Tanrıkulu Beykoz’da heyecan yarattı

  • Güncelleme: 01.10.2012 00:11
  • Okunma: 7911 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Örgütü, İnsan Hakları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nu ağırladı.
Tanrıkulu Beykoz’da heyecan yarattı

Kalabalık bir parti grubunun karşıladığı Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu’nu gördüğü manzaradan mutlu olurken, toplantı öncesi bir konuşma yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Tanrıkulu’nun kendilerini ziyaret etmesinden son derece mutluluk duyduklarını kaydetti.

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun, güncel siyasi konular üzerinde bir sohbet yapacağını ifade eden Başkan Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı’na teşekkür etti.
 
Beykoz’a gelmeden iki gün önce Ankara’da bir toplantı yaptıklarını hatırlatarak söze başlayan Tanrıkulu, bu toplantının seçimlerin yaklaşıyor olması nedeniyle Ankara dışında yapılması gerektiğini söyledi.
 
AK Parti döneminde terör artmıştır…
 
“Seçim stratejimizi belirlememiz gerekiyor. Önceden hep geç kalıyorduk. Ama artık geç kalmayacağız. Güneydoğu’da örgütlenmemiz gerekiyordu. İlk iş olarak onu hallettik. Artık halk ile bütünleşmeliyiz. Sandığın çevresine bakalım. Onun için sizlere çok iş düşüyor.” Şeklinde konuşan Tanrıkulu, AK Parti döneminde terörün arttığını söyledi.
 
CHP Genel başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu söyle konuştu:
 
AK Parti’ye inanmış seçmenlere gerçekleri anlatmalıyız.
 
Bu iş içinde en önemli yer İstanbul. Çünkü İstanbul’u da kazanınca Türkiye’yi kazanıyoruz. Yaptığımız araştırmalara göre yüzde yirmilik bir kesim AK Parti’den memnun değil. Ama bu oran henüz bize geçmedi. AK Parti’nin Suriye politikası iyi değil. Kimse onaylamıyor. Amerika bile onaylamıyor. Genel başkanımız Güneydoğu’ya gitti ve gördü ki orda da durumlar çok kötü. Rusya, Ermenistan ve Yunanistan ile yani tüm komşularımızla aramız iyi değil.
 
 
Türkiye’de çözüm üreten tek parti CHP’dir.
 
Türkiye şu an en kötü dönemini yaşıyor. 3 Kasım 2002’de AK Parti iktidara geldiğinde terörden tek ölüm yoktu. Şimdi görüyoruz çok kötü bir durumda. Türkiye’de çözüm üreten tek parti CHP’dir. Biz gelin Meclis’te konuşalım diyoruz. Onlar kaçıyor. Ülkemizde yargılanmalar çok kötü. Kimse adalete inanmıyor. Mahkemeye gidince oradan nasıl çıkacağını bilemiyor. Biz darbeye karşıyız. Ama süreç adil geçmiyor. Savunma hakkı olmayan mahkemelerde işler kötü. Bizleri büyük bir kriz bekliyor.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerinin  çok kötü olduğunu da sözlerine ekleyen Tanrıkulu, AK Parti’yi iki yüzlülükle suçlayarak, “Kayseri’de ne söylediğini unutuyor. O sözü söylenmemiş sayıyor.” dedi. 
 
Tanrıkulu’nun açıklamalarının ardından Ferda Kazancıbaşı, Zerrin Bekar, Sinem Eray, Dr. Nafiz Ünlü ve İsmail Gürkan isimli partililer çeşitli yorumlarda bulundu.
 
Tanrıkulu ise yorumlara şöyle cevap verdi: Bu iktidar döneminde sorunlar büyüdü. Biz bu sorunları çözmeye çabalıyoruz. