Kültür

Tiyatro Terapi yeni sezonu açtı…

Tiyatro Terapi yeni sezonu açtı…
2014.07.31 00:00
| | |
19378

Beykoz Vakfı’nın Sinan Akbaşak Yönetimindeki Tiyatro Terapi Grubu yeni sezonun açılışını yaptı. Beykoz Vakfı Salonu’nda yapılan açılışa grup tiyatrocuları ve davetliler katıldı.

Uzun yıllardır Beykoz Vakfı Sanat Merkezi Tiyatro Bölüm Başkanlığı’nı yürüten Sinan Akbaşak Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da, 2012 – 2013 sezonunu başlattıklarını ifade ederek, yeni sezonda tiyatro dünyasına kişilikli yeni isimler kazandırmayı planladıklarını belirtti.

Çalışmalarımız 15 yıldır sürüyor.

Akbaşak, “Beykoz’da tiyatro çalışmalarımız on beş yıldır sürüyor. Bugün açtığımız sezon ise sekiz ay sürecek. Kurslarımıza yaklaşık elli kişi katılıyor. Okul tarzında çalışıyoruz. Amacımız tiyatroya eleman yetiştirmek değil. Esas amacımız kişilikli kendi özgüvenini kazanmış çocuklar yetiştirmek. Şu ana kadar çalışmalarımız da çok başarılı olduk. Bundan sonra da olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından Tiyatro Terapi’de ders alan öğrenci velilerine hitaben bir konuşma yapan Sinan Akbaşak, “Bugün kalabalık değiliz ama bir kişi bile olsa katılım var demektir. Az kişiyiz ama birlikteyiz. Anadolu Yakası’nda böyle bir eğitim ortamı yok. Vakfımız çok başarılı. Vakıf Başkanımız Şaban Tören büyük fedakârlıklarla bu vakfı ayakta tutuyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

12 yıldır Vakıf Başkanıyım

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören’de konuşmasında, 12 yıldır Vakfın başkanı olduğunu ifade ederek, “Bu işi severek yapıyorum. Tiyatro bizim her şeyimiz. Sinan Akbaşak olduğu sürece çok rahat ve iyiyiz. Kendisi büyük fedakârlıklar yapıyor, çok çalışıyor. Bu işi oldukça başarılı bir şekilde götürüyor. Buradan da para kazanmıyor. Sizleri ve çocukları çok seviyor. Yeni dönem hayırlı uğurlu olsun. Başarılar diliyorum.”cümlelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Sinan Akbaşak, Şaban Tören, Tiyatro Terapi, Beykoz Vakfı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"