Tekne sahipleri Beykoz’da Murat Aydın'ı protesto etti

  • 7
  • 23341
Tekne sahipleri Beykoz’da Murat Aydın'ı protesto etti
Tekne sahipleri Beykoz’da Murat Aydın'ı protesto etti

Beykoz Belediyesinin meydan düzenleme projeleri kapsamında yapılan Beykoz Sahil projesine teknesi olan vatandaşlar tepki gösterdi.

Beykoz Belediye binasının önündeki alandan başlamak üzere yapılan düzenlemelerde vatandaşlar teknelerini bağlayacak yer bulamayınca, hem meydan düzenleme projesini hem de Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ı protesto etti.

İhale bedelinin 7 milyon lira olarak açıklandığı çalışmalar kapsamında yaklaşık 2 bin yıldır deniz şehri olarak bütün milletler tarafından ilgi gören Beykoz'da teknesi olan vatandaşların teknelerini bağlayabilecekleri bir imkan verilmedi.

Beykoz Belediyesi tarafından Beykozlu tekne sahiplerine teknelerini artık Beykoz Sahiline yanaştıramayacaklarının bildirilmesi de birçok kesimden tepki aldı.

Düzenleme çalışmalarının tamamlandığı ilk kısım bugün itibariyle Beykoz Belediyesine teslim edilirken, tekne sahipleri de uygulamayı protesto etti.

Beykoz Sahilinde teknesi bulunan ilçe sakinlerinin pandemi süreci başlamadan önce Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'dan sıkıntılarını aktarmak üzere randevu talebinde bulundukları ancak Aydın'ın randevu vermediği ifade edildi.

"Projede bize verdiğiniz sözleri tutmadınız"

Beykozlular, herhangi bir bağlama yeri, kapı ve iskele olmadığı için tepki gösterdi. Sahilde teknesi bulunan bir vatandaş, "Beykoz Sahil projesinde bize verdiğiniz sözleri tutmadınız. Görüyorsunuz buradan teknelerimize gitmek için korkuluklardan atlayıp kayalıkları aşmak zorunda kalıyoruz. Ne bir bağlama yeri yaptınız ne bir iskele yaptınız" ifadelerini kullandı.

"Milli servet boşa gitmesin"

Bir başka vatandaş da korkulukların üzerinden atlarken düşme tehlikesi geçirdiklerini ve yaralanmaların olduğunu ifade ederek, "Buraya en azından bir ya da iki tane kapı yapılsaydı inip binmek bizim için daha güzel olacaktı. Şimdi yaz mevsimi havalar güzel, bir de bunun kış mevsimi var. Bu havalarda biz nasıl teknelerimize ineceğiz? Bu tekneler ucuz şeyler değil, milli servet sonuçta. Emeğimizi boşa çıkarmasınlar" dedi.

"Cumhurbaşkanımız bu rezilliği görsün"

Teknesi olan Esin Büyüklimanlı, vergisini verdiğini ve her türlü yasal hakkı olduğunu dile getirerek, "50 senedir burada iş yapıyorum. Beykoz'un yerlisiyim, köklü insanlarıyım. Beykozluyu ne hale düşürdüler, bütün komşularımız görsün. Cumhurbaşkanımız bu rezilliği görsün, herkes görsün." diye konuştu.

Vatandaşlar Beykoz Sahilinde teknelerinin kornalarını çalarak ve alkışlayarak durumu protesto etti.

Haber Merkezi

Koronavirüs normalleşme süreci
Önceki Koronavirüs normalleşme süreci
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (7 Yorum)

aydın (4 yıl önce)

çözüm çok kolay bir iki yerden kapı açıp merdiven koyarsın o kardeşlaerimizde teknelerine ulaşır. Bu meseleyi belediyenin çözeceğine inaniyorum.kimse mağdur olmasın.

Teslime Büyükanık (4 yıl önce)

Balık tutuyorlamışmışta evlerine ekmek götürüyorlarmışmış bütün gün ortalar ne balığı tutuyorlarmış tekneler motorlar kayıklar aynı yerde duruyor

Emre (4 yıl önce)

35 yıllık beykozluyum böyle bir rezillik görmedim yazıklar olsun sizin yaptıklarınıza bu adamı nasılda başımıza getirdik bizlerede yazık. Beykoz’un güzelliği bu teknelerdir sahilden denize girilmesidir insanları denizden uzaklaştırdılar denize ayaklarını bile sokamıyor insanlar. Teknelerimizi bağlamaya yerlerimizi bile aldılar... 20 yıldır kirasını ödediğimiz tekne kızaklarını bir anda nasıl söküp insanları ortada bırakırsınız. Dost Beykoz olarak bu yazıları belediyeye ulaştırın lütfen. Sayın Cumhurbaşkanımızda bu rezilliği görsün ve müdahale etsin lütfen. Bundan sonra Beykoz’da bunlara oy yok kesinlikle.

Beyhan (4 yıl önce)

İnsanların sorunlarını çözmeyecekseniz neden varsınız?? Bi sorgulayın bence...

Ahmet TÜRK (4 yıl önce)

Tekne sahibi arkadaşlara yer gösterilmesi gerekir..Yanlız temiz sahiller görmek biz beykozluların hakkı .Aynı şekilde oltacı arkadaşlarada bir yer gösterilmesi gerekir oltayı kapan sahilleri doldurmamalı...

atamer (4 yıl önce)

kumsalda alaska dondurma satarken sattiklarina sorarsin eğer boğazlı değilsen

Abuuzeeya (4 yıl önce)

Evine misafir gelen ev sahibinin saatler çok da ilerlememesine rağmen misafirlerin karşısına kıyafetlerini çıkarıp pijama ile çıkması gibi olmuş yani hadi gidin artık demiş Murat aydın

Yorum Yaz