Bilgehan Murat MİNİÇ
  • 24/01/2019 Son günceleme: 24/01/2019 16:06
  • 16.639

Yerel seçimler yaklaşırken, adaylar konusundaki tavrıyla Beykozlular, Türkiye'de gündemi belirlemiştir.

Bunun ispatı, AK Parti aday tanıtımında Sayın Cumhurbaşkanımızın Beykoz adayı Sayın Murat Aydın Bey'i açıklarken kendini bir açıklama yapmak zorunda hissetmesidir.

Şüphesiz bu hassasiyet, seçim vaatlerine de, meclis üyesi listelerine de yansıyacak, adaydan hoşnut olmayan AK Partili ve Beykozlu kitlenin gönlü alınmak ve tabii ki zor geçecek seçimi kazanmak adına Beykoz ve Beykozlu için bugüne kadar yapılmayan işlerin önünü açacaktır. En azından biz böyle ümit ediyoruz.

Buradan hareketle seçimi kim kazanırsa kazansın, şu bir gerçektir ki Beykozlunun beklentileri geçmiş seçimlerin çok üzerinde olacaktır. Anketler, araştırmalar, temayül yoklamalarından çıkan sonuçlar da Beykoz'da seçimin hiç kimse için kolay geçmeyeceğini gösteriyor.

Yıllardır anlatmak istediğimiz siyasi gerçek bu seçimde Beykoz'da kendini gösterecek gibi görünüyor. Nasıl ki alışverişte piyasa rekabeti ve çeşitliliği halkın yararına olursa, siyasi çeşitlilik ve rekabet de halkın menfaatine olur. Belki de uzun süre sonra Beykoz Belediye Meclisi üçe ya da dörde bölünecektir. Bu hem kararlara katılım oranını artıracak, hem de hangi parti seçimi kazanırsa kazansın Beykozlunun istemediği kararları meclisten çıkarmasına engel olacaktır.

Şüphesiz 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nin sonucu ne olursa olsun, kazanan Beykoz'un Çocukları olacaktır. Bu duruşu gösteren, söylemleri ve paylaşımları ile kamuoyu oluşturan, iktidarın ve muhalefetin dikkatini bu noktaya celbeden bütün Beykozlular da bu seçimin galibi olacaklardır. Koltuklarda kimin oturduğu, skor tabelasında kimin adının galip olarak yazdığı önemli olsa da, uzun vadede kazananlar hep "dik duranlar" olacaktır.

Allah Beykoz için hayırlısı neyse onu nasip etsin. Amin

#HepbirlikteBeykoziçin

#BuSeçimiBeykozunÇocuklarıKazanacak

Yazarın Yazıları
Yorumlar (8 Yorum)

Bekir Keskin (5 yıl önce)

Çok merak ediyorum İBB de CHPPKK yı destekleyecekmisiniz??????

Yavuz (5 yıl önce)

Sana verilen vazife Ak parti seçmeninden oy afirikleme! 15 Temmuz sonrası Ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret ettiğin Mesajlar gözümün önüne geldiğinde acaba diyorum kiripto musun ?

Hasan Tas (5 yıl önce)

Bazilari aklinca cozum sureci uzerinden ders vermeye kalkmis. Herseyden once o cozum sureci gec kalinmis bir gereklilikti. Milletin neyin ne oldugunu gormesi icin yasanmasi gerekiyordu. Keske 90larda olsaydi da pkk bu kadar buyumeseydi ve destek kitlesi olusturmasaydi. O cozum sureci olmasaydi biz ne dogu anadoluda ne kuzey Irakta ne de suriyede bu kadar kolay operasyon yapabilirdik. Su an o surec ve surecin istismar edilmesi sayesinde hem uluslararasi arenada hem de kurt halki onunde daha dik durabiliyoruz. Burda esas sorulmasi gereken o sureci icerden sabote edenler ve yiginak yapanlara el altindan yardim eden sozde askerler. Hani birilerini 15 Temmuz’da baskan yapacaklardan bahsediyorum. Yani Iyi partinin omurgasini olusturan omurgasiz kitleden, pkk, hdp, israil, abd ve bilumum ser odaklari ile ittifak kuran kesimden.

Hasan (5 yıl önce)

Beykoz'da hangi belediye başkanı kazanırsa kazansın Beykoz halkı kaybeden ektir çünkü Beykoz İstanbul lun gizli tantidır 40_50 yıldır çivi cakilmamisir bundan sonra gelecek olan imar çıkartıp milyon dolarlık villalar yapılacak tabiki yerel halkın bunu yapması imkanı yok kimler yapacak müteahhit ler tarafından yapılıp çoğu yabancı kişiler olmak üzere elit tayfa alacaktır yerli halk varını yokunu satmak zorunda kalacaktır ondan sonra bizler de onlara kapıcılık yapacağız sonumuz maalesef bu

Halil (5 yıl önce)

Bizler Beykoz lu yüz ama hepimiz bir başka illerden geldik Beykoz da iş kurduk iş yaptık başkasının işinde çalıştık neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz bu dönemde herkes üstüne düşeni yapacak seçim zamanı ortaya çıkan seçim bitince kaybolan kimler varsa onlarıda bilir Beykoz lu

Abuzeeya (5 yıl önce)

Yaşasın Giresun imparatorluğu, yaşasın Murat miniç

aydın civaklı (5 yıl önce)

bu akp lilerde kendi yaptıklarını milletin üstüne atıp kenarı cekilmek istiyo iftira hoşlarına gidiyor en güzel yaptıkları iş bence doğru HDP ile iş yapanlar vatana hayır gelmez Hdp İle iş yapanlar yüzünden ihanet süreci ile 960 tane vatan evladını toprağa verdi heryeri bomba döşettiler dolma bahcede diz çöktünüz bu millete imralıdaki caninin mektuplarını okuttunuz cıkın utanmadan bu temiz insanlara iftira atın bu ihanet sürecini yaperken bakın bakalım bir araştırın bu karaladığınız insanalr beykozda nasıl tepki vermişler bir araştırın. aynası iştir kişinin lafa bakılmaz .

Hasan Tas (5 yıl önce)

Beykozlu beykozlu dediginizin alayi karadenizli, Malatyali Sivasli. En Beykozlusunun anasi babasi disardan. Vatana millete ne hayrin olacak sen ona bak. HDP ile ittifak kuran bir partinin adayi ne Beykoz’a ne de vatana millete hayir getirir. Ainesi istir kisinin lafa bakilmaz.

Yorum Yaz