Teşekkürler Beykoz'un Dostları

  • 0
  • 5747
Teşekkürler Beykoz'un Dostları

30 Mart Yerel Seçimleri öncesi AK Parti'nin GENAR Araştırma şirketine yaptırdığı siyasi ankette Beykoz'daki yerel basına yönelik sorulara yer verdiği ortaya çıktı.

Dost Beykoz Haber Merkezi'nin ulaştığı bir belgede ise AK Parti Genel Merkezi'nin Beykoz'daki ilçe örgütü kadar yerel medyayı da mercek altına aldığı görülüyor. Ankete göreDost Beykoz yüzde 64,9 izlenme oranıyla ilçede açık ara önde gidiyor. Dost Beykoz’u yüzde 14,5 ile Beykoztryüzde 11,9 ileBeykoz Güncel ve yüzde 5,7 ile de, merkezi Üsküdar da olan başka bir yerel gazete takip ediyor.

İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Dost Beykoz’un temellerinin 12 yıl önce atıldığını kaydederek, habere dair şunları kaydetti: 

"Dost Beykoz, 2002 Ocak ayında yayın hayatına başladı. Beykoz'daki ilk online haber portalı oldu. www.dostbeykoz.com adresinden günlük olarak yerel haber akışını başlattı. Bugün ise adresimize günlük olarak yaklaşık 5 bin IP'nin giriş yaptığını görüyoruz. Yine online adres verilerini detaylı bir şekilde inceleyen uluslararası şirketler var. Burada araştırma yapıldığında Dost Beykoz'un yalnızca Beykoz'da değil, İstanbul genelinde de yerel bir gazete olmasına karşın önemli bir kitle tarafından takip edildiği gerçeğiyle karşılaşıyoruz. 

Dost Beykoz, son iki yıldır 15 günde 1 kez yayımlanıyor ve tam 20 sayfadan oluşuyor. Renkli ve kaliteli bir baskıyla biz matbaadan ortalama 4-5 bin gazete olarak geliyoruz. Beykoz'un mahallelerinde, esnaflarında, kamu kurum ve kuruluşlarında, kahvehanelerinde ve evlerinde elden ele dolaşıyoruz. Beykozlu vatandaş Dost Beykoz’da kendisini buluyor, kendisini okuyor. Bunu da zaman zaman ilçede yapılan anket çalışmalarında inkâr etmiyor, söylüyor. Biz Beykoz Halkı'nı Beykoz Halkı da bizi seviyor" 

Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör ise konuyla ilgili bir açıklama yaparak,GENAR'ın yaptığı anket çalışmasında, yerel basına yönelik soruların olmasının 'dikkat çekici'olduğunu dile getirdi. Siyasi partilerin ulusal basın dışında kalan medyaya yönelik bakışının genelde 'küçümser' nitelikte olduğunu kaydeden Ferdi GüngörAK Parti'nin bu konudaki tavrının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Ferdi Güngör, şunları söyledi: 

"Yerel medyaya yönelik genel anlayışın olumsuz olduğu ve ulusal basına kıyasla da çok fazla dikkate alınmadığı düşünüldüğünde, GENAR gibi ciddi bir firmayla böyle bir anket yaptırılması oldukça gurur verici. Bu her şeyden öte ilçemiz için, Beykoz için güzel bir haber. Görünen o ki, AK Parti Genel Merkezi, Sayın Yücel Çelikbilek kadar Beykoz'un medyasını da mercek altında tutmuş. Halkın siyasi tercihi kadar, haber alma tercihini de sorgulamış. 

Dost Beykoz, yalnızca ilçe değil İstanbul için ve Türkiye için de güzel bir örnektir. Biz bir anlayışı da Beykoz'dan başlayarak değiştirmeye başladık. 

Bizim Beykoz Halkı ile aramızda kurduğumuz farklı bir diyalog var. Biz mesleğimizi severek yapıyoruz ama bir yandan da halkı bu sevgiye ortak etmeye çağırıyoruz. Yazar kadromuz güçlü ve Dost Beykoz'da çok köklü bir yayın. Kaliteye önem veriyoruz ve eleştirileri her zaman dikkate alıyoruz. Burada 'tanınırlık' oranı kadar 'güvenirlik' oranı da önemli. Aynı anket çalışmasında Dost Beykoz'a yönelik bir güven araştırma sorusu da eklendiğinde çıkacak sonucu tahmin edebiliyoruz. Çünkü biz Beykoz Halkı'nın bu Dost Beykoz'u 'tanıdığı' kadar 'güvendiğini' de çok iyi biliyoruz"

Haber Merkezi

Beden Eğitim Öğretmenine dayak iddiası
Önceki Beden Eğitim Öğretmenine dayak iddiası
Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Sonraki Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz