Eğitim

TEGV’lilerin keyifli Pazar günü

TEGV’lilerin keyifli Pazar günü
05.04.2015 19:10
| | |
15473

Foto galeri

TEGV'in Beykoz'daki iki öğrenim biriminden biri olan İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde Pazar sabahı gönüllülere gözleme ikram edildi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)'in Beykoz'da iki birimi bulunuyor: Birisinde Makbule İnaç Sorumlu olarak dururken, İpek Kıraç Birimi'nde ise Filiz Erdoğan Sorumluluğu üstleniyor. Anadoluhisarı'nda bulunan TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde bu Pazar, öğrenci velileri ve gönüllülerle birlikte harikulade bir gün geçirildi. Öğrenci velileri tarafından TEGV Gönüllüleri'ne ikram edilmek üzere peynirli ve patatesli gözleme hazırlandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi'ne gelen Arzu Kalyoncu, Tuğba Çelik, Hatun Gökdemir, Hatice Erdoğan, Şöhret Karagöz ve Tülay Burgucuoğlu isimli veliler, Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan ile birlikte neşeli vakit geçirdiler. Velilerden Tülay Burgucuoğlu hamur açarken, Filiz Erdoğan da heveslenerek oklavayı eline aldı ancak hamur açmakta pek de başarılı olamadı. Filiz Hanım'ın yarıda bıraktığı hamuru gözlemelik kıvama getirmek ise yine Tülay Hanım'a kaldı. Bu sırada gece boyu annelerin hazırladığı hamurların yanına gelen Filiz Erdoğan, "Ben bunları hazırlamak için gece uykusuz kaldım!" dese de Dost Beykoz’a bu numarayı yutturamadı!

‘Kıdemli ve emektar anne Nuran Yıldız, sürekli koşuşturdu’

TEGV'in Anadoluhisarı'nda bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde Pazar günü sabahı 'gözleme ziyafeti' vardı. Öğrenci velilerinin binbir emek ve zahmetle hazırladıkları hamurlar, önce oklavayla açıldı ardından da içlerine peynir ya da patates konularak kapandı. Sac üzerinde dikkatli bir şekilde pişirilen gözlemeler, TEGV'in gönüllüleri için hazırlandı. Bu arada İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nin 'Kıdemli ve emektar Annesi' Nuran Yıldız da annelere lojistik destek verdi ve kendilerine araç-gereç taşıdı.

Aslen Van'lı olmasına rağmen hamur ve gözleme yapmakta pek de usta görünmeyen Sorumlu Filiz Erdoğan, annelerin çalışmalarını fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı. Dost Beykoz'un sabahın erken saatlerinde Öğrenim Birimi'ne gelmesiyle birlikte hemen hamur başına geçen Filiz Erdoğan, yöneticilikteki başarısını ne yazık ki hamur açmaya yansıtamadı. Hamurun elden gideceğini anlayan annelerden Tülay Burgucuoğlu ise kıvrak bir hareketle Filiz Hanım'ın elinden hamuru kurtardı ve kendisi açtı. Bu sırada gece boyu annelerin hazırladığı hamurların başına geçen Filiz Erdoğan, hamurları kendisinin yaptığını iddia etti. Ancak hamuru açmadaki acemiliğini gözlemleyen Dost Beykoz bu numarayı yemedi; pişirilen gözlemeden yedi.

‘Filiz Erdoğan’ın şen kahkahaları güne damga vurdu’

Neşenin, kahkahanın eksik olmadığı gözleme yapımında, TEGV İpek Kıraç'ın öğrenci ve mezun gönüllüleri Sorumlu Filiz Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Duygu Pilavcı, Tuba Çelik, Binnur Demir ve Rukiye Özdemir hem gözlemelerden tattı hem de Filiz Erdoğan ile bir süre sohbet etti. Zaman ilerledikçe TEGV'e gelen sayısında da artış yaşandı. Kimi velilerin gözleme yapımında yer alamadığı için evlerinde börek-çörek yapıp İpek Kıraç Öğrenim Birimi'ne getirdiği görüldü. TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan ise hamur açmada başarılı olamasa da kalp açmada ve sevgi sunmada bir hayli becerikliydi. Hem veliler, hem öğrenciler, hem de gönüllülerle tek tek ilgilenen Filiz Erdoğan, kendisine gösterilen sevgiye şen kahkahalarıyla karşılık verdi. Bu sırada TEGV’in kadrolu kedisi Boncuk da gözlemelerden payını alabilmek için bir süre ‘miyavladı’ ve güzel kokunun kendisini çok heyecanlandırdığını haber verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, TEGV, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, TGEV İpek Kıraç Öğrenim Birimi, Arzu Kalyoncu, Tuğba Çelik, Hatun Gökdemir, Hatice Erdoğan, Şöhret Karagöz, Tülay Burgucuoğlu, Filiz Erdoğan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"