Siyaset

Teşkilattan Çelikbilek'e tam destek

Teşkilattan Çelikbilek'e tam destek
2014.09.02 00:00
| | |
7549

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan adaylığı açıklandıktan sonra teşkilatın karşısına çıktı.

Kavacık Aşşrom’da düzenlenen programa Milletvekili Metin Külünk ve AK Parti Aday Adayları Yüksel Baki, Metin Torun, BurhanGüner, Kemal Kaya ve Ali Bilir gibi isimlerde katıldı.

SKM Başkanı Mustafa Gürkan’ın Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde yürütülecek çalışmalarla ilgili bilgi verdiği toplantının sunumunu İlçe Başkan Yardımcısı Zülküf Sönmez yaptı. Toplantıya 1500 civarında partilinin yansıra meclis üyeleri ve meclis üyesi aday adayları da hazır bulundu.

Eşi Ayşe Çelikbilek ile salona giren Başkan Yücel Çelikbilek alkışlar ve tezahüratlarla karşılanırken, program boyunca salonda yaşanan coşku, “Çelikbilek’e teşkilattan tam destek” şeklinde yorumlandı

Açılış konuşmasını yapan Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer2009 yılında da aday tanıtım programını aynı salonda yaptıklarını ve yine adaylarının Yücel Çelikbilek olduğunu kaydetti.

Başkan Sefer, “Aradan 5 yıl su gibi geçti ve bu anlamda hizmetler Beykoz’a yapılabilir oldu. Hepinizin bildiği gibi biz AK Parti bayrağını üst üste ikinci defa 2009 seçimlerinde dalgalandırmıştık. Sizlerin ve teşkilatımızdaki bütün kardeşlerimizin gayretiyle Beykoz’da bir ilki gerçekleştirdik ve Beykoz’da üst üste ikinci defa seçim kazanan parti olduk.” dedi.

Sefer şöyle devam etti: Geçen 5 yıllık süreyi Beykoz AK Partili hizmetler anlamında dolu dolu geçirdi. Hatırlarsanız 2009 sürecinin başında Beykoz’un en büyük probleminin mülkiyet problemi olduğu ve bunu çözeceğimizi söylemiştik ve sizlerin desteğiyle bunu başardık. Bizlerden desteğini esirgemeyen bütün partidaşlarıma teşekkür ediyor, Yücel Çelikbilek ağabeyimizin adaylığının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin Başkanlığını yürütecek olan Mustafa Gürkan’da seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Toplumsal nedenlerle ve özellikle fabrikaların kapanmasıyla birlikte Beykoz'da meydana gelen bir takım sorunları birlikte yaşadıklarını kaydeden Gürkan, içinde bulundukları 2009-2014 döneminde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibinin ilçede en büyük sorunlarından biri olan mülkiyet sorununu çözüme kavuşturduğunu söyledi.

Bunun yanında da diğer problemlerin ortadan kaldırılması için de büyük çaba harcandığını söyleyen Gürkan, Bugün inanıyorum ki 2009-2014 döneminde çalışması yapılan imar sorunu çok daha farklı yerlere gelecektir. Biz bu dönemde yapılan çalışmalarla çok önemli yerlere geldik ve bu çalışmaların sonucunu alacağız.” ifadelerini kullandı.

Biz AK Parti Beykoz teşkilatı olarak seçime 62 gün kala Sayın Çelikbilek ile birlikte araziye çıkarak bütün çalışmalarımızı tamamlayacağız. Beykoz’da ki bütün vatandaşlarımızın dertlerini dinleyecek ve çözüm arayacağız. 31 Mart sabahı da tekrar Beykoz’da AK Parti bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Benim görevim Beykozluya ve Beykoz’a sahip çıkmaktır

Beykoz Belediyesi Başkanlığı görevi devam eden ve tekrar partisi tarafından aday gösterilen Yücel Çelikbilek’te coşkulu konuşmasında çarpıcı mesajlar verdi.

Gün içinde tüm aday adaylarıyla bir araya geldiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Çelikbilek,  “Beş yıl önce yine aynı salonda aday tanıtım programı yaptıklarında seçimlere tam 55 gün kalmış olduğunu hatırlattı.

Çelikbilek, “Bugünde seçime 63 gün var. Kısacası sekiz gün sonra konuşmaya başlanır. Aynı salonda yine arkadaşlarım vardı, bize bir görev vermişlerdi, git Beykoz’a aday ol demişlerdi. Bu görevi ben istememiştim fakat bu görevi Başbakanımız teyit etmişti. Zannetmeyin ki, bu görevler insanı çok sevindiren görevler, bu tür görevler insana yük yükleyen görevlerdir.” dedi.

Yapamayacağım hiçbir sözü vermedim…

“Şimdi bana soracaksınız siz beş yıl içinde ne yaptınız? Bunu bana gelip bunu soracak arkadaşlar geçmişte verdiğim sözlerin, gerisinde neler olmuş neler olmamış araştırsınlar. Yaptıklarımın fazlası var eksikleri yok. Ben yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermedim, vermemde” ifadelerini kullanan Çelikbilek, “Ben Beykoz’u çok seviyorum. Benim görevim Beykozluya ve Beykoz’a sahip çıkmaktır. Benim hizmet konusunda neler yaptığımı Beykoz halkı 24 saat kapanmayan telefonumdan biliyor. Telefonumu ne özel kalemime ne de sekretere yönlendirmedim Beykoz halkı bana ulaşsın diye sadece ben kullandım” dedi.

Amacım Beykoz’u marka yapmak

Başkan Çelikbilek sık sık tezahüratlarla kesilen konuşmasına şöyle devam etti: “Beykoz’un imar ile sıkıntısı vardı. Ben geldiğimde işsizlikten bahsediliyordu. 2B gündemdeydi ve yasa çıkmıştı fakat uygulanması söz konusu olmamıştı. Ben bunları çözeceğimin sözünü vermiştim ve Beykoz’da kolları sıvadık, çalışmalara başladık ve üstesinden geldik.  Benim amacım Beykoz’u bir marka yapmak.

Kim demiş ki Başbakan Beykoz’u sevmiyor

Bizler gece saat üçe kadar olmayacak şeyleri bu ekiple yaptık, 18 saat hiç durmaksızın Beykoz’un güzel insanlarına tapu vermek için. Hiçbir AK Partili arkadaşım ve Başbakanım, vatandaşımızın konut edinme hakkından, sağlığından yararlanarak siyaset yapacak alçaklığı yapmaz… Buna kafası basmayanlara diyecek bir lafım yok, onları sadece Allah’a havale ediyorum. Beykozluyu Beykoz’dan kovduktan sonra bu Beykoz neye yarar, Beykoz bu insanlarla güzeldir. Kim demiş ki Başbakan Beykoz’u sevmiyor.”

Başkan Çelikbilek, CHP’nin iftiralarına kanan vatandaşların maalesef mağdur olduğunu ve arsalarını 500 TL’den aldıklarını fakat kendilerine güvenip bekleyenlerin ise arazilerini 250 TL’den alacalarını dile getirdi.

CHP’nin hesabı varsa, AK Partiye de Somali’de ki çocukların duası var

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünkte konuşmasında, Avrupa’nın AK Parti’nin 10 yıldır ne yaptığını bildiğini ve kendilerine, “siz dik durun, bizler sizinleyiz” dediğini söyledi.

“Türkiye’nin girdiği bu yol geri dönülmez bir yoldur. İster apoletli ister apoletsiz, hangi millet düşmanı, hangi tarih düşmanı olursa olsun bu milletin yükseliş kaderinin önüne geçmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir… Çünkü millet dim dik ayaktadır.” şeklinde konuşan Külünk, “Onlar alışmışlardır, 12 Mart’larda şapkasını alıp giden adamlara, onlar alışmışlardır 12 Eylül’lerde zindanlara tıktıkları siyasetçilere, siz onlara acıyın onlar bilmiyorlar” dedi.

Darbeye itiraz ettik…

Türkiye’nin altı yüz bin Suriyeliyi misafir ettiğine değinen Metin Külünk,  bundan rahatsızlık duyanlar, Kürt meselesinin çözülüp, terörün bitip, annelerin gözyaşının dinmesinden rahatsızlık duyanlar, 17 Aralık’ta darbe girişiminde bulunmuşlardı… Bu darbe karşısında ayakta durduk ve itiraz ettik” ifadelerine yer veren Külünk şöyle devam etti:

30 Mart’ta sandıkları bu millet patlatacak ve yeniden AK Parti iktidarının kaderini belirleyecektir. CHP’nin amacı sandıkta oy veren ellerinize kelepçe takmaktır, fakat unuttukları bir şey vardı. CHP’nin hesapları varsa, AK Partinin de Somali’de ki çocukların duası var.

Bunlar AK Parti gölgesinde dinlenmeye alışmışlar… Alışmışlar Paris’ten beslenmeye… AK Parti bunların musluklarını kesti. Bunların cebine giren para azaldığı için 17 Aralık’ta gezideki darbe girişiminin arkasına geçerek, 10 yılda Cumhuriyet tarihinin en istikrarlı dönemini; yıkım ekiplerine ve darbeci ekiplerine talan ettirip yeniden Türkiye’yi 90’lı yıllara döndürerek sizin cebinizdeki paraları çalmak istiyorlar.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Belediye Başkan Adayı, Beykoz, Metin Külünk, Yücel Çelikbilek, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"