Tarihi Beykoz çayırında yöresel kültürler buluşuyor

  • Güncelleme: 13.09.2019 16:12
  • Okunma: 7829 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi'nin ana sponsorluğunda düzenlenen yöre geceleri bu yıl ilçe halkını doyasıya eğlendirecek.
Tarihi Beykoz çayırında yöresel kültürler buluşuyor

Beykoz Çayır Festivalleri kapsamında her akşam bir yöre derneğinin bölgesel danslarıyla ilçe halkına uzak diyarları yakın etmeyi hedeflerken, sahne alacak sanatçılar ise unutulmaz dakikalar yaşatacak.

19 yöre derneğinin katılacağı Beykoz Çayır Festivali, 15 Eylül Pazar-25 Eylül Çarşamba tarihleri arasında, Burhan Topal'dan İsmail Türüt'e, Neşe Demir'den Ekin Uzunlar'a, Orhan Hakalmaz'dan Faruk K'ya ve sevilen yöresel sanatçıları ilçe sakinleriyle buluşturacak.

Yöresel derneklerin karma folklör gösterileriyle başlayacak festivalin ilk gününde oksijen yetersizliği ve çeşitli nedenlerden oluşan Serebral Palsi rahatsızlığına dikkat çekilecek. Bu hastalıktan muzdarip olan çocuklar ve ailelerinin katılacağı etkinlikte hastalıkla alakalı farkındalık oluşturmak için yöre dernekleri tek yürek olacak.

Yöresel yemeklerin ve yarışmaların yapılacağı etkinlikte çocuklar için oluşturulan alanda şişme maskotlar, palyaço, Nasreddin Hoca, çim adam, rüzgar gülü ve Karagöz- Hacivat kukla atölyeleri, ikram durakları, maskot bando, labirent, kaydırak oyun bölmeleri yer alacak.

Kültür standında tanıtım yapılırken, satış standında ise davetlilere sunulacak yöresel ürünlerle, ilçe turizmi de canlanacak.

Festivali sloganı ise "Serebral Palsi İçin Yöresel Dernekler Tek Yürek" olarak belirlendi. 

Beykoz Çayır Festivali'nde sahne alacak sanatçılar ve tarihleri şu şekilde:

Konser: Mustafa Ceceli

Tarih: 15 Eylül Pazar

Saat: 19.30

Beykoz Erzurumlular Derneği & Beykoz Çankırılılar Derneği

Konserler: Burhan Topal – Turgay Başyayla

Tarih: 16 Eylül Pazartesi

Saat: 19:30

Beykozlu Ordulular Derneği & Beykoz’da Bulunan Tokatlılar Day. Ve Güz. Derneği

Konserler: Canan Başaran – Erol Aydoğan – Eren Özütemiz

Tarih: 17 Eylül Salı

Saat: 19:30

Beykoz Rizeliler Dayanışma Derneği

Konserler: İsmail Türüt

Tarih: 18 Eylül Çarşamba

Saat: 19:30

Beykoz Gümüşhaneliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği & Beykozlu Giresunlular Derneği

Konserler: Onur Akgül – Gizem Kara

Tarih: 19 Eylül Perşembe

Saat: 19:30

Ardahanlılar Dayanışma ve Kültür Derneği & Kars Ardahan Iğdır İlleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği

Konserler: Neşe Demir – Uğur Karataş – Ozan Zeynel Çınar – Hozan Ömer

Tarih: 20 Eylül Cuma

Saat: 19:30

Batum Havalisi Gürcü Kültür Derneği & Beykozlu Doğu Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Konserler: Koliva – Ekin Uzunlar

Tarih: 21 Eylül Cumartesi

Saat: 19:30

Beykoz Samsunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği & Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği

Konserler: Orhan Hakalmaz – Yıldırım

Tarih: 22 Eylül Pazar

Saat: 19:30

Beykoz Bayburtlular Sosyal ve Yardımlaşma Derneği & Beykoz Trakyalılar ve Rumeli Balkan Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Konserler: Devran – Cüneyt Şentürk

Tarih: 23 Eylül Pazartesi

Saat: 19:30

Beykoz Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği & Beykozlu Trabzonlular Derneği

Konserler: Salih Yılmaz – İbrahim Can

Tarih: 24 Eylül Salı

Saat: 19:30

Kastamonulular Dayanışma Derneği & Sinop İli ve İlçesi Kültür ve Dayanışma Derneği

Konserler: Hasan Yılmaz – Faruk K

Tarih: 25 Eylül Çarşamba

Saat: 19:30

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz