Tonya, Beykoz yerel basınıyla buluştu

  • 07.11.2018 15:17
  • Güncelleme: 07.11.2018 19:30
  • Okunma: 4509 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Muammer Tonya, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Tonya, Beykoz yerel basınıyla buluştu

Geçtiğimiz günlerde CHP İlçe binasında aday adaylığını açıklayan Muammer Tonya, Beykoz yerel basınına Anadolu Hisarında yer alan Fenerci Mutfağı adlı lokantada özel bir kahvaltı programı düzenledi.

Aday Adayı Muammer Tonya düzenlediği kahvaltı programında Beykoz’un tapu ve imar sorunlarına değindi.

Tonya, “Beykoz’umuzun tapu ve imar sorunu 5393 sayılı Belediye Yasası’nın Büyükşehir haricinde ilçe belediyelerine vermiş olduğu tüm yetkileri, başlık halinde verenlerin açılımını yaparak yapabileceklerimin maksimumu yapacağımı belirtiyorum” dedi.

Tonya, belediyenin vatandaşlara yapabileceği yardımları sıraladı.

“Bunların hepsini yapabileceğiz”

Türkiye’nin sosyal bir devlet olduğu gerçeğini dile getiren Tonya, “Beş bin üç yüz sayılı Belediye Yasası biliyorsunuz Anayasa’nın ikinci maddesinden gelen Türkiye sosyal bir devlettir.  Bunun açılımında belediyeler vermiş olduğu beş bin üç yüz sayılı kanunla yetkiler var. On ikinci maddesinde der ki belediyenin vatandaşlara yapacağı yardımlar on dört kalemdir. Bunu maddi olarak tutun da kırtasiyeye kadar, elbiseden tutun da burslara kadar, başarılı sporculara yapılacak meclis kararı ile verilecek ödüller ile spor dalında ödüllendirmeye kadar,  yine bu yasada beceri kursları mesleki okullar yapma yetkileri var. Bunları tabi daha sonra açacağız. Bunların hepsini yapabileceğiz” diye konuştu.

Tonya, Beykoz’daki amatör spor kulüplerini unutmadı.

“O aidatlar ile o kulüpler yaşamaz”

Belediye’nin amatör spor kulüplerine yardım etme imkanının olduğu gerçeğini dile getirerek sözlerine devam eden Tonya, “Bölgemizde yirmi, yirmi iki civarı amatör spor kulüplerimiz var. Biliyorsunuz amatör spor kulüpleri Türkiye’de maddi olanaksızlıklar içerisinde bakıyorsunuz Anadolu Hisarı’nda oturuyorsunuz burada da bin dokuz yüz on sekiz de kurulmuş yüz yıllık bir kulüp var. Buraya gelenler ilk başta üye olur, on sene sonra unutur üyeliğini. Ben buraya üye miydim? Der. O aidatlar ile o kulüpler yaşamaz.” ifadelerine yer verdi.

“Her bölgemizin ayrı bir problemi var”

“Tapu sorunu eş değeri kadar imar sorunudur. Her bölgemizin ayrı bir problemi var. İmar da şöyledir; her parsel bir insan gibi bir kimliği vardır. Yıllar olu üzerinde kaçak, bir şey yapsa o dosyanın içerisinde durur. Bölgemizde en problemli olan şey, büyük hisseli parsellerdir. Vatandaşlar bu büyük parsellerdeki imar barışı ile tapularını almadığı sürece bunlara bir enkaz bedeli verilir. Yerlerinden gönderilir. Çünkü kentsel dönüşüm yasası çok açık ve acımasızdır. Uzman bir Mimar’a gitsinler durumlarını anlatsınlar. En kısa zamanda müracaat etsinler”

Tonya, sözlerine kendisinden bahsederek devam etti:

“Benim oyum yine Cumhuriyet Halk Partisinindir”

Bugüne kadar hiç seçilmediğini söyleyen Tonya, “Ben bugüne kadar hiç seçilmedim. Bundan önce bir meclis üyeliğine aday adayı olmuştum. Seçilip listeye konulmadım. Bu sefer de seçilip listeye konulmayabilirim. Fakat benim oyun yine Cumhuriyet Halk Partisinindir. Her hangi birisi adaylaşır ise arkasından yürürüz. Yardımcı oluruz” diye konuştu.

Birisi hep kazanacaksa öbür partiler niye aday göstersinler? Niye masraf etsinler? Her şey ortada bir sefer de başka bir parti denenir. Beykoz’u CHP iyi bir aday ile kazanır. Kavgacı olmayacak, düzgün olacak, halkın arasına girecek, her partiden insanlar oy verebilecek. Belediye başkanlığı adaylığı halka güven veren bir şeydir” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz