Topal Osman 12 Nisan’da vizyonda

  • Güncelleme: 03.02.2013 00:11
  • Okunma: 8335 kez
  • Yorum: 0
Beykozlu Giresunlular Derneği’nin haftanın belirli günlerine yaptığı Pancar Sohbetleri devam ediliyor.
Topal Osman 12 Nisan’da vizyonda

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Oral, İl Dernekler Birliği Dönem Başkanı Hasan Karakaya, Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, Beykozlu Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Ahmet Soylu, Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu ve Beykozlu Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı sohbet yine renkli görüntülere sahne oldu.

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkan Vekili İsmail Öztürk, sunumunu yapmış olduğu gecede, “Pancar Çorbası bahane, sohbet şahane” sloganıyla yola çıktıklarını söyledi.

Haftada iki akşam fikir ve sohbet akşamları adı altında bu programı yaptıklarını ifade eden Öztürk, Çarşamba ve Cumartesi akşamları bir araya geldiklerini ve tanınmış simaları konuk ettiklerini söyledi. Öztürk, çarşamba akşamları panel şeklinde geçen programlarda fikir alışverişinde bulunduklarını, cumartesi akşamları ise muhtarlar, il dernek başkanları ve siyasi partilerle bir araya geldiklerini dile getirdi.

Yenilen Pancar Çorbası, mısır ekmeği ve yoğurtun ardından yemek duasını Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Ahmet Soylu yaptı.

Başkan Vekili İsmail Öztürk bir selamlama konuşması yapmak üzere mikrofonu Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı ve Beykozlu Muhtarlar Derneği Sekreteri Ahmet Soylu’ya verdi.

Soylu konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Beykozlu Giresunlular Pancar Çorbası adı altında Beykoz’un ve Beykozlunun sorunlarına çözüm arıyor. Bence gayet güzel bir hareket. Burada sizlerin arasında bu çalışmada bulunmaktan mutluluk duyuyorum.”

Soylu’nun ardından konuşan Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, “Pancar Sohbetlerinin çok ince düşünülmüş bir hareket olduğunu ifade ederek, Beykozumuz için hepimiz hep birlikte çalışıyoruz. Çalışmalıyız da. Yerel dernekler, mahalle ve köy muhtarlarımız ve değerli yerel basınımız Beykoz için bir siyasi parti gibi çalışıyor. Allah hizmetlerini eksik etmesin.” dedi.

AK Parti Meclis Üyesi Nevzat Oral’da konuşmasında, “Öncelikle burada bulunmaktan mutluluk duyduğumu hepinizin bilmesini isterim. Beykoz’un sorunlarına çözüm bulmak hepimizin görevi ve Beykozlu Giresunlular Derneği bunun için çok ciddi anlamda uğraş sarf ediyor. Onların bu çalışmaları diğer yerel derneklere de örnek olacaktır. Hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Afyon’da Giresunlu Şehitleri için yapılacak olan anıt için bir komisyon oluşturduklarını ve bu komisyonun başkanlığına yürüten Beykozlu Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Yümsel çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Değerlerimize her zaman sahip çıkmalıyız.

“Afyonkarahisar'ın İsçehisar ilçesinde ki şehitliklerde babalarımız dedelerimiz bulunuyor. Onlara sahip çıkmalı ve onları yaşatmalıyız.” şeklinde konuşan Yümsel, “her sene ağustos ayında anıtımıza düzenlenen gezilerle şehitlerimizi anıyoruz. Diğer yandan şehitlerimizi yaşatmak adına ‘ Topal Osman ’ adında bir film çekiliyor. Oda en kısa zamanda gösterime sunulacak.” dedi.

Topal Osman 12 Nisan’da vizyona giriyor

Programın devamında ise, “Topal Osman” filminde oyuncu olan Giresunlu Erdal Dalcı filmin içeriğine ilişkin bilgi verdi. Topal Osman filminin çekimlerinin ilk olarak Afyon’da başladığını fakata ortaya çıkan maddi imkânsızlıklar nedeniyle çekimlere Beykoz’da bulunan Deri Kundura Deri Fabrikası’nda ki film platosunda devam edildiğini söyleyen Dalcı, Final sahnesini ise Şile’de çektiklerini belirtti.

Çekim sırasında ufak tefek birkaç ihtiyaçları olduğunu, onları da Dernek Başkanı Hasan Karakaya ve Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç’ın dernek üyelerinin destekleriyle giderdiklerini söyleyen Erdal Dalcı, Topal Osman filminin 12 Nisan 2013 günü vizyona gireceğini söyledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz