TED Koleji Spor Kulübü’nün Avrupa talihsizliği

  • 0
  • 6675
TED Koleji Spor Kulübü’nün Avrupa talihsizliği
TED Koleji Spor Kulübü’nün Avrupa talihsizliği
TED Koleji Spor Kulübü’nün Avrupa talihsizliği
TED Koleji Spor Kulübü’nün Avrupa talihsizliği

Öğrencilerini çeşitli organizasyonlara katılmak üzere Avrupa’ya götüren Beykoz TED Koleji Spor Kulübü’nün bu yıl yaşadığı talihsizlik şok etkisi yaptı.

1-7 Temmuz tarihleri arasında İspanya ve İtalya’da yapılacak organizasyonlara katılmak üzere tüm hazırlıklarını tamamlayan ve organizasyonu yapan Europ Uluslararası Spor Organizasyonları LTD ŞTİ’nin banka hesaplarına paraları yatıran TED Koleji öğrencileri büyük mağduriyet yaşadı.

Organizasyonun başlayacağı 1 Temmuz öncesi, 29 Haziran’da spor kulübü yönetimine yapılan bildirim, sporcu öğrencileri ve velileri şok etti. Europ Uluslarası Spor Organizasyonları LTD ŞTİ, dövizin yükselmesi ve yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle organizasyonu gerçekleştiremeyeceğini TED Koleji Spor Kulübü Yönetimi’ne bildirdi. Bu durum karşısında şaşkına dönen öğrenci velileri ve kulüp yönetimi aynı firma ile çalışan başka okullarda da bu sıkıntıların yaşandığı bilgisine ulaştı.

Veliler, bu talihsizlikten okul yönetiminin sorumlu olduğunu ifade ederek, “bizler TED markasına güvenerek çocuklarımızı o okullara gönderiyoruz. Her ne kadar öğrenciler üzerinden okul yönetimi, Avrupa Organizasyonuna yönelik, yasal hak doğuracak bir sözleşme yapmasa da biz o ödemeleri şirketin hesabına, okul yönetimin talebi ile yaptık” dediler.

İlgili firma ile kendilerinin hiçbir bağlantıları olmadığın da sözlerine ekleyen veliler, “bu firma ile gerekli görüşmeleri okul ve Spor Kulübü Yönetimi yaptı. Bu talihsizlik çocuklarımızı yeteri kadar üzdü, daha fazla mağdur olmak istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Öğrenci velileri, okul yönetimin bu konunun yasal yollarla çözülebilmesi için bir avukat görevlendiğini ve ilgili şirket hesabına para yatıran öğrenci velileri adına dava açılabilmesi için velilerden vekâlet istediğini de kaydetti.

43 öğrenci ve 60 bin 200 Euro

1 – 7 Temmuz tarihleri arasında İspanya ve İtalya’ya yapılacak etkinliklere, 43 öğrenci katılacaktı. İspanya’ya gidecek olan ekipte yer alan 12 öğrenciden kişi başına 1500 Euro, İtalya’ya gidecek olan 31 öğrenciden de yine kişi başına 1400 Euro alınmıştı.

Europ Uluslarası Spor Organizasyonları LTD ŞTİ’nin banka hesaplarına 43 öğrenci tarafından 60 bin 200 Euro yatırıldı. Bu rakamın karşılığı ise 323 bin 274 TL oldu.

TED Koleji Spor Kulübü Başkanı Sadi Arıbaş ise yapmış olduğu açıklamada, 13 – 14 yıldır bu organizasyonları yaptıklarını, bu organizasyonları çeşitli firmalarla yapmış oldukları anlaşmalar sonucunda gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “maalesef bu yıl beklenmedik bir sorun yaşadık” dedi.

İlgili firmanın organizasyon tarihinden hemen önce, 29 Haziran tarihinde kendilerine bildirim yaptığını ve bu durum karşısında oldukça şaşkınlık yaşadıklarını ifade eden Başkan Arıbaş, çocukların mağduriyet yaşamaması için yine kendi imkânları ile organizasyonu gerçekleştirmek isteseler de otel rezervasyonları iptal edildiği için ellerinden bir şey gelmediğini kaydetti.

Okul ve Kulüp yönetimi gerekli hassasiyeti gösteriyor

TED Koleji Spor Kulübü Başkanı Sadi Arıbaş, paradan çok çocukların psikolojisini önemsediklerini ifade ederek, “öğrenciler, ödemeleri kendi adlarına direk ilgili firma hesabına yaptıkları için, her ne kadar o firmayla anlaşmayı biz yapmış olsak da, yönetim olarak hukuki manada direk müdahale edemiyoruz. Ancak öğrenci velilerimizden alacağımız vekâletlerle okulumuzun avukatı onlar adına dava açarak icra takibi başlatacak” dedi.

Avukata vekâlet verecek olan öğrenci ve velilerin avukata vekâlet ücreti ödemeyeceğini de sözlerine ekleyen Başkan Arıbaş, bu organizasyonu ekonomik kazanç elde etmek için yapmadıklarını, ilgili firmanın kendilerine 1 Ekim’e kadar vize masrafları da kendilerine ait olmak üzere, yaşanan bu mağduriyeti gidereceğini söylese de, yasal takip başlatacaklarını kaydetti.

Sadi Arıbaş, U11-12 Yaş grubundan oluşan 12 öğrencinin futbol turnuvasına katılmak üzere İspanya’ya, diğer 31 öğrencinin ise çeşitli kültürel etkinliklere katılmak üzere İtalya’ya gideceğini ifade etti.

Haber Merkezi

BİSK yeni yönetimiyle daha şeffaf olacak
Önceki BİSK yeni yönetimiyle daha şeffaf olacak
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor