Tarihi Küçüksu Çayırı'nda İsmail Türüt konseri

  • 15.06.2019 19:16
  • Güncelleme: 15.02.2022 14:34
  • Okunma: 14243 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Çevre Festivali'nin finalini İsmail Türüt yaptı, ilçe sakinleri doyasıya eğlendi.
Tarihi Küçüksu Çayırı'nda İsmail Türüt konseri

Beykoz Belediyesi tarafından üç günlük süreyle Küçüksu Çayırı'nda düzenlenen Çevre Festivali'nin finalini Karadeniz Sanatçısı İsmail Türüt yaptı.

Beykoz Çavuşbaşı'nda ikamet eden Türüt, yaklaşık iki saat süren konseri boyunca Beykozluları doyasıya eğlendirdi.

Aslen Rizeli olduğunu dile getiren İsmail Türüt, 30 yıldır Beykoz'da ikamet ettiğini söyleyerek, vatandaşlarla birlikte kendisi de doyasıya eğlendi. 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç'ın ikinci yarısına katıldığı konser renkli anlara da sahne oldu.

Beykoz iki önemli ismi, el ele vererek horon halkasına katıldı.

"Çavuşbaşılı oynasın, millet horon görsün"

Vatandaşlarla birlikte horon halkasına katılan Dilmaç'ı sanatçı İsmail Türüt, "Hoşgeldin Çavuşbaşılı, bir oyna da millet horon görsün" sözleriyle karşıladı.

Horonun ardından Türüt konsere kısa bir ara verdi ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kürsüye davet edildi.

Aydın burada yaptığı konuşmada Beykoz sakinlerini 'hemşehrilerim' diye selamlayarak hal ve hatırlarını sordu.

"İnşallah, Beykoz daha güzel olacak"

Murat Aydın, "Bugün burada üç gündür sürdürdüğümüz Çevre Festivalimizin finalini gerçekleştiriyoruz. İsmail Türüt kardeşim de sağ olsun bizleri kırmadı, dahil oldu. Başta ona, ona sazlarıyla eşlik eden kardeşlerimize ve siz hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. İnşallah, Beykoz daha güzel olacak" ifadelerini kullandı.

Aydın, konuşmasının ardından Türüt'e günün anısına çiçek hediye etti.

23 Haziran şarkısı büyük ilgi gördü

Konserin ikinci bölümünde İsmail Türüt, Cumhur İttifakı'nın AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'a yazdığı şarkıyı seslendirdi.

"Karşınızda Binali, İstanbul'un mimarı, ülkemde zirve yapmış, siyasi itibarı" sözlerinin büyük ilgi gördüğü konserde, vatandaşlar Türüt'ün parçayı bitirmesinin ardından 'bir daha' diye slogan atarak şarkının tekrar çalınmasını istedi.

Saat 23.00 sularında sona eren konsere yaklaşık 5 bin Beykozlu vatandaş katıldı.

Haber Merkezi