Teknolojin son harikası

  • 0
  • 3443
Teknolojin son harikası

Reklam malzemeleri konusu uyarınca firmanızın nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattık.

Evet yazımıza biraz iddialı bir giriş oldu bu. Ancak led satışı ve ledler konu olunca başka türlü bir giriş hayal edilemezdi. Led denince aklınıza ne geliyor bilmiyorum, ancak bizim aklımıza bizi soluk ve ağır tabelalardan kurtaran, hem ekonomik hem de göze hitap eden bir görüntü sunan bir malzeme geliyor. Bu sebeptendir ki ledler, reklam piyasasını neredeyse ele geçirmiş durumdadır. İstenilen şekilde reklamınızı yapabildiğiniz bir led ile (kayan yazı, yanıp sönen yazı, farklı yönlerden gelen harflerin birleşmesi…) firmanızın reklamını daha etkili bir şekilde yapabilir ve müşterilerinizin öncelikle gözlerine hitap edebilirsiniz.

Tabi ki led piyasası bu denli gelişmişken toptan reklam malzemeleri piyasası da aynı şekilde gelişmektedir. İki iş kolu da birbiri ile bağlantılı oldukları ve her iş yeri tabelalarını, iş yeri bilgilerini güncellemek istediği için sektör gittikçe büyümektedir. Burada müşterilere düşen bir görev bulunmakta elbette. Yeni işletmeleri desteklemek konusunda hevesli olsanız da bu tip konularda piyasada güvenilir olduğu kabul edilen kişiler dışında alışveriş yapmamanızda fayda var. Bu hem sizin için, hem de çevrenizde birlikte iş yaptığınız kişiler için olmazsa olmaz bir davranış biçimi olmalıdır.

Reklam malzemeleri konusu uyarınca firmanızın nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattık. Peki ya kişisel kullanıcı iseniz? Kişisel kullanıcılar genellikle reklam malzemeleri ile pek ilgilenmezler. Onlar için önemli olan şey daha kişisel kullanıma uygun ürünlerdir. Mesela duba fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kimseler olabilir. Dubalar hem trafikte hem de yeri geldiğinde dekoratif olarak gayet etkili araçlardır. Hem uygun hem de kaliteli bir duba her yerde kullanılabilmektedir.

Reklam malzemeleri için sadece dış cepheyi düşünmemekte fayda var. Müşterinin dışarıdan işletmenizi görüp beğenmesi tabii ki önemli bir meseledir. Ancak daha önemlisi de var; müşterinin içeri girdikten sonra hayranlığının daha da artması. Bunun için yapılması gereken şey dış malzeme kadar içerideki malzemelere de aynı şekilde özen göstermek. Örneğin dijital baskı ile yaptırılacak bir menü, kalem, kupa… Müşterinin gözünde kaliteli bir mekân olduğunuz imajını çizecektir.

İslam saadeti
Önceki İslam saadeti
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu