TED’den alkışlanacak fair-play!

  • 1
  • 7686
TED’den alkışlanacak fair-play!
TED’den alkışlanacak fair-play!
TED’den alkışlanacak fair-play!

Soğuksuspor Tesisleri’nde gerçekleşen U11 Orhan Saka Ligi’nden güzel bir haber geldi.

Türkiye’de futbol müsabakaları ile ilgili şiddet, kötü örnek teşkil edecek görüntüler sıklıkla medyada yer olurken, gerçekleşen güzellikler ise maalesef sınırlı sayıdaki insanımız tarafından bilinmekte.

Yani şiddet içeren spor haberleri kadar değer taşımamakta faır-playlik görüntüler. Beykoz İlçesinde son yıllarda her sezon alkışlanacak haberleri fazlası ile duymaya başladık.  En son olarak Soğuksuspor Tesisleri’nde gerçekleşen U11 Orhan Saka Ligi’nden böylesine güzel bir haber geldi.

Soğuksuspor Ahmet Aksun Tesisleri Halı Sahası’nda gerçekleşmekte olan U11 Yaş Grubu Orhan Saka Ligi’ne dahil iki Beykoz temsilcisinin müsabakasında TED İstanbul Koleji Spor Kulübü ile Kavacıkspor karşı karşıya geldi. Maçın bir anında yükselen top halı saha üstünü kaplayan fileye çarpıp sahaya inince Müsabaka Hakemi kurallar gereği “Hakem Atışı” ile oyunu başlatmak için topu her iki takımdan birer futbolcunun ününe havalandırıp bıraktı. Bu anda TED İstanbul Koleji Takımı’3ndan bir oyuncun top yere indiği anda direk rakip kaleye gönderdiği top gol olunca, maça müdahale eden TED İstanbul Koleji Takımı Antrenörü Uğur Sakaloğlu, santradan sonra rakip takıma müdahale etmemelerini söyleyince Kavacıkspor atağı golle sonuçlandı. TED İstanbul Takımının bu jesti maçı izleyenler tarafından alkışlarla karşılık buldu.

Karşılaşmanın ardından yaşanan bu pozisyon ile ilgili TED İstanbul Koleji Takımı oyuncularını ve Antrenörünü tebrik eden Kavacıkspor Antrenörü Murat Yılmaz böylesine centilmence davranışların hele ki U11 Yaş Grubu takımından gelmesinin son derece anlamlı olduğunu söylerken, “Umarım bu tür görüntülere sıklıkla rastlanır diyeceğim ancak altyapı liglerinde bile “Nasıl olursa olsun kazan” mantığının ve şiddetin, özellikle de antrenör ve aileleri tarafından teşvik edilmesinin son derece üzüntü verici olduğunu söylemek isterim. TED İstanbul Koleji Takımı bu yaşta Fair-Play ruhunu hakim kılmış hali ile bizlerin gönüllerinde de iz bıraktı, kutluyorum” şeklinde konuştu.

TED İstanbul Takımı’nın deneyimli antrenörü ve eğitimci kimliğine de sahip çalıştırıcısı Uğur Sakaloğlu ise yaptığı açıklamada, “Maçta yükseklik kazanan top üstteki fileye çarpıp geri gelince, hakem de doğal olarak Hakem Atışı ile oyunu başlattı, ancak yere inen topa oyuncumuz gayri ihtiyari biçimde direk rakip kaleye gönderince bu vuruş gol ile neticelendi. Yani bir fırsatçılık görüntüsü ortaya istenmeden çıkabilirdi. Buna müdahale ederek, Kavacıkspor Takımının santradan sonraki atağına karşılık vermeyerek, kalemizde golü gördük. Dolayısı ile kendi bir anlık hatamızı telafi etmiş olduk. Maçtan 7-1’lik skorla mağlup ayrılsak da attığımız tek golün öncesindeki pozisyon dolayısı ile ortaya çıkan hatayı telafi etmemiz, takımdaki çocuklar açısından belleklerinde yer edinecektir. Bu bizi fazlası ile memnun edecek” diye konuştu.

Beykoz ilçesindeki müsabakalarda bu tür güzel, örnek davranışların yaşanmaya başlaması gelecek adına sevindirici bir görüntü arz etmekte. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Beykoz temsilcilerinden Gümüşsuyuspor takımının bir müsabakasında rakip kaleye yapılan atak da forvet oyuncusu futbolcu kaleci ile karşı karşıya kalmasına karşın yerde atan rakip takım futbolcusunun tedavisi için, hakeminin devam kararına karşın topu bilerek auta atmıştı.

Bu tür güzel görüntülerin Fair-Play ruhunu çağrıştıran anların fazlası ile yaşanması ise en büyük temennimiz.

Spor Servisi 

Kavacıkspor'da yüzler gülüyor...
Önceki Kavacıkspor'da yüzler gülüyor...
Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Sonraki Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Yorumlar (1 Yorum)

IŞIN COŞKUN (9 yıl önce)

Uğur hoca ve takımını fair play ruhuna yakışır davranış sergiledikleri için kutluyorum. Konu açılmışken birşey daha eklemek istiyorum. Halı sahaların üstüne çekilen teller artık can sıkmaya başladı. Teller yüzünden her maçta en az 5-10 kez maç hakem atışıyla başlamak zorunda kalıyor. Bu tellere bir çözüm bulunması gerekiyor.

Yorum Yaz