TFF’den Beykoz’a, Başınız Sağolsun

  • Güncelleme: 01.03.2015 14:43
  • Okunma: 7035 kez
  • Yorum: 0
Yaşadığı talihsiz hadise neticesinde vefatı ile Beykoz İlçe Spor kamuoyunu hüzne boğan Ortaçeşmespor’lu futbolcu Muhammed Furkan Boylu'nun ailesine taziye...
TFF’den Beykoz’a, Başınız Sağolsun

TFF Yönetim Kurulu Üyesi, İASKF Başkanı, TASKF Başkanvekili Ali Düşmez beraberinde İASKF Başkanvekili Fikret Sivri, Yönetim Kurulu Üyelerinden ve BİSK Başkanı Asım Özdemir ile birlikte hafta sonunda bir ziyarette bulundu. Beykoz ziyaretlerinin ilk bölümünü Anadoluhisarı İdmanyursuspor Camiasının sevilen isimlerinden eski yöneticilerden Cengiz Yarar’ın cenaze namazına katılıp Kulüp Başkanı Kamil Adnan Güner nezdinde camiaya baş sağlığı dileyerek gerçekleştiren Ali Düşmez ve beraberindekiler, ardından Süper Amatör Lige dahil A.Hisarı İdmanyurdu-Gültepe Özgençlikspor müsabakasını bir süre izledi.

Daha sonra Ortaçeşmespor Kulübünü ziyaret edip başsağlığı dileğini ileten Ali Düşmez ve beraberindekiler şofben zehirlenmesi neticesinde hayata veda eden Muhammed Furkan Boylu’nun Tokatköy Mahallesindeki evine bir taziye ziyaretinde bulundular. Ziyarette Beykoz Kulüpler Birliği (Bisk) Başkanı Asım Özdemir, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Serkan Öcalmaz,Ortaçeşmespor Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Ergin, Uğur Küpeli, Seyit Keskin, Tokatköyspor’den merhum Muhammed Furkan’ın ilk antrenörü Engin Yılmaz, Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan’da hazır bulundu.

Ali Düşmez ve beraberindeki taziye heyetini evde ağırlayan merhum Muhammed Furkan Boylu’nun Dedesi Cafer Çelik bilgi aktarımında bulundu. Torunun son derece başarılı bir futbolcu olduğunu söyleyen Çelik, “Memleketimize yapacağımız bir yolculuk için Fenerbahçe Stadı önündeki istasyona geldiğimizde Stadı gösterip-Bir gün bu statta Fenerbahçe forması ile oynayacağım-şeklinde cümleler sarf etmişti. Gerek futbolculuk gerekse aile-sosyal hayatında çok sevilen bir isimdi. Takdiri İlahi böyle imiş acımız büyük ancak yapmış olduğunuz bu ziyaret ile bizleri yalnız bırakmadığınızı gösterdiniz. Şahsınızda kurumunuza teşekkürlerimizi iletmek isteriz” diye konuştu.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ise genç bir futbolcunun ani ve üzüntü verici biçimde vefatının kendilerini de derinden üzdüğünü söylerken, ”Bu genç kardeşimiz hakkında gerek buraya gelmeden gerekse de buradaki yapılan konuşmalardan anladım ki son derece yetenekli, ancak bunun yanı sıra dört dörtlük bir kişiliğe sahip bir genci kaybetmişiz. Duygularımız ifade etmeye kelimelerin gücü yetmez. Ben TFF adına baş sağlığı dileklerimi iletmek istiyorum, Yüce Allah hepinize sabırlar ihsan etsin, dayanılacak bir acı değil” şeklinde konuştu.

Gerçekleşen ziyaret nedeni ile merhum Muhammed Furkan Boylu’nun Annesi Esra Beşir ve Babası Uğur Beşir acılı günlerinde yanlarında olmaları nedeni Ali Düşmez ve beraberindekilere teşekkürlerini iletti.

Ali Düşmez ve beraberindeki heyet daha sonra gerçekleşen son Amatör Lig müsabakalarından Beykoz 1908 A.Ş.-Bağlarbaşıspor U-14 karşılaşması esnasında ayak bileğinden sakatlanan ve iki yerden kırık şoku yaşayan Cengizhan Aylan’ın Beykoz-Çamlıbahçe Mahallesindeki evine bir ziyarette bulunup geçmiş olsun dileklerini iletti. Aylan ailesi fertleri üzüntülü günlerinde kendilerine gerçekleşen ziyareti memnuniyetle karşıladıklarını belirtirken daha sonra Beykozspor’un eski günlerine nostalji yolculuğu yapan koyu bir sohbet ortamı oluştu. Ailenin büyükleri TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez’in Beykoz İlçesinde birçok akraba ve tanıdıklarını söylemesi ile gerçekleşen ziyaretten daha da farklı bir sevinç yaşadı. Kendisi de 70’li yılların sonunda Beykozspor takımında forma giyen Ali Düşmez o dönemde forma giyen isimleri ve dönemin renkli simalarını, Beykoz İlçe sakinlerinin isimlerini sıralayınca ortam daha da renkli bir hal aldı.

“Beykoz ilçesinde futbola olan büyük ilginin farkındayız. İnşallah Beykozspor bugün andığımız o eski günlerdeki güzel tabloyu bir daha yakalar. Bugün yaptığımız her iki ziyaretten de şu sonucu çıkarabilirim ki Beykoz İlçesinde Beykozspor’un içinde olmadığı bir tarih fikri, nostalji yolculuğu kesinlikle gerçekçi olamaz. İki ikamette de futbola büyük ilgi duyan ve çocuk ve torunlarına bu yolda sonuna kadar destek olan ailelere rastladık. Muhammed Furkan kardeşimiz ile acı yaşadık, içimizi hüzün kapladı. Bir diğer kardeşimiz Cengizhan için elimizden ne gelirse, her ne şartta bir sıkıntı yaşanırsa maddi-manevi yanlarında olmaya hazırız. Tedavi sürecini de yakından takip edeceğiz. İnşallah Cengizhan Aylan kardeşimiz tedavi sürecinin ardından futbola kaldığı yerden devam edip geleceğin yıldız isimlerinden biri olacak” diye konuştu.

Aylan ailesi adına konuşan Baba Fatih Aylan ise bu sürpriz ziyaretin gerçekleşmesinden ve Ali Düşmez gibi değerli bir isimle tanışmaktan dolayı gerek şahsı gerekse ailesi adına duyduğu memnuniyeti ifade eder cümleler sarf etti.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz