Kültür

TOFD Kermesi Beykozluları bekliyor

TOFD Kermesi Beykozluları bekliyor
21.05.2016 13:13
| | |
4321

Beykoz'un Engelsiz Aslanları, birbirinden güzel giysileri ve el emekleri yiyecekleri sergilediği kermesin açılışını yaptı

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD)'nin Beykoz Şubesi, geleneksel olarak gerçekleştirdiği Çayır Kermesi'nin açılışında vatandaşlarla buluştu. Dost Beykoz Yazarlarından Nuray Ak ve Nimet Er'in de bulunduğu açılışta, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe oldukça heyecanlıydı. Dost Beykoz'a özel açıklamalarda da bulunan Saniye Efe, "Bu kermesi artık geleneksel hale getirdik. Her yıl Beykozlularla burada buluşuyor ve hem Beykoz Çayırı'nın hem de birarada olmanın keyfini çıkartıyoruz. Tüm dostlarımızı, tüm Beykozluları da kermesimize davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Öte yandan TOFD'ye komşu olarak tezgah açanlardan birisi de İHH İnsani Yardım Vakfı'ydı. Dost Beykoz Yazarı Nimet Er, TOFD tezgâhından yaptığı alış verişi bitirdikten sonra, İHH Beykoz Şubesi'nin Hanımlarının el emeği olan yiyeceklerden de satın almak için buraya uğradı. TOFD ve İHH'nın tezgâhlarının bulunduğu kermes, bugün akşam saatlerine kadar vatandaşlar tarafından gezilebilecek.

Başkanlığını Saniye Efe'nin yürüttüğü ve ilçedeki çok sayıda yönetici ve işadamının desteklediği TOFD Beykoz Şubesi, halk ile bir araya gelmek üzere açtığı Çayır Kermesi'nde üyeleri ve gönüllüleriyle bir aradaydı. Havanın rüzgarlı ve serin olmasına aldırmayan TOFD'liler Beykoz Çayırı'na gelerek yiyecek ve giyeceklerin yer aldığı tezgahları sabahın erken saatlerinden itibaren kurmaya başladı. Oldukça neşeli olduğu gözlenen TOFD üyeleri ve gönüllüleri, Saniye Efe'nin koordinatörlüğünde hazırlıklarını kısa sürede tamamladı.

'Fiyatlar bahane, muhabbet şahane'

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen kermes, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarına destek sağlamak amacıyla yapılıyor. Yalnızca 1 gün süren kermeslerden elde edilen gelirler ise derneklerin ihtiyaçlarını karşılamasında kullanılıyor. TOFD tezgâhlarında oldukça uygun olan fiyatlar, durumu yeterince iyi olmayan vatandaşları sevindirirken; durumu iyi olan vatandaşlar genel olarak fiyatına bakmıyor. Ederinin çok üzerinde bir bedel ödeyen Beykozlu vatandaşlar, hem derneğe katkı sağlıyor hem de burada geçirdiği zaman içerisinde TOFD'liler ile duygularını paylaşma olanağı buluyor.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: TOFD, Kermes, İHH

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"