TOFD’ye Engelliler Haftası ziyareti

  • 0
  • 7600
TOFD’ye Engelliler Haftası ziyareti
TOFD’ye Engelliler Haftası ziyareti
TOFD’ye Engelliler Haftası ziyareti
TOFD’ye Engelliler Haftası ziyareti
TOFD’ye Engelliler Haftası ziyareti

Beykoz Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kapsamında Ortaçeşme’deki Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD)’yi ziyaret etti.

Engelliler Haftası’nda dernek üyelerinin yanında bulunmak, engellilere yönelik çalışmaları değerlendirmek, ihtiyaç ve taleplerini dinlemek ve Beykoz Kent Konseyi’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla yapılan nezaket ziyaretinde, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinden Emin Yavuz, Emine Ünlü, Gökhan Taneri Vural, Gül Bağdatlı, Turgay Sucuoğlu meclis üyesi Gül Biçer ve Kent Konseyi sekretaryası hazır bulundu.

Kent Konseyi’nden İşbirliği

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, kutlanacak bir gün değil, farkındalığın artması gereken bir gün olduğuna vurgu yapan Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeleri, Dernek Başkanı Saniye Efe’ye Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in selamları iletti.

Konsey üyeleri toplumda farkındalık yaratmak için öncelikle insanların beyinlerindeki ve vicdanlarındaki engelleri kaldırmanın önemine vurgu yaptılar ve farklılıkların kabul görmesi için TOFD ile ortak çalışmalar yapabilecekleri belirtiler.

 

Her İnsan Bir Engelli Adayı

Kent Konseyi üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden ve Beykoz Belediyesi’nin kendilerine her türlü desteği sunduğunu söyleyen Dernek Başkanı Saniye Efe, TOFD’nin kurulma nedenini açıklayarak: “Her insan bir engelli adayıdır. Toplumun daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in de katkısıyla bizim el emeği doğa dostu poşetlerimizin yaygınlaştırılması için gereken siparişleri çoktan verdik. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca Belediye’yle ortaklaşa düzenlediğimiz, çeşitli aktivitelerin olacağı 06 Aralık 2014 Cumartesi günü yapacağımız ‘Engelsiz Bir Beykoz İçin Biz Varız Ya Siz?’ etkinliğine tüm Beykozluları bekliyoruz” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Dernek Başkanı Saniye Efe’ye Çiçek takdim etti.  

Engelli Ziyaretleri Sürüyor

Beykoz Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ilçedeki engellileri ziyaretleri sürüyor. Başkan Danışmanı Salih Birinci’nin meclis üyeleriyle yaptığı ziyaretlerde Yenimahalle’de ikamet eden, Görme Engelli Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Emre Rençber ile yürüme engelli Cafer Dalkıran ve Erdal Dalkıran ziyaret edildi. Başkan Çelikbilek adına yapılan bu ziyarette vatandaşların ihtiyaçları sorularak talepleri alındı.

Haber Merkezi

Amatörlerde maç listesi belli oldu
Önceki Amatörlerde maç listesi belli oldu
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz