Talip ERCAN
  • 01/01/1970 Son günceleme: 27/06/2014 00:11
  • 7.492

Değerli Dost Beykoz okuyucuları öncelikle Mübarek Ramazan ayınızı tebrik eder, hem ülkemiz hem de İslam Alemi için hayırlara vesile olması dileklerimi iletmek istiyorum.

Beykoz ilçesinde bir spor sezonunun daha sonuna geldik. Futbol maçlarımız tamamlandı, basketbol ve voleybol müsabakaları da daha önceden noktayı koymuştu. Şimdilerde yep yeni bir heyecan olan Yaz Dönemi Spor Okulları faaliyetlerine başladı. Bu tür organizasyonların ilçe insanının geleceği için önemli bir misyon üstlendiğini söylemek isterim.
 
Geriye dönüp baktığımızda Dost Beykoz sayfalarından sayısını hatırlayamayacağımız kadar spor haberini sizlere yansıtma gayretinde olduk. Diğer yayın organlarınıdan en büyük farkımızdan birisi de bu olsa gerek. Keşke onlar da sportif faaliyetlere gereken ilgi ve alakayı yeterince gösterebilseler. Maalesef bu konuda birkaç arkadaş dışında hiç de atılmış bir adım yok.
 
Bu güne kadar yaptığımız haberler ile ilçemiz geleceği olan çocuklarımızı, gençlerimizi spor ile buluşturabilme adına inşallah bir katkımız olmuş, onlar açısından bir heves yaratabilmişizdir. Diğer yandan açılan yaz okullarına yaptığımız ziyaretlerde her geçen sene daha da artan bir ilgiyi görebilmek de ayrı bir mutluluk kaynağı olsa gerek.
 
Son bir aydır adeta Kelle İbrahim Veteranlar Turnuvası ile yatıp-kalktık desek yalan olmaz. Yaşanan heyecanı sayfalarmızda ayrıntılı biçimde görüp okuyabildiniz. Bir zamanların Beykoz Futbolunun yıldızlaşan isimlerini görmek, son halleri ile de olsa futbol oynayışlarını izlemek güzeldi. Öte yandan turnuva dolayısı ile Gümüşsuyuspor Tesislerinde bol, bol futbol dolu sohbetlere şahitlik ettik. Çok güzel bir ortam oluştuğunu söyleyebilirim. Bu arada ev sahibi konumunda olan Gümüşsuyuspor Başkanı Şeref Kurtuluş başta olmak üzere organizasonda görev yapan, hizmeti, katkısı olanları da bir sporsever olarak tebrik etmeden geçemeyeceğim.
 
Beykoz ilçesinde kulüp yönetimlerine seçilmiş olan ya da yeni kurulan federe olan kulüpler vasıtası ile göreve başlayan çok değerli isimler ile çok güzel sohbetlerimiz olmakta. Onların bazılarını daha da önemsiyorum, en azından bulundukları makamları birer atlama taşı olarak kullanma düşüncesinde olmayanları çok iyi biliyorum. Çocuklarımızı, gençlerimizi son yıllarda mantar gibi biten madde kullanımına engel olma anlamındaki düşüncelerini biliyorum. En önemli sorun tesis konusunda yaşanmakta. İnanın ilçenin dört bir yanına değişik zamanlarda değişik vesilelerle yaptığımız ziyaretlerde o kadar çok spor alanı yapılacak yerimiz var ki demekden kendimi alamıyorum.
 
Birçoğu biraz uğraş ve takip gerektiren sorunların çözümü halinde güzel birer spor alanı olabilecek konumda. Bu iş için diğer ilçe belediyelerinde görmeye başladığımız İlçe Belediye Başkanlığının Spordan Sorumlu bir birimi ve ismine Beykoz’da da fazlası ile ihtiyacımız olduğu düşüncesindeyim. Başkanımız Yücel Çelikbilek’in bu konuya dikkatini acizhane bir spor sevdalısı olarak çekmek isterim. Kendi bünyesinden ya da Beykoz ilçesinde kulüpler ile belediye ve diğer resmi makamlar ile ilişkileri yürütecek, proje geliştirip sunacak o kadar çok yetenekli isim var ki.
 
 
 
Neyse artık mübarek Ramazan Ayı ile birlikte biraz dinlenmenin de vaktinin geldiği fikrindeyim. Önümüzdeki dönem de yoğun gündemler bizleri bekliyor olacak. Son bir cümlem odur ki ne olursa olsun çocuğunuzu bir spor okuluna gönderin.
Yazarın Yazıları