Siyaset

Topbaş ve Temurci, Beykoz'a moral verdi

Topbaş ve Temurci, Beykoz'a moral verdi
23.07.2016 00:58
| | |
9131

Foto galeri Video galeri

15 Temmuz’da verdiği Demokrasi Şehitleri için AK Parti İlçe Binası önünde gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerîm tilavetine, İstanbul'un en önemli isimleri de katıldı.

Beykoz'un da 4 şehit verdiği ve 60'dan fazla kişinin de yaralandığı 15 Temmuz Olayları dolayısıyla meydanlarda tutulan Demokrasi Nöbeti, bugün gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerîm tilavetiyle devam etti.

Cuma Namazı'nda tüm Türkiye'de olduğu gibi Beykoz'da da eller demokrasi şehitleri için semaya kalkarken, şehitler için dua edildi ve hem şehit hem de gazilerin ailelerine sabır dilendi. Akşam saatlerinde AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı binasının önünde toplanan Beykozlular ise önce Kur'an tilaveti dinleyip dua etti, ardından ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'yi dinledi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın eşlik ettiği İstanbul'un en önemli isimleri, Beykozluların FSM Köprüsü'nde yazdığı destanı överek, "Hepinizden Allah razı olsun" dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı binasının önünde gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Geçen hafta 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabahı şehit düşen güvenlik görevlileri ve Halk için Yasin-i Şerif okunurken, tilavetin sonunda da şehitler ile gazi ve şehit yakınları için dua edildi, Allah'tan sabır istendi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın eşlik ettiği heyet içerisinde İBB Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Elif Öksüz vardı. Gelen konuklara 'lokma tatlısının' da ikram edildiği akşamda, ilk olarak mikrofonu AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci aldı. Yaklaşık bir haftadır yoğun olarak programlara katılıp, burada vatandaşlara hitap eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, kısılan sesine aldırmadan şu konuşmayı yaptı:

Selim Temurci: "Asla bu bir siyasi parti meselesi değildir!"

"Değerli kardeşlerim... Sesimin halini görüyorsunuz... Çok kötü günler geçirdik ama Rabbimize hamdolsun ki, çok daha aydınlık bir Türkiye'de beraber yaşamak adına yeni bir başlangıç yaptık. Rabbim yolumuzu açık eylesin...

Beykoz çok özel bir ilçe... Beykoz, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'yle komşu bir ilçe... Fatih Sultan Mehmet'e çıkan o zalimlerin karşısına dimdik çıkan Beykoz'a selam olsun... Allah hepinizden razı olsun...

Değerli kardeşlerim... Üzüntümüz büyük... Kardeşlerimiz var... Gazilerimize gidiyoruz; 15 yaşında 20 yaşında kardeşlerimizin, hanım kardeşlerimizin üzerinden tank paleti geçiren bu şerefsizlere lanet olsun... Bu toplantılar, bu buluşmalar... İnanın ki, İstanbul'un her yerinde şunu söylüyorum: O gün biz E-5'e çıktığımızda, orada yol yürürken, bizim kolumuza ülkücü kardeşimiz de girdi. Cumhuriyet Halk Partili kardeşimiz de girdi. Saadetli de girdi, Büyük Birlik Partili de girdi... Biz birlikte Türkiye olarak bu darbeye karşı durduk! Asla bu bir siyasi parti meselesi değildir. Bu Millet, feraseti çok büyük bir Millettir. Bu Millet, 'Mesele vatansa, gerisi teferruattır' diyen bir Millet... Onun için bizim geçen Cuma tek bir rengimiz vardı. Tek bir işaretimiz vardı. Elimizde tek bir şey vardı: O da al bayraktı... O gün hepimizin rengi: Kırmızı-beyazdı. Böyle de olmaya devam edecek inşallah...

