Yaşam

Telekom grevine Ergül desteği

Telekom grevine Ergül desteği
2014.07.27 00:00
| | |
54017

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül Paşabahçe Türk Telekom Müdürlüğü’nde grevde olan Telekom işçilerini ziyaret ederek desteklediğini bildirdi.

Türk Telekom çalışanlarının başlattığı ve 35 gündür devam eden genel grevde taraflar arasındaki görüşmeler devam ederken, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül Paşabahçe Türk Telekom Müdürlüğü’nde grevde olan Telekom işçilerini ziyaret ederek desteklediğini bildirdi.

Yaklaşık 70 kişiden oluşan grev halindeki işçilere erzak yardımı da yapan Başkan Ergül, “grevin işçilerin talepleri doğrultusunda hayırlı bir şekilde sona ermesini umuyorum” diyerek sendika temsilcisi ve grev halindeki işçilerle bir süre sohbet etti.

Başkan Ergül kendisini ziyarete gelen Ordu’nun Perşembe İlçesi Belediye Başkanı Selami Çarkcı ve Merkez Mahallesi Muhtarı ile birlikte Telekom işçilerine gerçekleştirdiği ziyareti işçiler büyük bir memnuniyetle karşıladı. Ulusal basının ve bir çok kuruluşun kendileriyle ilgilenmediklerini ve haklı davalarında yalnız bırakıldıklarını ifade eden sendika temsilcisi, AK Parti Hükümeti’nin de arzu ettikleri desteği göstermediklerinden yakındı.

Grevde amacın daha fazla para olmadığını özellikle işaret eden sendika temsilcisi çalışanların iş ve sosyal güvencelerinin ellerinden alınmaya çalışıldığını ve bu antidemokratik uygulamaya duyulan tepkinin sonucunda grev kararı aldıklarını söyledi.

Başkan Ergül, işçinin ülkenin kalkınmasındaki temel unsur olduğuna dikkat çekerek, “bir mıh nalı, nal atı, at yiğidi, yiğit de ülkeyi kurtarır” sözlerinden sonra, buradaki “mıh”ın işçi olduğunu ifade etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Türk Telekom, Muharrem Ergül

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"