Tapusuz yerlere ev yaparken kime sordunuz?

  • 24
  • 59933
Tapusuz yerlere ev yaparken kime sordunuz?
Tapusuz yerlere ev yaparken kime sordunuz?

AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın sosyal medya paylaşımında, Beykoz’daki hak sahiplerine yönelik sözleri büyük tepki çekti.

Beykoz’un 30 yıllık 2B sorunun çözülmesi ve ardından Beykoz halkının imar planlarına yönelik beklentiye girmesi son günlerin en sıcak konusu olmayı sürdürdüğü bir sırada Gaye Zayıf’ın sözleri tartışmaya neden oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in mahalle mahalle dolaşarak imar planlarını anlattığı günlerde, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın sosyal medya üzerinden paylaştığı ifadeler dengeleri sarstı.

AK Parti’de çözüm makamında olan Gaye Zayıf’ın, vatandaşı suçlayıcı ifadeleri sadece Beykoz halkından değil, AK Parti tabanından da tepki çekti.

İfadelerinde, Beykoz halkına, “buralara ev bark yaparken kime sordunuz” diyen Gaye Zayıf, “tapusu olmayan yerleri çevirip çevirip ev yapmışlar” diye konuştu.

Açıklamalarında, vatandaşların tapu beklentisi içinde olmalarının hakları olmadığına vurgu yapan Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, tapu isteyen vatandaşların böyle bir hakkı olmadığını savundu.

İfadelerinde, yasal sorun olmadan daire sahibi olanları da unutmayan Gaye Zayıf, “Bakalım sizler gibi akıllılık edip yer çeviremeyen küçücük dairelere milyarlar verip tapulu ev alan ya da onu alamayıp maaşının yarısıyla kira ödeyen onca insan size hakkını helal ediyor mu?” cümlelerine yer verdi.

Öte yandan, Beykoz halkına bu imkânı sağlayanlara teşekkür edilmesi gerektiğinin de altını çizen Bayan Zayıf, “Bu imkânı size sağlayanlara beddua yerine bir teşekkür edin ya.” İfadelerini kullandı.

Gaye Zayıf sosyal medyada yer alan açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Tapusu olmayan yerleri çevirip çevirip ev yapmışlar. Sonra sanki hakkıymış gibi tapu da tapu. Yok buraları bizden alıp zengine satacaklar vs. ama iş çözülünce bire al 5’e sat. Hani sen buralarda doğmuş büyümüştün, başka yerde nefes alamazdın? Hep bunları dinledik toplantılarda. Şimdi tapu sorunu çözüldü, imar da imar! İmarda çıkmaya başladı, şimdi 3 kat, 5 kat hesabına geçildi. Ya kardeşim devlete ait olan tapusuz yerlere ormanlara ev yaparken kime sordunuz? Bu imkânı size sağlayanlara beddua yerine bir teşekkür edin ya. Bakalım sizler gibi akıllılık edip yer çeviremeyen küçücük dairelere milyarlar verip tapulu ev alan ya da onu alamayıp maaşının yarısıyla kira ödeyen onca insan size hakkını helal ediyor mu? El insaf ya…

Bu sözlerim parasıyla arsa alıp tapu bekleyenlere değil, işin cılkını çıkaranlaradır.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın bu ifadeleri kullandığı paylaşımı 1 saatlik sürenin ardından gelen tepkiler üzerinde sosyal medyadan kaldırılırken, “Gaye Hanım Beykoz’un yüzde sekseninin tapusuz olduğunu bilmiyor mu?” yorumları yapıldı

Haber Merkezi

Beykoz'da Külünk ve Dilmaç'a sevgi seli
Önceki Beykoz'da Külünk ve Dilmaç'a sevgi seli
Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti
Sonraki Beykoz’da İlçe Milli Eğitimin kararı tepki çekti
Yorumlar (24 Yorum)

soner (5 yıl önce)

Devletin malı halkın malıdır, yetimin malıdır. Her ne bahaneyle olursa olsun buraları gasp edenlere hakkımı helal etmiyorum. Kafayı yastığa huzur içinde koyup, her iki cümlesinin birinde Allah (cc) ismini anan kişiler birde burada hiç utanmadan sıkılmadan su üstüne çıkmaya çalışmışlar!!!!

Yılmaz (5 yıl önce)

Gaye hanim eskiden yokluk vardi,yoksulluk vardi.çogu kisinin parasi yok yiyecek ekmegi yoktu.çevirebilen çevirdi çeviremeyen aç kaldi.bu ülkede bir yaşam mücadelesi verildi.lutfen kendinize gelin.recep tayyip erdogan benim baskanim herzaman desteklerim lakin siz sapitmissiniz.

BAHRİ (6 yıl önce)

kadın kolları başkanı böyle bir açıklama yapıyorsa ,eyvahhhh.Resmi olarak saçmalamış.

selami (7 yıl önce)

slm bu kadar abartmaya gerek yok herkes suçunu gizlemek için gaye hanıma yüklenmesini biliyor ama ben 3 bin tl metre karesine tapulu diye para verdim 200 metre aldım siz 70 tl den 5000 metre aldınız ama gaye suçlu kral çıplak dediği için size 2000 tl den satacaklardi yanlış yaptilar 70 tl aldığıniz yerlere 7000 tl istiyorsunuz adalet nerede gayeye laf atanlar bende 60 yıl önce geldim 200 metre tapulu yer aldım o parayla 5 dönüm alırdım tapusuz kim verecek benim hakkımı bu yuzden kendinizde arayın suç gaye de değil keşke akp gelmesede görseniz nelere kaybedeceginizi de aklınız başınıza gelse

Hüseyin (7 yıl önce)

Gaye nanım yorum yapmayacağım. 1992 yılında arsa alıp ev yaptım sonra 1 arsa daha bu sefer iş yeri Çavuşbaşı’na yaptığım yatırımları tapulu ve imarlı bir yere yapsaydım 10 kat daha değerli olurdu üstüne birde işgalci olduk konuşun konuşun yakında seçim var orada hesaplaşacağız

misafir (7 yıl önce)

gaye hanım berat albayragada sordunuzmu bu soruyu kaymak donduranı nasıl aldığını ... hayırdır sizden olmuyan birilerinin arsa ve ev sahibi olduğunumu duydunuz bizim mahalle sizi bekliyor secimlerde cevabı orda vereceklermiş...

nerede.blog (7 yıl önce)

Beyler hanım efendi haklı dağılın. Ne yani gece kondulara izin mi verilsin.

mahmut (7 yıl önce)

Gaye Hanım nokta atışı yapmışsınız ağzınıza sağlık.

Beykozlee (7 yıl önce)

Sakın 2019 Yerel Secimlerinde Kapı Kapı Gezip Oy İstemeye Geleyim Deme.!!!

ismail çetin (7 yıl önce)

biz evet biz belki beykoz halkı olarak akıllılık etmiş ve bu topraklar için bu beykoz halkı için ve evlatrımız önce dön belediyende memleketinde bir çevrene bak bir arkana birde önüne görebiliyomusun beykozunda ne kadar işsiz genç arkadaşlarımız var ama kimin umrunda umrunuzda olan tek şey için kök söküp yer açmış olabiriz peki ya siz hangi toprağın hangi milletin toprağısınız ve köküsünüz senaraziler paralar pullar sayın gaye hanım cebiniz dolu değilmii konuşmaa hakkınızda var çünkü arkanızda güç var ezeriz mağdur ederiz konuşuruz siz ne belediye için ne bu beykoz halkı için hizmet ediyorsunuz sen kimin torpilisin de geldiğin ücradan gelip te bulunduğun bu makamda insanları eleştirebiliyosun soruyorum sana önce sen geldiğin bi makamın geçmişini tart öyle bir konuş adama ispark istoç ido buralara işçi alınınca insan niye ayırt edilip alınıyor bunları düşündünmü oğlum diyorum böyle yerlere neden başvuru yapmıyorsun diye sorduğumda çocuğuma aldığım cevap baba şahsi bir görüşme yok internet üzrinde iştirakler diye bir site var ordan başvuruyosun torpilin ağır basarsa girersin diyor siz böyle yaparsanız bu memleket arazi çevirmiş çokmu helali hoş olsun milletimee ... şimdi soruyorum sana hangi akraban hamallık yapıyorr gayee ablaaa =)