Siz yıllardır, o uzun adama, Türkiye'nin her yerinde, 'Dik Dur Eğilme, Bu Millet Seninle' dediniz.  Rabbime hamdolsun, öyle bir teşkilata ve öyle bir kardeşlik ruhuna sahibiz ki... O Cuma günü gerçekten ben sokağa indiğimizde ve 'Yürüyoruz' dediğimizde, bizimle birlikte yürüyen iman dolu kardeşlerimizin olduğunu gördüm."

Selim Temurci'nin ardından kürsüye gelen İBB Başkanı Kadir Topbaş da konuşmasına Beykozluları överek başladı. Geçen hafta 15 Temmuz'da yaşanılanları, "Bin yıllık tarihimize yeni bir sayfa daha eklediniz" sözleriyle yorumlayan Başkan kadir Topbaş, şunları anlattı:

İBB Başkanı Kadir Topbaş: "Her biriniz Recep Tayyip Erdoğan'sınız..."

"İstanbul'un güzel insanları... Beykoz'un güzel insanları... Ne büyüksünüz; hamdolsun... nasıl bir duruş sergilediniz ki, dünyaya örnek oldunuz... Bin yıllık şanlı tarihimize yeni bir sayfa eklediniz. Bir tarih yazdınız. Artık bugün dünya milletleri, bunun nasıl olduğunu anlamaya çalışıyor; hayret ediyorlar. 'Bu nasıl iştir? Bu nasıl duruştur?' diye soruyorlar. Hepinizden Allah razı olsun...

Sayın Cumhurbaşkanımız, 'Diklenmeden dik durun! Siz imanınızla gelin, onlar tanklarıyla, toplarıyla gelsinler' diye haykırdı ve sizler feyiz feyiz (artarak, çoğalarak) meydanlara geldiniz, tüm alanları doldurdunuz. Dosta güzellik verdiniz ama düşmana da zül oldunuz, karanlık oldunuz. Sizler 15 Temmuz karanlığını nura çevirdiniz. Tarihte de hep böyle oldu. Bu topraklarda biz Alparslan'dan bu yana birçok şehitler vermişiz. Al Bayrağımızın rengi, şehitlerimizin kanı...

Taziyelerimiz var, acılarımız var... Ama önemli olanı Devletin bekası ve ülkenin geleceğidir. Biz, sözkonusu vatan olduğunda Millet kaynaşmasını gördük. Yetmişdokuz milyon bir yumak olduk. Darbeciler adeta feleklerini şaşırdılar. Öyle hikâyeler var ki... Kamera kayıtlarından izlediklerimiz var. Hasta ziyaretindeyken orada dinlediklerimiz var. Gerçekten kitaplar dolusu, güzel kahramanlık destanları var. Allah hepinizden razı olsun. Bir güç gösterdiniz... İmanınızın yansımasıydı bu... Allah'ın resulü Peygamber Efendimiz şöyle buyuruyor: 'Siz nasılsanız, öyle idare edilirsiniz' buyuruyor. Sizden kaynaklanıyor... Bu yapınız, duruşunuz, Sayın Cumhurbaşkanımıza yansıyor. Esasında sizin her biriniz Recep Tayyip Erdoğan'sınız. Artık Cumhurbaşkanımız, 79 milyonun Cumhurbaşkanıdır..."

‘Konuşma yapmayan Başkan Çelikbilek, Kadir Topbaş’ı uğurladıktan sonra Kavacık’ta kısa bir yürüyüş yaptı’

Konuşmaların ardından heyet alandan ayrılırken, bu sırada İBB Başkanı Kadir Topbaş ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, özellikle çocuk ve gençlerin ilgi odağı olarak, onların fotoğraf çekimi isteklerini kabul etti. Kadir Topbaş'ı aracına kadar uğurlayan Yücel Çelikbilek ise bundan sonra her zaman yaptığı gibi yürüyüşe başladı. Aracını beklemeden Kavacık sokaklarında yürüyen Yücel Çelikbilek, bu sırada Beykozlu vatandaşlarla da selamlaştı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kadir Topbaş, Selim Temurci, Ziyaret

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"