Tartışmalı kaza sonucu ölen Hanife Güneysu toprağa verildi

  • Güncelleme: 21.04.2015 17:10
  • Okunma: 9609 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Örnekköy’de yol kenarında bulunduğu sırada otobüsün altında kalarak hayatını kaybeden Hanife Güneysu, kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.
Tartışmalı kaza sonucu ölen Hanife Güneysu toprağa verildi

Güneysu'nun kardeşi, şoförün yorgun ve uykusuz olduğunu düşündüklerini söyledi.

Basın mensuplarına açıklama yapan Güneysu’nun kardeşi Kemal Yılmazer, otobüs şoförünün kalp krizi geçirdiği iddialarını inandırıcı bulmadıklarını, şoförün yorgun ve uykusuz olduğunu düşündüklerini söyledi. KAZA ANI SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ-TIKLA İZLE

Hanife Güneysu için Tepe Tarla Merkez Camii’nde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Kazada otobüsün altında kalarak hayatını kaybeden Merhume Hanife Güneysu’nun cenaze namazına; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Akbaba Mahalle Muhtarı Yüksel Kılıç,  yakınları ve mahalleliler katıldı. Cenazede Güneysu için kadınlar gözyaşı döktü. Cenaze namazının kılınmasının ardından Güneysu’nun cenazesi omuzlarda taşınarak Örnekköy Mezarlığı’nda defnedildi.

Kazaya ilişkin açıklama yapan Hanife Güneysu’nun kardeşi Kemal Yılmazer,otobüs şoförünün kalp krizi geçirerek kazaya neden olduğu yönündeki iddialara tepki gösterdi. Kaza yapan şoförün kazadan hemen önce diğer bir otobüs şoförü tarafından uyarıldığını belirten Yılmazer, “Gerçekleri bilmeden kalp krizi denilmesi bizi üzmüştür. Şoförü olay yerinden 50 metre geride başka bir halk otobüsü şoförü uyarıyor. Ama bu uyarıya rağmen tehlikeli bir yol çizdiği halde yoluna devam ediyor. İleride de bu olay oluyor. Şoför bayılma değil, ayılma değil, kalp krizi değil. Kesinlikle bize göre uykusuz ve uyuyor. Bu şoför İETT’den emekli olmuş, diğer arabalarda ne işi var, kim denetliyor bunları. Yetkililer kim, biz de bu acı halimizle buna cevap arıyoruz.” dedi. 

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz