Makaleler

Tebrikler Paşabahçe yolun açık olsun

02.01.2017 16:57
| | |
3927

1950 yılında kurulan ve yaklaşık 67 yıldır Türk futboluna sayısız sporcu yetiştiren Paşabahçespor Kulübü, futbol takımı yer aldığı İstanbul Süper Amatör Lig 3. grupta topladığı 35 puanla normal sezonun bitimine iki hafta kala klasman grubuna çıkmayı garantiledi.

Paşabahçespor takımını tebrik ediyor klasman grubunda başarılar diliyorum.
Bugünlere hiç de kolay gelmedi Paşabahçespor. Sezon başında Coşkun Okur başkanlığında, Onur Atila Genel Kaptanlığında sezona merhaba diyen Paşabahçespor takımın başına antrenör olarak Metin Akçiçek hocayı getirerek sezona başladı.

Bu süreçte sezon başında yaklaşık 15 futbolcuya imza attıran kulüp daha çalışma dönemine girmeden bu oyuncuların neredeyse tamamının çeşitli sebeplerle kulüpten ayrılmasıyla zor bir döneme girdi.

Bu dönemde yapılan özverili çalışmalar neticesinde yeniden bir kadro kuran ve  sezona başlayan Paşabahçespor bu  kadrodan da birçok oyuncunun ayrılmasıyla neredeyse kadro oluşturamayacak bir duruma geldi.

Neredeyse antrenman yapamayacak kadar az oyuncunun kaldığı kulüpte imdada geçtiğimiz yıl genç takımda harikalar yaratan Oğuzhan Çiçek, Ferhat Karataş gibi gençler yetişti.

Bunların yanı sıra kaptan Osman Ettin, Yunus Emre Şenoğlu gibi tecrübeli oyuncuların yanı sıra Eray Can Atbaş, Emre Tosun, kaleci Sami Emre, Serdar Belikırık gibi oyuncular başta olmak üzere tüm takım ilk bölümde Metin Akçiçek hoca, Metin hocanın ayrılmasından sonra ikinci bölümde Çetin Nalbantoğlu hoca yönetiminde her geçen hafta futbollarını geliştirerek sezon boyunca kendileri için yeterli olan ilk iki sırada yer almayı başardılar.

Bu süreçte bir kaç maçlarını izlediğim kulüp özellikle iç sahada oynadığı maçlarda  sürekli ivme kazanarak tribünde kendilerini desteklemeye gelen taraftarlarını hiç üzmedi.

Çok mu iyi oynadı Paşabahçespor. Çok iyi oynamadı. Sezon boyu üç defa neredeyse kadroyu baştan aşağı değiştirmiş bir kulüp için kolay değildi iyi futbol. Belki göze hoş gelen bir oyun ortaya koymadılar. Ama kesinlikle her maçta en az rakipleri kadar mücadele ettiler. Şimdilik istediklerini aldılar.

Bir kaç sözde Paşabahçespor'un vefakar taraftarlarına. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum."Paşabahçe Meydan" taraftar grubunu özellikle tebrik ediyorum. İç saha, deplasman demeden yağmur, kar, sıcak, soğuk demeden takımlarını coşkuyla, yürekten desteklediler. Hepsinin ağzına, yüreğine sağlık. Onlarda en az futbolcu kardeşlerimiz kadar ilk bölümde alınan bu başarıda pay sahibiler.

Paşabahçespor'un işi burada bitmedi. Şimdi önünde zorlu bir klasman grubu var. Oynanacak birbirinden zorlu 9 karşılaşma daha var. Bu maçlar gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlarla oynanacak. Paşabahçespor'un en az 3-4 futbolcuya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Mutlak surette iyi bir golcü alınmalı. Orta sahaya da mutlaka lider bir oyuncu alınmalı. Özellikle yedek kulübesi derinleştirilmeli.

Son söz olarak Paşabahçe Spor Kulübümüzü yeniden tebrik ediyorum. Başta Coşkun Okur başkan olmak üzere emeği geçen yönetim kurulunu, Metin hoca'yı, Çetin hoca'yı, yardımcı hocaları, futbolcu kardeşlerimizi ve tüm Paşabahçespor taraftarlarını kutluyorum.

Emeklerine sağlık. Ayaklarına,ellerine sağlık. Herşey gönüllerince olsun. Yolları açık olsun. Umarım bu yolun sonu yeniden Bölgesel Amatör Lig olur.

Anahtar Kelimeler: Paşabahçe Spor Kulübü, Coşkun Okur

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"