Taşeron emekliler plaketle uğurlandı

  • Güncelleme: 22.03.2018 17:17
  • Okunma: 10545 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Devlet Hastanesi çalışan ve emekliliği dolan taşeron işçileri hastane yönetimi plaketle uğurladı.
Taşeron emekliler plaketle uğurlandı

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasına, emekliliği dolanların dâhil edilmemesi sonucu Beykoz Devlet Hastanesi’nin 9 çalışanı ile ilişiği kesildi. Beykoz Devlet Hastanesi’nin çeşitli birimlerinde görev yapan 275 taşeron çalışandan 9 tanesi emeklilikleri dolduğu için kadroya alınmadı.

Emekliliği dolan işçiler için Hastane Konferans Salonu’nda bir veda programı hazırlandı.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, Başhekim Yardımcısı Dr. Abdurrahman Besler, İdari Hizmetler Müdürü Metin Şafak ve yardımcısı Mehmet Özgül, Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdiresi Necibe Köse, yardımcıları Elif Öztürk, Emel Öztürk ve Aydan Dündar’ında katıldığı programda, 9 çalışana plaket verilerek, hizmetleri nedeniyle teşekkür edildi.

Keşke herkesi kadroya alabilseydik”

Başhekim Erdoğdu, “keşke bu çalışanlarımızı da kadroya alabilseydik, fakat yasa buna müsaade etmedi ve bu arkadaşlarımızla ilişiğimizi kesmek zorunda kaldık.” ifadelerini kullanarak, “ben bu arkadaşlarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Allah hepsine sağlık, sıhhat versin, Yolları açık olsun” şeklinde konuştu.

“Emeğe son derece saygılıyım”

Hastane Müdürü Metin Şafak’ta, emeğe son derece saygı duyduğunu ve bu emekçileri de birer plaketle uğurlamak istediklerini söyledi. Müdür Şafak, “dokuz arkadaşımızla zorunlu olarak yollarımızı ayırıyoruz. Bu arkadaşlarımız hastanemize, dolayısıyla Beykoz halkına yıllarca hizmet ettiler. Bugün gelinen noktada zorunlu olarak emekliye ayrılma durumunda kaldılar. Bizde onlara birer teşekkür plaketi vererek, jest yapmak istedik. Hem de bundan sonraki yaşamlarında Beykoz Devlet Hastanesi’ni unutmamaları için bir hatıra olacağını düşündük” dedi. Alın terinin hiçbir şeyle ödenemeyeceğine dikkati çeken Şafak, “ben bu arkadaşlarımıza hizmetleri nedeniyle çok teşekkür ediyorum” cümlelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından, yöneticiler, emekli olan işçilere plaketlerini verdi. Daha sonrasında ise günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Metin ŞAFAK (3 yıl önce)

Uzun yıllardır Beykoz halkına sağlık hizmeti sunan değerli mesai arkadaşlarımızın kadroya geçiş süreciyle ilgili olarak bir mağduriyet yaşanmaması için yaptığınız haberlerle desteğinizi esirgemediğiniz için Dost Beykoz ailesine çok teşekkür ederim. Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

Yorum Yaz