Makaleler

Tarihe geçen adam İsmail Tarakçı

01.05.2017 12:27
| | |
3167

İsmail Tarakçı ismini pek çoğunuz duymamış olabilirsiniz.

İsmail Tarakçı, Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Erkek Hentbol takımını 2.ligden alarak iki yıl içinde önce 1.lige sonra Süper lige çıkarmış bir isim.

Bu sezon sonunda da takımının Erkekler Hentbol Süper Ligi'ni ikinci sırada bitirmesini sağlayarak Avrupa Kupalarına katılma hakkı elde etmesinde başrolü oynadı.

Beykoz Belediyespor Kulübüne 3 yıl içinde 3 büyük sevinç ve başarı yaşattı İsmail hoca.

Çok değerli bir spor adamı. Milli takımda hocalık yapmış bir isim.

İsmail hocayla sezon başında Paşabahçe stadının kantininin bahçesinde oturup çay içerken yaptığımız bir sohbette hocam hedefiniz nedir? Diye sorduğumda "Kardeşim ligde ilk sezonumuz. Tecrübe anlamında diğer ekiplerden gerideyiz. Ama iyi bir kadromuz var. Lige iyi bir başlangıç yaptık. Lig güçlü takımlardan oluşuyor. Bizden tecrübe ve bütçe olarak daha iyi takımlar var. Yıllardır bu ligde yer alan hedefi olan takımlar var. Biz yeni bir takımız. Hafta hafta, maç maç düşünüyoruz. Ligdeki ve kupadaki hedefimiz Avrupa Kupalarına katılabilecek bir derece almak. Bunun için ligde ilk dört sırayı hedefliyoruz. Kupadaki hedefimizde iyi hentbol oynayarak ses getirebilmek" demişti

Ligdeki ve kupadaki hedefini gerçekleştirdi İsmail hoca. Akın Yenigün hocayla beraber takımını çok iyi harmanladı. İyi bir takım haline getirdi.

Ligi son 9 yılın şampiyonu Beşiktaş Mogaz'ın ardından ikinci sırada bitirdi. Kupada çeyrek finale kadar yükseldi. 3 gol farkla yarı finalin kapısından döndü. Oynadıkları oyunla rakiplerine adeta kök söktürdü. Kaybetse de asla pes etmedi. Son topa kadar mücadele etti takımı.

Bu yıl Beykoz Belediyespor hentbol takımının 6-7 maçını salonda izledim. Sadece Ankara Büyükşehir Belediyesi maçını kaybetti takımı.

İsmail hoca gerçekten hentbolu yaşayan bir insan. Maç içinde 60 dakika boyunca yerinde duramıyor. Oyuncularıyla devamlı iletişim halinde. Her saniye oyunun içinde. Takımını çok iyi yönetiyor.

Tanıdığım kadarıyla insan olarak da çok ağırbaşlı, kaliteli bir insan. O kadar başarıya ve kariyere rağmen çok mütevazı.

Tebrikler İsmail hocam. Çok gerçekçi bir hedef koydunuz. Hafta hafta,maç maç bakarak hedefinize emin adımlarla yürüdünüz. Zaman zaman sendelediğiniz anlarda oldu ama siz hiç bir zaman yere düşmediniz. Kaybetseniz de bir sonraki maça çok daha iyi hazırlandınız. Konsantre oldunuz. Motive oldunuz. Oyuncularınızla çok çalışarak bu hedefi gerçekleştirdiniz.

Çok çalışarak zoru, kolay'a çevirdiniz.

Hepinizin eline, ayağına, emeğine sağlık.

Sizi, Akın Yenigün hocamı, yönetim kurulunuzu ve oyuncularınızı kutluyorum.

Beykoz Belediyespor Hentbol takımımıza Avrupa kupasında yürekten başarılar diliyorum.

Hentbolda tarih yazdınız. Tarihe geçtiniz İsmail hocam.

"İsmail Tarakçı hoca ligin bitiminde verdiği kararla uzun süredir düşündüğünü, artık İzmir'de yaşamak istediğini, bu yüzden yeni sezonda Beykoz Belediyespor'da görev yapmayacağını, bunun kendi kararı olduğunu belirterek, idari anlamda alınmış bir karar değil. Tamamen kendi kararım. Herkesin anlayışla karşılamasını istirham ediyorum" diyerek duygusal bir paylaşımla takımına veda etti.

Emeğine sağlık İsmail hocam. Beykoz insanına yaşattığınız heyecan için teşekkür ediyorum. Beykoz'da asla unutulmayacaksınız. Yolunuz daima açık olsun İsmail hocam.

Anahtar Kelimeler: İsmail Tarakçı

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"