TFF Riva projesinin yapım ihalesi çıktı

  • 0
  • 10167
TFF Riva projesinin yapım ihalesi çıktı
TFF Riva projesinin yapım ihalesi çıktı
TFF Riva projesinin yapım ihalesi çıktı

Türkiye Futbol Federasyonu, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri yapım işini "kapalı teklif usulü" ihaleye çıkardı.

Beykoz İlçesi Riva Köyü'nde yaptırılacak tesisler yaklaşık 18 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip olacak.

İşin süresi yer tesliminden itibaren 440 gün. Bu sürenin ilk 270 gününde tüm betonarme, çelik konstrüksiyon, çatı ve cephe sistemleri, elektrik, mekanik sistemleri, altyapı imalatları, iç mekanların döşeme, tavan, duvar imalatları gerçekleştirilecek ve ilk 210'uncu günden itibaren dekorasyon ve peyzaj imalatının yapılabilmesi için belli sürelerde başka bir yükleniciye mahaller teslim edilecek.

İstekli firmalar tekliflerini en geç 20 Aralık 2012 günü saat 17.00'ye kadar "İstinye Mahallesi, Darüşşafaka Caddesi No: 45-İstanbul" adresine teslim edecek. 

İsteklilerden Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Tebliğinin B/II Grubu'nda yer alan ve tek sözleşme ile son 10 yıl içerisinde gerçekleştirilmiş KDV hariç 20 milyon lira tutarında iş bitirme belgesi istenecek. Bu belgenin sunulmaması halinde teklifler değerlendirilmeyecek.

Teklif Alma Şartnamesi 7 Aralık 2012 günü saat 17.00'ye kadar TFF'nin resmi internet adresi "www.tff.org"da görülebilecek ve 5 bin lira bedel karşılığında ihale dokümanlarının tamamı TFF'den alınabilecek. 


Teklif sahipleri teklif bedelinin yüzde 5'i tutarında geçici teminat verecek. Kesin teminat, satın alma bedelinin yüzde 10'u olarak hesap edilecek ve sözleşmeye yazılacak. 

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Projesi'nin yapıp aşaması ve içeriğiyle ilgili TFF'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Futbol Federasyonu'nun prestij projesi olan Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri çevreye ve doğaya duyarlı, enerji geri dönüşümlerinin sağlandığı, yalnızca sporumuz ve futbolumuz açısından değil, ülkemiz adına da öncü projelerden biri olacak.

Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, 235 bin metrekarelik bir alan içerisinde yer alacak. Temeli atıldıktan sonra 15 ayda bitirilecek ve 2014 Nisan'da hizmete girecek.

Bittiğinde Türkiye'nin en büyük, en modern, en kapsamlı kamp ve eğitim tesisleri olacak. 

Toplam kapalı alanı yaklaşık 18.500 metrekareyi bulan tesis, ana yay aksına bağlanmış 6 kütleden oluşacak. Yönetim binası, toplantı ve konferans salonları, konaklama binası, sağlık kulübü, restoran ve benzeri alanları da kapsayan tesis, Türk futboluna üst düzey bir konforla hizmet ve çalışma alanları sunacak.

Toplam kapalı alanı 2 bin 320 metrekareyi bulan ofis binası 3 katlı inşa edilecek. Millî Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü'ne bağlı birimler burada hizmet verecek.

Konaklama bloğu 7 bin 935 metrekarelik bir kapalı alandan oluşacak. 3 katlı binada 3 bin 200 metrekarelik bölümde 85 oda yer alacak. 2'si süit, 83'ü iki kişilik olarak planlanan bu odaların yanı sıra, blok içerisinde hobi ve toplantı odaları da bulunacak.

Konaklama bloğunun içerisinde modern bir mutfak, özel ve genel yemek salonlarını içeren bir restoran yer alacak.

Çok amaçlı salon bloğu 1000 metrekarelik bir kapalı alandan oluşacak. 182 kişilik oditoryum, 168 kişilik seminer salonu, ihtiyaç duyulduğunda salon olarak da kullanılabilecek 250 metrekarelik bir fuaye alanı ve küçük ölçekli toplantı salonları bu blokta bulunacak.

İki katlı Sağlık Kulübü bloğunun zemininde 1000 metrekarelik yüzme ve terapi havuzları ile 900 metrekare içerisinde hamam, tedavi odaları ve benzeri sağlık birimleri; 1. katta ise 350 metrekarelik fitness salonu yer alacak.

450 metrekarelik teknik blokta ise trafo ve jeneratör odaları olacak.

Halen kullanımda olan 4 adet çim sahanın yüzeyleri yenilenecek. Ayrıca bir çim saha daha yapılıp sayı 5'e çıkarılacak. Bu sahaların bir tanesi, küçük ölçekli tribünleri, destek birimleri ve tel örgüleriyle stadyum olarak inşa edilecek.

Dere yanındaki araziler ıslah edilerek yürüyüş ve koşu parkurlarının olduğu yeşil alanlar haline getirilecek.

Haber Merkezi

Tekvandocu Zeliha'nın gözü milli formada
Önceki Tekvandocu Zeliha'nın gözü milli formada
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz