Son Dakika

Tokatköy Kentsel Dönüşümünde kuralar çekildi

  • 0
  • 11487
Tokatköy Kentsel Dönüşümünde kuralar çekildi
Tokatköy Kentsel Dönüşümünde kuralar çekildi
Tokatköy Kentsel Dönüşümünde kuralar çekildi

Beykoz'un ilk kentsel dönüşüm bölgesi Tokatköy'deki ev ve işyerleri için noter huzurunda kura çekimi tamamlandı.

Beykoz Tokatköy'de tartışmaların odağında devam eden kentsel dönüşüm projesinde vatandaşların kullanacakları ev ve işyerlerinin kuraları Kavacık Yaşam Merkezi'nde çekildi.

Yapılan çekilişlerin sonucunda vatandaşlar, dönüşüm projesi tamamlandıktan sonra alacakları daireleri de öğrenmiş oldu.

Kura programının ardından sosyal medya hesabından birtakım açıklamalarda bulunan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Marmara depreminde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. 17 Ağustos 1999'da milletçe yaşadığımız acı dün gibi taze! Deprem doğal bir gerçek ama bir daha böyle acılar yaşamamak için hep birlikte yapabileceklerimiz de var." dedi.

"20 yıllık vade ile modern evlerine kavuşacaklar"

Aydın, "Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi o çözümlerden birini de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte Tokatköy’de hayata geçiriyoruz. Hemşerilerimizin uzun zaman önce kendi çabalarıyla inşa ettiği evler maalesef depreme karşı güvenli değil. Bu yüzden dönüştürülmeleri gerekiyor. Hak sahibi komşularımızla yaptığımız istişareler sonucu geliştirdiğimiz proje sonunda hemşehrilerimiz, 20 yıllık ödeme vadesi ile güven içinde yaşayacakları modern evlerine ve tapularına kavuşacaklar." ifadelerine yer verdi.

"Beykozumuza hayırlı olsun"

Beykoz Belediye Başkanı Aydın, şunları kaydetti:

"Bugün gerçekleştirdiğimiz kura çekimi sonrası hızlıca inşaata başlayıp en kısa sürede bitireceğiz. Arzumuz, hemşerilerimizin güven içinde yaşaması. Bu süreçte bize güvenip destek veren hemşerilerimize teşekkür ediyor, Sürecin başından beri ekibiyle çalışmaları bizzat yöneten Bakanımız Sayın Murat Kurum'a, bize büyük destek veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Beykoz'umuza hayırlı olsun."

CHP Beykoz İlçe Başkanı spor kulüpleri ile buluştu
Önceki CHP Beykoz İlçe Başkanı spor kulüpleri ile buluştu
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz