TED İstanbul Koleji, şöhretler karması gibi

  • 0
  • 13647
TED İstanbul Koleji, şöhretler karması gibi
TED İstanbul Koleji, şöhretler karması gibi
TED İstanbul Koleji, şöhretler karması gibi

İstanbul 2.Amatör Lig Kura Çekiminde en dikkat çeken kulüplerden birisi de TED İstanbul Koleji SK oldu.

Genelde alt yaş grubu takımları ile liglere iştirak eden Beykoz Temsilcisinde ilk kez A Takım düzeyinde kadro çıkarıldı. Beykoz Temsilcisinin kadrosunda sanat ve futbol dünyasının birçok ünlü isminin çocukları da forma giyiyor.

İlk etapta "Bir eğitim kurulunun takımı, her halde Lise bölümündeki öğrencilerden oluşan bir takım mı çıkaracaklardır" diye yorumda bulunanlar kısmen haklı. Çünkü kadrolarında okullarından mezun olmuş isimlerin dışında oldukça sürpriz futbolculardan kurulu bir oluşum gözlemleniyor.

Takımın Teknik Sorumlusu ise aynı zamanda Özel TED İstanbul Kolejinde Eğitmenlerden olan, Beykoz İlçesinin eski futbolcularından Uğur Sakaloğlu, aktif futbolculuk yıllarının ardından değişik kulüplerde teknik-idari kadrolarda da görev yapan tanınmış isim lige oldukça renk katacakları düşüncesine devam ediyor.

Uğur Sakaloğlu Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, "Kadromuzda oldukça yetenekli isimler bulunmakta. Hali hazırda antrenmanlara başlayan grubun dışında ilerleyen süreçte aramıza dahil olacak isimler de var. Eski ve yeni öğrencilerimizin de olduğu kadroda değişik kulüplerde forma giymiş birçok arkadaşımız da yer almakta. Lige oldukça renk katacak bir ekip olmak istiyoruz. Futbolun pozitif, güzel yanlarını Fair-Play ruhunu da en üst seviyede tutarak sunma düşüncesindeyiz" diye konuştu.

TED İstanbul Koleji SK Takımında bahsettiğimiz gibi birçok sürpriz isim bulunuyor. Özel TED İstanbul Kolejinde de görev yapan Beykoz futbolunun en başarılı savunmacılarından Gökhan Suülker (Gogo), Fenerbahçeli Eski Milli Futbolculardan Sercan Görgülü’nün Beykoz'un değişik takımlarında da görev yapan oğlu Kaleci Yağızcan Görgülü, Ünlü Tiyatrocu Behzat Uygur’un oğlu olan ve Çubukluspor altyapısından yetişmiş, şampiyonluklar yaşamış bir isim olan Nejat Uygur, yine Beykoz takımlarında görev yapmış yetenekli bir savunmacı olan Yusuf, geçen sezon Beykoz 1908 A.Ş. Takımı ile Grup şampiyonluğu yaşayan kadronun as oyuncularından Taha en son Ümraniyespor Futbol Akademisi Genç Takımında görev yapan başarılı futbolculardan Mehmet, Çubukluspor Altyapısından yetişmiş ve bu takımda şampiyonluklar yaşamış ardından birçok üst düzey takımda görev yapan Ali Özgül, Ünlü Sanatçı Orhan Hakalmaz’ın oğlu Sinan Hakalmaz, Trabzon ve Fenerbahçe'nin Eski Milli Oyuncularından Ogün Temzikanoğlu’nun oğulları Mert, Yağız ve Yiğit Temizkanoğlu kardeşler TED İstanbul Koleji Takımına renk katacak isimlerden bazıları olarak belirtildi.

Spor Servisi

Beykoz Masterler galibiyeti korumasını bildi: 4-3
Önceki Beykoz Masterler galibiyeti korumasını bildi: 4-3
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz