Yaşam

Tarihi Beykoz çayırı’nda sünnet Şöleni

Tarihi Beykoz çayırı’nda sünnet Şöleni
2014.07.29 00:00
| | |
13941

Beykoz Belediyesi her yıl düzenlemiş olduğu sünnet şölenini tekrar etti. Bu yıl sünnet ettirilen 300 çocuk için tarihi Beykoz Çayırı’nda şölen düzenlendi.

Beykoz Çayırı’nda yapılan sünnet şöleninde vatandaşların ilgisi şenliklere duyulan özleminde habercisi oldu. Saat 20:00’da başlayan sünnet Şöleni’ne Macaristan’dan gelen halk oyunları ekipleri de katıldı.

Yaklaşık 5000 kişinin katılmış olduğu sünnet şölenin açılışı Karadenizli sanatçı Ceyhun Şişmanoğlu ile yapıldı. Şişmanoğlu’nun hareketli türküleriyle ısıttığı Tarihi Beykoz Çayırı’nda coşku hakimiyeti ele alırken sahnede de Karadeniz horonu vardı. Sahnede Karadeniz horonu oynayan ekibe Macar ekiplerinin de katılması izleyenlerce takdir edildi.

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül yapmış olduğu kısa konuşmada, bu yılda festival yapmayacaklarını ve yaklaşan Ramazan ayında belli aktiviteler yapacaklarını kaydetti. Ergül, sünnet ettirdikleri çocukların gençliğe ilk adımlarını attıklarını ve anne babaları tebrik ettiğini söyledi. Muharrem Ergül, organizasyonun gerçekleşmesinde katkıları olan Beykoz Konakları Vakfı Yönetin Kurulu üyesi İlyas Yılmaz’a da teşekkür ederek plaket verdi.

Beykoz eski Kaymakamı Cengiz Gökçe’nin de katılmış olduğu programda sünnet çocuklarına hediyelerini AK parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Başkan Ergül, eşi Ayşe Ergül, meclis üyeleri ve başkan yardımcıları birlikte verdi. Hediye dağıtımı sonrası hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili Necati Ak, mahalle muhtarları ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de katılmış olduğu programda son olarak Türk Sanat Müziği sanatçısı Hüner Coşkuner sahne aldı.

Orhan Gencebay’ın “Yarabbim” adlı şarkısıyla programına başlayan Coşkuner izleyenlerden yoğun ilgi görürken sahneden inip seyircilerin arasına karışması Beykoz Çayırı’ndaki sevgi selini zirveye tırmandırdı.

300 çocuğu sünnet ettirerek sosyal anlamda yürüttüğü faaliyetlere bir yenisini ekleyen Beykoz Belediyesi, düzenlenen sünnet şöleniyle Beykozlulara yine unutulmaz bir yaz gecesi yaşattı.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Tarihi, Beykoz çayırı, Sünnet, Şölen, Beykoz, Beykoz Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"