Tarihi Kışla inanç turizmine hizmet edecek

  • Güncelleme: 22.02.2013 00:11
  • Okunma: 9668 kez
  • Yorum: 0
İBB’nin Yalıköy’de bulunan Tarihi Kışla Binası’nı 25 yıllığına Hüdayi Vakfı’na bedelsiz olarak tahsis etmesine CHP’nin itirazları devam ediyor.
Tarihi Kışla inanç turizmine hizmet edecek

Merkezi Üsküdar’da olan ve Eğitim, İçtimai ve Kurban Hizmetleri ana başlıklarında olmak üzere; eğitim alanında, Lisans Üstü Eğitim Hizmetleri-İlmi Araştırmalar Merkezi (İLAM), Hüdayi Kur’an Merkezi-Hafızlık İhtisas Eğitimi, Şehbal Eğitim Merkezi, Kur’an Kursları, Öğrenci Yurtları, Burs Hizmetleri, Akraba Ulus ve Topluluklara Yönelik Öğrenci Eğitim Hizmetleri, Hüdayi Kültür Ünitesi. İçtimai hizmetlerde ise Erzak Dağıtımı, Aşevi Hizmetleri, Aynî Eşya Yardımları, Cami Hizmetleri, Kurban Hizmetleri, Hüdayi Acil Yardım Ekibi, Hayır Pazarı ve Yurtiçi-Yurt Dışı Kurban hizmetlerine kendisini vakfeden Hüdayi Vakfı Beykoz’daki Tarihi Kışla Binası’nda benzer faaliyetlerde bulunacak.

İBB tarafından 2008 yılında yapılan tadilatla 3 adet 125 kişilik çok amaçlı salonları, kütüphanesi, sergi ve atölyelerinin yanında 220 kişilik gösteri alanı yapılan Tarihi Kışla Binası’nın gerekli izinlerin çıkmasından sonra İslam Eserleri Müzesi ve Kütüphane ile uluslar arası eğitim ve konferanslara ev sahipliği yapması planlanıyor.

Beykoz’da Hz. Yûşa Türbesi ve çevresinin düzenlenmesiyle inanç turizminde önemli aşama kaydetmesi düşünülen Beykoz’da Tarihi Beykoz Kışlası’nın Hüdayi Vakfı’na devriyle Beykoz uluslar arası kültür etkinliklerine ev sahipliği yapabilecek ve inanç turizminde de önemli bir yol kat etmiş olacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz