Spor

Tekvandocu Zeliha'nın gözü milli formada

Tekvandocu Zeliha'nın gözü milli formada
2014.08.06 00:00
| | |
7619

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nün Tekvando takımından yıldız isimler çıkmaya devam ediyor…

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen İstanbul Büyükler Tekvando Şampiyonasında kazandığı madalya ile altın sayısını 4 yapan Zeliha Durmuş artık Milli Takımda kendine yer bulabilmek istiyor.

Yılların deneyimli Tekvando Antrenörü Osman Günaçtı'nın talebesi olan Zeliha Durmuş daha önce 49 Kiloda ulaştığı altın madalyalara bu kez yeni kilosunda 53 Kiloda devam etmekte."Tekvando sporunu çok seviyorum, uzun vadeli program yaptım. Hedeflediğim noktalara bir bir ulaşmaya devam ediyorum. Tabii ki gönlümden Milli forma ile tatemiye çıkmak da geçmekte. Ne hayalim ne zaman gerçekleşir bilemem ancak bunun kısalması için var gücümle çalışmaya devamedeceğim" şeklinde konuşan Zeliha Durmuş'un ardından Antrenörü Osman Günaçtı'da bir açıklamada bulundu;

"Öncelikle Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün dolayısı ile Beykoz'un adını spor salonlarında, şampiyonalarda, turnuvalarda duyurabilmenin çabası içindeyiz. Bu zaman değin bünyemizden birçok sporcu yetişti. Kendisine hedef koyan sporcularımız ise hiçbir zaman tekvando dan kopmayarak müsabakalarda kulübümüzü temsil etmeye devem ettiler. Zeliha Kardeşimiz de son yıllarda büyük çıkış yapan bir sporcumuz olmayı başardı. İstanbul'da 4 altın madalyaya ulaştı. İnşallah Milli takımda da kendine yer bulacak. Zeliha dışında değişik yaş kategorilerinde başarılı olan madalya kazanan sporcularımız da bulunmakta. 49 Kiloda Neslihan Korkmaz ve Cansel Aydın'ı sayabilirim. Bu sporcularımız da değişik şampiyonalardan madalya ile dönüp kulübümüzü onurlandırdı. İleriki aşamalarda yeni yıldız adaylarımız da ortaya çıkmaya devam edecek." diye konuştu.

Spor Servisi / Talip Ercan

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Belediyespor, Zeliha Durmuş, Tekvando, Osman Günaçtı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"