Tokatköy bu kış doğalgaza kavuşacak

  • 1
  • 6855
Tokatköy bu kış doğalgaza kavuşacak
Tokatköy bu kış doğalgaza kavuşacak
Tokatköy bu kış doğalgaza kavuşacak
Tokatköy bu kış doğalgaza kavuşacak
Tokatköy bu kış doğalgaza kavuşacak

Beykoz Belediyesi, İGDAŞ Genel Müdür Yardımcısı İshak Kurşun’un katılımıyla Tokatköy’de eksik kalan bölgelere doğalgaz verilmesiyle ilgili toplantı düzenledi.

Tokatköy TODEM eski binasında düzenlenen programa, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Deniz Soytemiz, meclis üyeleri, Tokatköy Mahalle Muhtarı Galip Bekaroğlu ve Tokatköy Mahallesi sakinleri katıldı.

“Tokatköy yepyeni bir mahalle olacak”

Beykoz’a hizmet noktasında bölgenin doğalgaz altyapısı, dağıtımı ve işletimini sağlayan İGDAŞ ile uyumlu çalıştıklarını dile getiren Başkan Yücel Çelikbilek, “Tokatköy’deki değişim ve dönüşümle ilgili attığımız adımlar sayesinde inşallah burası yepyeni bir mahalle olacak. Dün Tokatköylü hemşerilerimize tapu dağıttık. İnşaallah Beykoz’un tamamına da tapu dağıtmaya devam edeceğiz. Niyetimiz, bölgeyi yerinde dönüştürmekti. Şimdi amacımız 2B ile ilgili veremediğimiz yerlerin de tapularını vererek, halkımıza alamadığı doğalgazı vermek. Devletimizin yasa desteği ve bizim de gayretimiz neticesinde İGDAŞ bu çalışmayı, fedakarlığı yüklendi. Orman alanlarıyla ilgili yasa düzenlemesinden sonra buradaki sakinlerimiz de abonelikten faydalanabilecek. Seçimden önce yapılan bu girişimler, insani bir çalışmadır. Bu süreci mahalle sakinleri olarak duyarlılıkla, sabırla takip ediniz ki karşılıklı olarak çalışanlar da memnun kalsınlar. Mahalle muhtarına ve İGDAŞ yönetimine emeklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.“İlçe sakinlerini doğalgaz konforuyla buluşturmak istiyoruz”

İGDAŞ Genel Müdür Yardımcısı İshak Kurşun, “Son çıkan imar yasasından önce Sayın Başkan Yücel Çelikbilek, defalarca İGDAŞ’a başvurmuştur. Bizler de bu çabaya ortak olarak, ilçe sakinlerini doğalgaz konforuyla buluşturmak istiyoruz. Yasal kısıtlamalar çeşitli girişimler sonucu çözüldü. İlk olarak Yenimahalle’de, şimdi de Tokatköy’de bu çalışmalar tamamlanıyor. Biz Beykoz’un tamamını projelendirdik. 35 km'lik alan ve 5 milyonluk bir yatırım var. Tokatköy’ün tamamını bu kışın doğalgaza kavuşturacağız." şeklinde konuştu.“Başkanımız Yücel Çelikbilek ve yetkililere teşekkür ediyorum”

Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu, “2012’de kabul edilen 6292 sayılı yasadaki kanun gereği Tokatköy’deki doğalgaz çalışmaları başlamış, bu çalışmalar devam ederken, orman alanlarında kalan arkadaşlarımız bu hizmetten faydalanamamıştır. Hükümetimizin imar barışı kanununun çıkmasıyla halkın önü de açılmış oldu. Bu hizmet için bizzat gayret sarfeden Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ve İGDAŞ yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Mahalle sakinlerinin sorularının cevaplanmasının ardından program sona erdi.

Haber Merkezi

BOÇAY, yıl sonunda velilerine teşekkür etti
Önceki BOÇAY, yıl sonunda velilerine teşekkür etti
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (1 Yorum)

Ümit çap (5 yıl önce)

Yalandan kim ölmüş ben tokatköyde oturuyorum halka çıkmazında başkanlık seçiminden önce sözler verildi oylar alındı daha arayan soran yok yazık

Yorum Yaz