Güncel

Tarihi Namazgahta Bayram namazı

17.07.2015 17:44
| | |
3537

Ramazan Ayı boyunca her gece teravih namazların kılındığı, Cuma Namazlarının eda edildiği Tarih Anadoluhisarı Namazgahında bu kez Bayram Namazı vardı.

Güzel bir yaz gününe denk gelinen Bayram Namazı huzur-huşu içinde eda edildi. Namazın ardından cemaat heyecan içerisinde birbirlerinin bayramlarını kutladı. Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanlığını da geçmiş dönemlerde yapmış bir isim olan Anadoluhisarı sakinlerinden Mustafa Babuz duygu ve düşüncelerini aktarırken, "Öncelikle böylesine tarihi mekanda bulunan Namazgahı İbadete açan Beykoz Belediyesine ve katkıda bulunan İlçe Müftülüğümüze teşekkürlerimizi iletmek isterim. Gerçekten de bu Ramazan ayı bizler açısından çok farklı geçti. Cuma Namazlarının ardından Teravih Namazının da kılınıyor olması manevi atmosferi üst seviyelere taşıdı. Bu sabah da çok şükür ki Bayram Namazımı eda edip ardından güzel bir kutlama dakikaları yaşadık.şeklinde konuştu.

Anadoluhisarı Kalesi Namzagahındaki Bayram Namazı Programının ardından cemaat yine birlik beraberlik içinde kahvaltı yaptı.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Anadoluhisarı, Namazgah, Bayram Namazı, Mustafa Babuz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"