Siyaset

Tarihi Beykoz Çayırı'nda CHP izdihamı

Tarihi Beykoz Çayırı'nda CHP izdihamı
18.06.2016 23:02
| | |
23657

Foto galeri Video galeri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı Tarihi Beykoz Çayırı'ndaki iftar sofrasında yaklaşık 6 bin kişi vardı.

Boğaz'ın İncisi Beykoz, Ramazan ayının güzelliklerini vatandaşlarına yaşatmaya devam ediyor. Hemen her gün kurulan iftar sofralarına bir katkı da Cumhuriyet Halk Partisi'nden gelirken, Beykoz Çayırı'nda 5 bin kişi için açılan sofraya yaklaşık 6 bin kişi oturdu. Sonradan getirilen yemekler yetiştirilmeye çalışılırken, ilçe teşkilatının gençleri ise bu sırada büyük çaba harcadı. Olağanüstü güvenlik önlemleri alınsa da herhangi bir olay yaşanmadan vatandaşlar, huzurlu bir şekilde Çayır'dan ayrıldı.

Yemek sonrası CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, kısa bir konuşma yaparak, katılım gösteren binlerce Beykozluya teşekkür ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şunları anlattı: "Bu mübarek günde bir aradayız. Bu ülkede en çok huzura ihtiyacımız var. Birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Dost olmaya, kardeş olmaya ihtiyacımız var." dedi

Beykoz Çayırı'nda gerçekleştirilen CHP İftarı için çalışmalar bir gece öncesinden başladı. Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nu en iyi şekilde ağırlamak isteyen CHP Beykoz İlçe Yöneticileri ve gönüllüleri, geceleyin sahura kadar durmaksızın çalıştı. Gündüz saatlerinde ise bu kez masa-sandalye yerleşimi yapılırken, Beykoz Çayırı, iftarını yapmak isteyen Beykozlular için güzel bir şekilde hazırlandı. İftar sofrasının kurulacağı alana saatler öncesinden gelen yönetim kurulu üyeleri, burada hep birlikte el ele çalıştı.

'İlk gelenler arasında Kadir Gökmen Öğüt ve Gürsel Tekin vardı'

CHP Beykoz İlçe teşkilatı tarafından hazırlanan iftar programına ilk olarak gelenlerden birisi CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile CHP eski Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt oldu. Her iki sima da Beykozlu CHP'liler tarafından muhabbetle karşılanırken, Kadir Gökmen Öğüt, Milletvekili seçilememesine karşın ilçede adeta Milletvekili gibi ağırlandı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise kendisini karşılamak için gelen Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ile bir süre sohbet etti.

İftara kısa bir süre kala Beykoz Çayırı'na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise "Anadolu'nun Kemal'i Beykoz'a hoş geldin..." sözleriyle karşılandı. Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyeleri başta olmak üzere İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra vatandaşların yoğun ilgisiyle de karşılaşınca, yemek yiyeceği sofraya ulaşmak için dakikalarca bekledi. Bu sırada vatandaşların da fotoğraf çekimi için ricalarını kırmayan Kemal Kılıçdaroğlu, bu sırada küçük bir Beykozlu kızla da resim çekindi.

'Kılıçdaroğlu, iftarına iki yudum su ile başladı'

Beykozlu Muhtarların ve Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık'ın da bulunduğu masaya gelerek yerine oturan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu bu sırada bir sürpriz bekliyordu. Beykozlu Gazi Tufan Durak ile yan yana oturma şerefine erişen Kemal Kılıçdaroğlu, bu sırada bir jest de yaptı. CHP'nin sevilen simalarından Meclis Üyesi Aydın Düzgün'ün kendisine getirdiği iftar yemeğini Beykozlu Gazi Tufan Durak'a uzatan Genel Başkan, "Önce kardeşimiz yemek alsın" dedi.

Dualarla başlayan iftar hazırlıkları ezanın okunmasının ardından sona ererken, bu sırada oruçlu vatandaşlardan orucunu açtı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ezan bitinceye kadar beklerken, sonunda orucunu iki yudum aldığı suyla açtı. Yemek yediği sırada da Beykozluların ilgisiyle karşılaşan Kemal Kılıçdaroğlu, bu sırada vatandaşlardan yoğun bir şekilde gelen fotoğraf çekinme isteklerinin hiçbirisini geri çevirmedi. CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın kısa selamlama konuşmasının ardından kürsüye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasını tamamlamasının ardından partililerce uzun süre alkışlanarak desteklendi. 

Yemek yetmeyince vatandaşlar tepki gösterdi...

Dört bin kişilik iftar yemeğine altı bin kişi katılınca bazı vatandaşlara yemek yetmedi. Vatandaşlar ise yemek alamadıkları için ilgilere tepki gösterdi. Bunun üzerine İlçe Başkanı Mahir Taştan ve Hızır Yılmaz vatandaşlardan özür diledi...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, CHP, İftar, Kemal Kılıçdaroğlu, Mahir Taştan

reklam
4 Yorum
Baran karadağ20.06.2016 03:12:14

Bereketsizler seviyesizler gelmeyin Beykoza buranında Bereketini kaçırmayın halk size kaçtır cvbını verecek bu konuda

Ali akın19.06.2016 14:32:07

Hızır Yılmaz ve mahir taştan eş başkanmı ?yazıklar olsun

Baran karadağ19.06.2016 14:05:36

Evet doğru beykozun tüm vatandaşları ordaydı dost beykoz biz görmedik dimi ataşehir, ümraniye, üsküdar, daha bir çok başka ilçelerden gelen otobüsleri. Beykoz'dan çok az katılım var dı. Yine bir rezillik oldu bunlara oy verenler bile tepki gösterdi yuhaladı Onuda yayınlasana

Naval19.06.2016 03:05:12

Yemek yetmemiş normal.Bunların olduğu yerde bereket yok çünkü.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"