Tayyar Çendeoğlu Beykoz’u duada buluşturdu

  • Güncelleme: 16.02.2020 20:54
  • Okunma: 14369 kez
  • Yorum: 1
Vefatıyla sevenlerini üzen, Beykoz Milli Görüş Teşkilatı’nın tanınan simalarından Tayyar Çendeoğlu dualarla ebediyete uğurlandı.
Tayyar Çendeoğlu Beykoz’u duada buluşturdu

Milli Görüş Camiası’nın tanınan isimlerinden olan ve ikamet ettiği Soğuksu Mahallesi’nde geniş bir kesim tarafından sevilen Tayyar Çendeoğlu (54) için kılınan cenaze namazında mahşeri bir kalabalık vardı.

Soğuksu Mahallesi Merkez Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına, siyaset ve iş dünyasından yoğun katılım olurken, İsmailağa Cemaat mensupları da dikkati çeken kesim arasında yer aldı.  

Merhum Tayyar Çendeoğlu için kılınan cenaze namazına; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Tacettin Aksu ve Yakup Özbek, İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcıları Abdulkadir Çelebi ve Selman Esmerer, Dost Beykoz Yazarları Ekrem Tuncer ve Bilgehan Murat Miniç ve AGD Başkanı Rıza Gik gibi isimler hazır bulundu.

Namaz öncesi Tayyar Çendeoğlu’nun oğulları Beytullah, Muhammed ve Talat Çendeoğlu kardeşler birlikte cami önünde uzun süre taziyeleri kabul ederken, yine İsmailağa Cemaatı’nın önde gelen isimlerinden Mehmet İslamoğlu bir teskiye konuşması yaptı.

“Ölüm acayip bir şeydir”

Konuşmasında, ölümün zamanı geldiğinde eş dost tanımadığını ifade eden İslamoğlu, “görüyorsunuz ölüm ne acayip bir şeydir. Zamanı geldiğinde eş dost tanımıyor, iş eş tanımıyor, çevre tanımıyor. Çünkü Allah’ımızın kararı öyledir. Bizim de ne olacağımız belli değil, nerede nasıl can vereceğimiz belli değildir.” ifadelerine yer verdi.

Merhum Çendeoğlu’nun, iyi yoldayken, namazlıyken, Allah'ın emrindeyken, İslam üzereyken, Azrail A.S.’a teslim olduğunu dile getiren Mehmet İslamoğlu, “unutmayalım ki Adem Aleyhisselam, cennetteydi ve dışarı çıkabildi. Biz şu anda dışarıdayız ve cennete girmek istiyoruz. Bu cenaze geri kalan ömrümüzde bizlere büyük bir ders olsun. Her birimizi, haramın her türlüsünden firar etmemize vesile olsun. Her can sahibi ölümü tadıcıdır. İnsan mısın? Ölüm var.” şeklinde konuştu.

“Ölümden korkmamalı”

Mehmet İslamoğlu, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun, “ölümden korkmamalı, ölüme hazırlıklı olmamaktan korkmalı” şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “her kim amelleri tartıldığında sevap tarafı ağır basarsa, cehennem ateşinden kurtulur, kim cennete girdirilir ise işte kurtuluşa eren odur.” dedi.

Mehmet İslamoğlu, konuşması sonrasında, Tayyar Çendeoğlu için cemaatten helallık alırken, merhumun iyi bir Müslüman olduğunu da teyit ettirdi.

Paşabahçe Mezarlığı’na defnedildi

Merhum Tayyar Çendeoğlu’nun cenaze namazını yine İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden olan dünürü Yusuf Şensoy kıldırdı. Merhum Çendeoğlu kılınan namazın ardından sevenlerinin omuzlarında cenaze arabasına nakledildi. Çendeoğlu, kalabalık bir topluluğun katılımıyla, dua ve gözyaşalrı arasında Paşabahçe Mezarlığı’nda ebediyete teslim edildi.

Eşi kalp krizi geçirdi… Cenazeye katılamadı

Öte yandan, Çendeoğlu’nun eşi ölüm haberini alması üzerine kalp krizi geçirdiği ve stend takılan Bayan Çendeoğlu’nun özel bir hastanede gözlem atında tutularak eşinin cenazesine katılmasına doktorların müsaade etmediği öğrenildi.

Tayyar Çendeoğlu 4 çocuk babasıydı

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Ünal yavuz (2 yıl önce)

Güzel insan Rabbim sana rahmet eylesin

Yorum Yaz