SEVGİ (7 yıl önce)

Gaye Hanım, peki tapusuz yere ev yapılırken neden insanlara su ,elektrik ,doğalgaz verildi ? Neden çevre vergisi alındı? İsterseniz bunu da düşünün benden tavsiye...

Akpartili (7 yıl önce)

Ne demişler Siyasette agzından çıkanı önce tartacaksın..Bu hanımefendi galiba Beykozun demogratif yapısını bilmiyor yada iktidar ve güç sarhoşluğundan ne konuştugunu bilmiyor..Kendisi koskacaa Kadın kolları başkanı Beykozda...Beykozda orman arazileri nasıl kimlere peşkeş çekildi bunlar yapılarken kendisi neredeydi acaba?Kendi dönemlerinde yapılan şeyler ortadayen burada asgari ücretle geçinen garip halkın bir ev sahibi olması tapusunu alması neden zoruna gitmiş anlayamadım..Ki buna Yücel Başkan gibi biri vesile olmuşken........Bu şahıs kendi egosu ve reklamı için Akparti Beykoza en büyük zararı verenlerden biridir..Daha geçen sene Peygamber efendimize kutlu doğum diye yaşpasta kesecek kadar cahildir..Bu yüzden bu tiplerin siyasetten uzak durup evlerinde oturmaları daha sağlıklı olucaktır.

Yabancı Eller (7 yıl önce)

DEĞERLİNİ BİLMEYEN KADINMIŞ AKPARTİ YE HESAP SORUYOR NEDEN Mİ?AKPARTİYE HESAP SORUYOR,AKPARTİ MİLLETİN PARTİSİ BEYKOZLUYU MİLLET OLARAK GÖRMÜYORUM Kİ;GÖRMÜYORSA MİLLETİN PARTİSİDE ONU GÖRMESİN SİLİ VERSİN;SİYASİ MEZARLIĞIMIZ ÇOK GENİŞ MEZARLIKTA YERİMİZ VAR SIKINTI YOK

Beykozlu Vatandaş (7 yıl önce)

Beykoz da imarsız Acakente kuleler dikiliyor acar blue yapıldı. Acaristanbul yapıldı. O zaman insanlar tapulu yerine 1 oda yaptıramıyordu çok adilsiniz ya neden sesiniz çıkmadı bunlara. İnsanlar illallah dedi artık. Dost Beykoz olarak sizlerde kaçak yapı yapılıyor diye 1 tek haber yapmadınız. Hee sahi reklam vermezler falan maazallah. Gaye hanım yanlış konuşmuş evet özür dilemeli. Ama siz dost Beykoz olarak halkın sesi hiçbir zaman olmadınız. Vardır bir hikmeti bununda bakalım kimler düşünülüyor Gaye Hanım yerine onu da yazarsınız daha iyi olur.

Berna K (7 yıl önce)

Tapusuz yerlere ev dikmelerine izin verenlere dönüp bakmak lazim öncelikle, bu evlerde oturanlara laf yapmadan önce.

