TEGV Beykoz'da 23 Nisan coşkusu

  • 0
  • 7683
TEGV Beykoz'da 23 Nisan coşkusu
TEGV Beykoz'da 23 Nisan coşkusu

TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi, her yıl gerçekleştirdiği 23 Nisan Şenliği'ne hazırlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocukalrına armağan edilen 23 Nisan dolayısıyla Beykoz'da bir şenlik düzenleniyor. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)'in İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen şenliğe, bu yıl ilk kez veliler alınmayacak. TEGV'de daha önceki etkinliğe katılan çocukların 'yer darlığı' konusundaki şikayetleri üzerine ve çocukların aldığı karar doğrultusunda, 23 Nisan kutlamasında yalnızca çocuklar ve TEGV Gönüllüleri yer alacak. Buna göre 23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 11.30'da TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi'ne velileri tarafından getirilen çocuklar, saat 14.30'a kadar birbirinden güzel eğlencelerin içine dalacak. 23 Nisan Bayramı dolayısıyla eğlenecek olan çocuklara, TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi tarafından kumanya ve çeşitli hediyeler de dağıtılacak.

Beykoz'un en çalışkan ve verimli sivil toplum kuruluşlarından olan TEGV Beykoz ve TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimleri, hem Beykozlu çocuklara hem de velilere önemli katkılar sağlıyor. Geçtiğimiz haftalarda TEGV Beykoz Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnaç öncülüğünde velilere yönelik bilgilendirici seminerler düzenlenirken, bu kez TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi tarafından Beykozlu çocuklara yönelik bir şenlik düzenleniyor. TEGV Beykoz Birimi ile Beykozlu çocuklar fidan dikip, uçurtma uçururken; İpek Kıraç Öğrenim Birimi ile de 23 Nisan coşkusunu yaşıyor. Dost Beykoz'a özel olarak bir demeç veren TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, şunları söylüyor:

İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan: “23 Nisan coşkusunu çocuklarımızla birlikte doyasıya yaşayacağız”

"Bu yıl düzenlediğimiz etkinlikte velilerimiz olmayacak. Çocuklarımız, yer darlığı nedeniyle velilerin olduğu sırada yeterince eğlenememekten şikâyet etmişlerdi. Bu nedenle bu yıl yalnızca çocuklarımızla paylaşacağımız bir şenlik düzenliyoruz. Şenlik kapsamında TEGV İpek Kıraç binamızın bahçesinde, stantlar kurulacak ve burada çocuklarımız için çeşitli yarışmalar düzenlenecek. Yüz boyama etkinlikleri, ebru çalışması gibi faaliyetlerimiz olacak. Palyaçolarımız var, hediyelerimiz var. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 23 Nisan coşkusunu hep birlikte yaşayacağız."

Haber Merkezi

Beykozlular 8 Mayıs'ta koşacak
Önceki Beykozlular 8 Mayıs'ta koşacak
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz