TAVAK’tan Beykozlulara önemli çağrı

  • 0
  • 6035
TAVAK’tan Beykozlulara önemli çağrı
TAVAK’tan Beykozlulara önemli çağrı
TAVAK’tan Beykozlulara önemli çağrı
TAVAK’tan Beykozlulara önemli çağrı

Dost Beykoz yazarlarından Prof. Dr. Faruk Şen'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Türk-Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK), son 10 yıl içerisinde Avrupa'dan Türkiye'ye 'kesin dönüş yapmış' olan gurbetçileri arıyor.

TAVAK, daha önce Almanya'da Belçika'da Fransa'da ve İngiltere'de yaşamış olan Beykozlularla görüşerek, bilimsel bir sonuç elde edecek. Türkiye'ye kesin dönüş yapan kişilerin 'Geri Dönenler' olarak adlandırıldığını söyleyen TAVAK Başkanı Prof. Faruk Şen, "Bu kişiler daha çok İstanbul İzmir gibi büyük şehirlere yerleşiyorlar. Beykoz, gerek zemin sağlamlığı ve gerekse doğal güzellikleriyle geri dönenlerin yerleşmek için tercih edeceği yerlerden birisi ve belki de en önemlisi. Bu nedenle son 10 yıl içerisinde kesin dönüş yaparak Beykoz'a yerleşmiş ve hatta artık Beykozlu olmuş kişileri arıyoruz. Eğer bizlere telefon numaralarımızdan ulaşırlarsa, kendilerine araştırma konusu olan sorularımızı yönelteceğiz ve sonuçlarını da hem Türkiye hem de Almanya'da TAVAK olarak açıklayacağız" şeklinde konuştu.

Türkiye'ye geri dönenlerin son yıllarda sayısında artış olduğunu da kaydeden TAVAK Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, bunun en büyük nedeninin ise Avrupa'da son yıllarda giderek artan İslam karşıtlığı ve ırkçılık olduğunu söyledi. Zaman zaman TAVAK olarak, Türkiye'deki yönetici ve yetkilileri uyardıklarını, Avrupa'da süregelen Türk ve Müslüman karşıtı söylemleri bulgulayıp bunlar hakkında kamuoyu oluşturmaya çalıştıklarını anlatan Prof. Faruk Şen, Avrupa’da yaşamaya devam eden soydaşlarımızın 75 milyon olarak yanında yer almamız gerektiğini vurguladı. Türkiye'ye kesin dönüş yapan kişilerin de tıpkı Avrupa'da olduğu gibi zaman zaman sorunlar yaşadığına da dikkat çeken TAVAK Başkanı Prof. Faruk Şen, yaptıkları araştırmayla bu sorunların genel olarak nerede yoğunlaştığını bulgulamaya çalışacaklarını kaydetti.

‘TAVAK, aramanızı bekliyor…’

Öte yandan TAVAK, son 10 yılda Türkiye'ye kesin dönüş yapmış kişilerin ya da böyle kişileri tanıyanların ulaşabilecekleri iletişim bilgilerinin şu şekilde olduğunu bildirdi:

TAVAK - Kanlıca

Ofis: (216) 680 91 85

Cep: (554) 840 21 83

Haber Merkezi

Başkan Çelikbilek'in yeni yıl mesajı
Önceki Başkan Çelikbilek'in yeni yıl mesajı
Ortaçeşmespor Beykoz’da Taşlıtarla’yı mağlup etti
Sonraki Ortaçeşmespor Beykoz’da Taşlıtarla’yı mağlup etti