TOFD Beykoz Kermesi bayrama kadar açık kalacak

  • 16.07.2021 09:05
  • Güncelleme: 16.07.2021 09:14
  • Okunma: 781 kez
  • Yorum: 0
TOFD Beykoz Şubesi tarafından geçtiğimiz hafta açılışı yapılan kermesin Kurban Bayramı Arifesine kadar devam edeceği bildirildi.
TOFD Beykoz Kermesi bayrama kadar açık kalacak

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan  TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, her yıl düzenlo olarak kurdukları kermesin bu yıl Kurban Bayramı Arifesine kadar devam edeceğini kaydetti.

Saniye Efe, “Burada değerli gönüllülerimizin vermiş oldukları değişik ürünler satışa sunuluyor. Tabii ki bir dernek hüviyetinde olmamız nedeni ile ödemelerimiz olmakta. Sağlayacağımız gelir ile bunların ödemelerini yapıp acil ihtiyaçlarımızı gidereceğiz. Pandemi sürecinden bizlerde fazlası ile etkilendik. Hatta yeri geldi tüm çalışan arkadaşlarımız ve gönüllülerimize izin verdik, ama ben her zaman burada oldum.” dedi.

Her an bir talep, istek gelebilir düşüncesiyle pandemi döneminde de derneği boş bırakmadıklarını dile getiren Efe, Bu arada çeşitli kalemlerde üretim yaptığımız atölyemizde kapalı kaldı. Çok şükür Cumhurbaşkanımız tarafından 1 Temmuz'da yeni dönemin başladığının duyurulması sonrasında 8 Temmuz itibarı ile başladığımız yeni dönemde belirtilen önlemler de dikkate alınarak yeniden hizmet sunmaya başladık." diye konuştu.


 

"Beykoz bizi biz Beykoz'u çok özledik "

Efe, açıklamalarının devamında şu cümlelere yer verdi, " OFD özlenen günlerine geri dönüyor temalı çalışma başlatmış durumdayız. Bütün dernek üyelerimizi, ailelerini, gönüllerimizi bir araya toplayarak sponsorlarımız ile birlikte Dernek Merkezimizde ağırladık. Bu kermes bizim her zaman yapmış olduğumuz rutin bir çalışmamız idi. Fakat az önce de ifade ettiğim gibi her kurum ve kuruluş gibi bir buçuk yıllık bir Pandemi süreci yaşanınca bu kermesimizi yapamamıştık. Bugün istedik ki elimizdeki ürünler ile bizi destekleyen firmalar olan Devateks, Çarık Kundura, Fatih Aydoğan Cam Eşya tarafından iletilen ürünleri ile kermesimizi başlattık. Değerli Muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarından gelen arkadaşlarımız ve bir birinden değerli Kamu Kurumlarında görev yapan değerli Müdüre hanımlarımızın katılımları ile güzel bir başlangıç yaptık. Onlar gönüllerince alışveriş yaptılar bizlerde onlara yardımcı olma gayretinde olduk. Herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz. Dernek binamızın giderleri gerçekten de çok yüksek, 500 metrekare alanda hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra sabit bir gelirimiz hiçbir zaman olmadı, yok. Bağışlar ile hizmet veren bir dernek olduğumuz için bu etkinlikten elde edeceğimiz gelir ile acil ödemelerimizi yapacağız." 

TOFD Genel Merkeze bağlı bir hizmet sunduklarına vurgu yapan Saniye Efe, bunun değişik ilçe ve illerdeki yardımlar ile perçinlendiğini söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: TOFD, Beykoz, Saniye Efe