşturdu
2014.08.04 00:00
| | |
5547

Daha önce aralarında sert tartışmalar yaşanan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve CHP Beykoz belediye Başkan aday adayı Hızır Yılmaz Ordu İli Mesudiye ilçesi Topçam Beldesi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin keşkek gününde bir araya geldi.

Topçam Derneği Kadın Kolları Başkanı Esengül Aydemir’in organizesinde gerçekleşen etkinliğe, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcısı Nevin Çalışkan, Topçam Dernek Başkanı Hakan Aydemir, Çiğdem Mahalle Muhtarı Murat Erdal AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Hızır Yılmaz ve vatandaşlar katıldı. 

Çelikbilek ile Yılmaz yan yana oturdu 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve CHP adayı adayı Hızır Yılmaz yana yana oturdu. Çelikbilek ile Yılmaz’ın bir ara sohbet ettikleri görüldü. 

Organizasyonu 12 kişilik ekibiyle organize ettiğini söylenen Kadın Kolları Başkanı Esengül Aydemir, konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek, memnuniyetini dile getirdi. Bundan böyle Topçam Beldesi kadınlarının da faaliyet içerisinde olacağını söyleyen Bayan Aydemir, kadın kollarını yaklaşık 15 gün önce kurduklarını dile getirdi. 

Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal’da hemşerilerine yönelik yapmış olduğu konuşmada,  “burada bulunmaktan duyduğum mutluluk sadece benim değil, katılımcıların her birinin yüzlerindeki ifadelerden memnun kaldıkları görünüyor” ifadelerini kullandı. Erdal, “bu derneğin kalkınmasında hepimizin üzerine çok büyük yük düşüyor” dedi. 

Hızır Yılmaz fahri Topçamlı oldu 

CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Hızır Yılmaz’da bir konuşma yaparak, “bende fahri Topçamlıyım… Biz gerçek demokrasiye ulaşacaksak, mutlaka kadının eli olmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara verdiği değeri versinler, işte o zaman bu ülkenin sırtını kimse yere getiremez. Ben Belediye Başkanı olursam Belediyeyi örgütlü kadınlar ile yönetecek ve Topçam’ı Beykoz’a mahal edeceğim Başkanı da ben olacağım” dedi. 

Programda konularla kazanlarda pişirilen keşkek dağıtıldı. 

Topçam Horona 

Konuşmaların ardından sahneyi Ordu İli Mesudiye İlçesine ait yöresel sanatçı Erkan Tuncer aldı. Topçamlı Tuncer’in yöresel türküleri eşliğinde eğlenirken, halay ve horon güne damga vurdu. 

 

Anahtar Kelimeler: Esengül Aydemir, Hızır Yılmaz, Mesudiye, Ordu, Topçam Kültür ve Dayanışma Derneği, Yücel Çelikbilek, Beykozhaber

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"