Spor

TFF Riva Tesisleri yıkılıyor

TFF Riva Tesisleri yıkılıyor
2014.08.06 00:00
| | |
13044

Beykoz’un turizm merkezi olan Riva (Çayağzı) Köyünde TBF'nin Türkiye Futbol Federasyonu da bir proje ile yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye Basketbol Federasyonu ile Beykoz Belediyesi arasında, Beykoz Riva’da yapılacak basketbol eğitim ve kamp tesisi ile spor salonunun protokolü düzenlenen törenle imzalanmıştı. Bu proje kapsamında doğayla iç içe, yeşile saygılı, mevcut ağaçların ve mevcut yeşilin korunacağı eğitim ve kamp  tesisleri yapılacak ve diğer ilaveler olarak;

Sosyal Tesis: 60 kişi kapasiteli açık ve kapalı restoran, 144 kişi kapasiteli yemekhane, 3 adet seminer salonu, 2 adet toplantı odası

·4 adet basketbol salonu

·Fitness salonu Squas kortu, tedavi havuzları ve masaj odaları,

·Eğitim, toplantı, davet ve sergilerin gerçekleştirileceği mekanlar

·Konferans salonu ve fuaye: 250 kişi kapasiteli konferans salonu ve sergi ve organizasyonların gerçekleştirileceği peyzaj manzaralı fuaye

·A takımı oyuncuları için 24 adet çift kişilik, 8 adet tek kişilik, 4 adet suit oda

·Altyapı oyuncuları için 28 adet 2 kişilik oda ve 20 adet 4 kişilik oda

Şimdi de TFF Riva Tesislerinde düzenlenecek yenileme ile modern bir görünüme kavuşabilmek için ilk adım atıldı… Türkiye Futbol Federasyonu, Milli Takımlarımızın tüm kamp programlarını gerçekleştireceği, futbolun paydaşlarına her türlü eğitimin verileceği Riva Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nin inşası için, mevcut tesislerin yıkımına başlayacak. Başkan Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek yıkım töreni bugün saat 12.00'de yapıldı.

Tamamlandığında Türkiye'nin ve dünyanın sayılı tesisleri arasında yer alacak Riva Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, sadece futbola değil, ülke sporuna değer katacak ve sporcuların modern yaşam alanlarına kavuşmasını da sağlayacak.

Son yıllarda Riva geneline yapılan yatırım halkalarının birisi daha gündeme gelirken uzun vadede bu beldenin tam bir Turizm ve Spor Beldesi olması beklenmekte.

TFF'den yapılan açıklamada, yapılacak çalışmalarla Riva Tesisleri'nin en üst düzey standartlara sahip, modern bir tesis haline getirileceği bildirildi.
TFF tarafından ''Türk Futbolunun İncisi'' olarak görülen projenin yenileme çalışmaları için Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan onay alındığı belirtilerek, ''Türkiye spor camiasının sahip olacağı en üst nitelikteki yaşam alanları ve kalite ile donatılmış olan böylesi önemli bir projenin paydaşlığını, alanında yetkin ve prestijli projelere imza atmış gruplar ve danışmanlık ofisleri yapıyor. Proje, tamamlandığında, Türk futboluna ve ülkemize değer katacak, benzeri duyarlılığı yaratacak öncü projelerden biri olacak'' denildi.

235 bin metre karelik futbol tesisi
Proje kapsamında, 235 bin metre karelik arsa içinde yer alan Riva Tesisleri, nizami futbol sahaları, tenis kortları, mini golf sahası, mini gölet ve yürüyüş alanları, koşu parkurları, açık otopark ve rekreasyon alanlarından oluşacak.

17 bin 643 metre karelik toplam kapalı alana sahip olacak olan tesis binaları, 6 kütleden oluşacak ve binada yönetim, konferans, toplantı, konaklama, sağlık kulübü, restoran gibi tüm işlevler bir arada bulunacak.

Tesiste 85 oda yer alacak
Tesiste, 8 bin metre karelik alanı kapsayacak konaklama bloğu 3 kat olarak planlandı. İkisi suit olmak üzere toplam 85 oda ve bu blok içinde toplantı odaları bulunacak.

700 metre karelik restoran ve 300 kişilik konferans salonu bulunacak tesiste, iki katlı sağlık kulübü olacak. Kapalı yüzme ve terapi havuzları sağlık birimlerinin yer alacağı tesiste fitness salonu da yer alacak.

Futbol sahası 5'e çıkartılacak
Yenileme çalışmalarıyla birlikte, şu an var olan nizami futbol sahalarının çim yüzeyleri yenileneceği gibi saha sayısı da 5'e çıkartılacak. Ayrıca sahaların destek birimleri, tribünleri, tel örgüleri yeniden dizayn edilecek. Tesisin yanında yer alan derenin yakınındaki arazilerin de ıslah edilerek yürüyüş ve koşu parkurlarının olduğu yeşil alanlar haline getirilmesi planlanıyor.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Yatırım, Beykoz, Riva, Yıldırım Demirören, TFF

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"