Serkan tas (7 yıl önce)

Herşeyden önce Tüm Beykozlu Hemşerilerime hayırlı cumalar diliyorum. Evet bundan 25-30 yıl öncesine kadar bir yer çevrilip ev yapıldı. Yada ağaçlar orman ağaçları yani kesilip meyve bahçesi veya bahçe oldu sonrada 2 B ile tapular alındı. Bunu kimse inkar etmesin. Ama bunu yaparken yöneticiler gözlerinimi kapattı. Görmedimi Peki şimde gelelim Beykoz'un en değerli arazilerine Kavacık Eskiden karayollarının olduğu arsa ve şuan üniversite olan Medipol Üniversitesi, ve yeni yerleşkesi, Kavacık Otağtepe de bulunan otağtepe Cafe (Sahibi ve Ortağı Araştırılsın) buralar nasıl ele geçmiş yani kısacası burada Kavacık İtfaiyenin yeri şuan Plaza olduğu yer kiminde kimin oldu bunlara Beykoz Belediyesi bir cevap versin. Belediyede Peşkes çekti,, Bir araştırma komisyonu kurulsun o zaman Öncelikle buralar araştırılsın. Çok yer var aklıma gelen bunlar. Biz Reisi seviyoruz. Davası bizim davamız iyi başımızda ancak Hakkaniyetli davranılsın. Gariban gecekondu yapan Beykozludan önce bunlara eğilelim.Derim. Allaha emanet olun..

Murat (7 yıl önce)

Malesef Beykoz yönetiminin uzun süredir içinde bulunduğu zihinsel paradoksun dışa vurumu olmuş bu! Belediyesinden ilçe yönetimine bu anlayış her noktada var malesef. He kötü mü oldu? Ne diyelim her şerde bir hayır vardır...

Mustafa (7 yıl önce)

Gay hanım siz akp nin düşmanımızınız? Böyle açıklama yapıp halkı galeyana getiriyorsunuz siz hangi çalışmanın ürünüsünüz? Bu arada sen kimsin Allah cc nin verdiği toprağa ev yaparken sanamı sorucaz sen gecekonduda büyümediysen beykozlu değilsindir ozaman sen sonradan olmasın

Suat (7 yıl önce)

Çok haklı hanım efendi. Aslın da. Çok da dogru sölemiş. Aynı aziz nesin gibi bu ülkenin yüz de sekseni aptal.apdal olmasak beykozun beykozlunun yanın da olacagına arkasın da duran bu hanım ve zihniyetine taviz verirmiydik . Ama hiç üzülmeyin 3 dönem belediye başkanlıgı yapan AKP önümüzdeki dönem seçimler de imar işini çözme sözü verir biz de oy veririz biz de üçün birini. İyi geceler beykoz!!!!!!

Halil (7 yıl önce)

Burdan gaye hanım a sesleniyorum benim dedem Beykoz a 60 sene önce gelmiş gelip ve aldığı arsanın parasını catır catır ödemiştir ve biz bu arazilerin tekrar tapu paralarını ödüyoruz konustugunuz kelimelere dikkat edin bulunduğunuz yere gökten gelmediniz Birgül tepe taklak olursun

Muro (7 yıl önce)

BU BAYAN ARKADAS VAR İKEN BEYKOZ DA GİTDİ GİDER, AAAAH BU GİDİŞ İLE MERALİM GELİR, RİZE LİM GİDER,

Beykozlu (7 yıl önce)

gaye hanım bu sözlerinizle partinize oy kaybettirnizin farkındamısınz 2019da her yeri kaybetçeksiniz sizin gibiler yüzünden ak partiden nefret ediyoruz merak ediyom neden bi insan bağlı oldu partiye zarar verir bu kadar zararı emin olun chp vermiyo

Hüseyin umit (7 yıl önce)

Gaye hanım bu evler yapılırken nerdeydiniz. Neden izin verdeniz. Beykozun neresinde yüzde kaç imar var. Yıkin hepsini o zaman. Hadi yıkin. Ya da boş boş konuşmayın

Mevlude (7 yıl önce)

Gaye hanim gerçekten çok doğru söylemiş. Bedava arazileri ceviremeyenlerin ne suçu var.Allah gözünüzü toprakla doyursun. TAAABI BULABILIRSENIZ.BU GIDISLE. .

Yorum Yaz