Erdal ÖZTÜRK
  • 30/06/2022 Son günceleme: 02/07/2022 20:25
  • 5.155

Tokatköy Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları sancılı bir şekilde devam ediyor.

Öncelikle şunu belirteyim ki yerinde kentsel dönüşüm sadece Tokatköy'ün değil Beykoz'un kurtuluşudur. İnşallah bu kentsel dönüşümün kazasız belasız başarıyla tamamlanmasını diliyorum.

Çoğunluk buna evet dediyse, bu iş başlar ve sürerek tamamlanır. Peki sıkıntı nedir? Üzerinde evi bulunmayan arsa sahiplerinin devre dışı bırakılması doğru değildir. Yasalar imkan tanımasa bile yerel yönetimler buna formül bulmalıdır. İyinin iyisi her zaman vardır. Lakin durulacak yeri iyi belirlemek lazım. Hararet sürekli daim tutulursa, bir bakılır ki proje durdurulmuş. Yazık olur Tokatköy'e, zafer provokatörlerinin birinci hedefidir hiçbir şey yaptırmamak. Bunlara dikkat ediniz. Bunu asla muhalefet parti temsilcileriyle eş değer tutmayın. Muhalefet partileri üzerine düşen görevleri yapıyor. Kervan biraz da yolda düzelirse, bunda muhalefet partilerinin katkısı olacaktır.

Burada yerel yönetimde epey eksiklikler görüyorum ya da yerel yönetime güven bunalımı var. Ben her zaman söylüyorum ve yazıyorum. Güzel olan böyle projeleri ben yaptım ben ederim edasıyla yol alırsanız, TOMA'ların arkasına sığınırsınız. Sonrasında yerel basın vasıtasıyla projeyi anlatmaya çalışırsınız. Hem de maketlere varıncaya kadar. Oysa bunları baştan yapsanız. Muhalefetin Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, STK'lar ve yerel basın mensuplarına bir brifing verseniz, sonrasında soru cevap yapsanız.

O evler davul zurna ile yıkılırdı. Yine beceremediniz. İktidarın mahalle temsilcileri, iktidarın üç kademe temsilcileri, iktidarın meclis üyeleri, belediyenin başkan yardımcıları, ilgili müdürleri bu anlatımlarda ya yeterli olamadılar ya konsantre olamadılar ya da güven veremediler. Hemen de nasıl provokatörler bitiverdi. Biz filmi 2013'de de görmüştük. Neyse Tokatköy'e yazık etmeyelim. Belki de Beykoz'un geleceği Tokatköy'den başlayacak.

AK Parti alkol duvarını aştı

Gümüşsuyu Mahallesi, Sultaniye parkı karşısında deniz kenarında yeni bir mekan açıldı. Tabelası yok ama adı Yalı 77'miş. Üstelikte alkollü bir mekan, bildiğim kadarıyla o mıntıkada alkollü mekan olmaması gerekiyor. Ucuz ekmek satan Yenimahalle'deki fırını bilmem hangi maddeye dayanarak kapatarak Beykoz Belediyesi burayı görmez mi? Buraya Beykoz Belediyesi'nin ruhsat vermesi mümkün değil. O zaman burada alkol satışı nasıl yapılıyor? Beykoz Belediyesi'nin en güzel hizmetlerinden biri sahillerin yapılarak halka açılmasıdır. Her akşam sahiller cıvıl cıvıl, bakın benim türbanlı bacılarım bu alkollü mekanın önünden nasıl geçecek? Alkol bütün kötülüklerin anasıdır. Kamusal alanda geldiğinden beri alkolü kaldıran AK Parti burayı görmez mi? Hatta AK Parti Genel Başkanı, Cumhuriyet'in kurucularına 'iki ayyaş' diyecek kadar alkole savaş açmışken, bu mekanı kim koruyor? Kaymakamlık makamı burayı görmelidir.

Eğer ki bu yayınlardan sonra karşımıza Turizm Bakanlığı'ndan alınan işletme belgesi çıkarsa, sanırım Reis bu Turizm Bakanını bir dakika tutmaz.

Beymez

Başkanlığını yürüttüğüm Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği olarak bir akşam yemeğinde bir araya geldik. Önceki dönemler Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri olmak üzere, önceki dönemler İlçe Başkanları ve şimdiki İlçe Başkanları, Meclis Üyeleri ve Belediye Başkanımız Murat Aydın ile 150 kişiyle hasret giderdik. Yönetim Kurulu Üyelerim Nevin Çalışkan, Yüksel Baki, Hayrullah Usta, Sinan Çıtlak, Süha Okan Uzun, Deniz Yıldız, Yalçın Çolak, Erdoğan Coşkun Çap ve Hüseyin Okumuş'a teşekkür ediyorum. Güzel bir ekip çalışması ortaya koyduk. Beymez olarak çalışmalarımız devam edecek. Bu konuda Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanlarımız ile diyalog halindeyiz.

Etkinlikler, anma ve tebrik

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık Beykoz'da merhum Nazmiye Korkmazlar muhtarımızı ve onun şahsında tüm vefat etmiş muhtarlarımızı andık. Güzel düşünülmüş ve ilgi duyulan bir anma programı oldu. Özellikle merhum İrfan Çakır, Hayri Nalbantoğlu'nun kızları ve Serdar Lüleburgaz'ın eşinin duygusal konuşmaları katılımcılara hüzünlü anlar yaşattı. Güzin Merve ablamız zaten konuşamadı, kitlendi. İnşallah bu gibi anma programları başlangıç olur. Aksaklıklar var mıydı? Tabii ki vardı. Lakin biz olumlu yönlerini değerlendiriyoruz.

Artvinliler gecesine katılım sağladım. Güzel bir geceydi. Son yıllarda katıldığım en güzel gecelerden birisiydi. Sadece Artvin yöresinde kalmadılar. Karadeniz, Ege, Doğu ve Batı, tüm coğrafi bölgeleri folklorik olarak coşarak dolaştık. Başta Başkan Mehmet Uzun, Taner Mert, Hakan Bekar ve Osman Demirhan'ı kutlamadan geçemeyeceğim. İsmet Acar'a da hürmetlerimizi sunuyoruz.

Giresunluların yayla şenliği ile kurulan horonlar görülmeye değerdi. Giresunlular bu işi biliyor. 7'den 77'ye kadar herkes horondaydı. Pandemi sonrasında hasret kalmışız horonlara. Horonlar bizim vazgeçilmezimizdir. Başkan Hayrullah Usta ve yönetimini tebrik ediyorum. İstanbul'un protokolü neredeyse oradaydı.

Anadoluhisarı şampiyon oldu. Namağlup olarak süper amatöre çıktılar. Başarılar diliyorum. 1913'te kurulan bu güzide kulübümüz neredeyse Beykozspor'a eş değer. Anadoluhisarı Başkanı Cenk Nur ve Başkanvekili İlker Güner ve tüm yönetim kurulu üyelerini kutluyorum. Bu onuru bizlere yaşattığınız için sonsuz teşekkürler.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz