Teşkilat Başkanı Ataş’tan Beykoz’a baskın ziyaret

  • Güncelleme: 30.09.2015 14:03
  • Okunma: 6893 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Beykoz İlçe Başkanlığı'na baskın ziyaret yaparak bir dizi uyarılarda bulundu.
Teşkilat Başkanı Ataş’tan Beykoz’a baskın ziyaret

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Beykoz İlçe Başkanlığı'na baskın ziyaret yaparak bir dizi uyarılarda bulundu.

Sabah saatlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'yi ağırlayan Beykoz, öğlen saatlerinde ise yine AK Parti camiasının etkili isimlerinden Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş'ı ağırladı. Beykoz İlçe Teşkilatı'na baskın ziyaret yapan Ataş, 1 Kasım'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri'ne yönelik sert uyarılarda bulundu. Teşkilatın 1 Kasım Seçimleri'nde izlemesi gerektiği strateji ve çalışmaları anlatan Ataş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ifadelerine yer vererek 'bir oy bile çok önemli' dedi.7 Haziran'da yapılan seçimlerde sadece İstanbul'da 500 binin üzerinde geçersiz oy olduğunu belirten Mustafa Ataş, seçmen bazlı yapılacak ziyaretlerde oy kullanımının oldukça önemli olduğunu vurguladı. Ataş'ın habersiz yaptığı ziyarette İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, İlçe Başkan Yardımcısı Yüksel Baki ve Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu hazır bulundu.Geçtiğimiz günlerde partilerin Milletvekili Aday listelerini açıklamasının ardından seçmen üzerinde oluşan sinerjiyi ve kendisine gelen olumlu tepkileri anlatan Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, "7 Haziran'da yaptığımız hataları bu defa yapmamalıyız. Gerçekten seçmen bizlerden bir ışık bir işaret bekliyor. AK Parti'yi bitirecek olan kendi hataları olur fakat bizler oldukça dikkatli olarak bu hatalara meyil vermemeliyiz. Lise çağındaki gençler üzerinde bile projeler üreterek onları geleceğe hazırlamalı, yarınların da yine AK Parti'nin ışığıyla aydınlanacağı mesajını vermeliyiz" dedi.

Teşkilat Başkanı’ndan Kadın Kolları’na uyarı

24 Eylül günü başlayacak Kurban Bayramı'nın ikinci gününde İl Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan bayramlaşma programına katılacağını belirten Ataş, Kadın ve Gençlik Kolları'nın da işi sıkı tutması gerektiğini 2002 seçimlerinde kadınlardan yüzde 53-54 bandında oy alırken şu anda oranın yüzde 47-48 bandına düştüğünü vurgulayarak işin daha sıkı tutulması gerektiğini ve bir oy kaybına bile partinin tahammülü olmadığını söyledi.

Ataş Gençlik Kollarını rakamlar vererek uyardı

Ataş gençleri de uyararak, gençlerde ilk defa oy kullanan kesimin yüze 25’inden oy alabildiklerini ve yüzde 75’inin başka partilere oy verdiğini ifade etti. Genel manada ise AK Parti’nin gençlerin yüzde 48’inden oy alabildiğini dile getiren Ataş, 2002’ye oranla yüzde beş düşüş olduğunu vurguladı.

Yaklaşık iki saat süren ziyarete daha sonra Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'te katıldı. Çelikbilek'in gelmesiyle birlikte basına kapalı devam edilen ziyaret teşkilat üzerinde bir uyarı olarak yorumlandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz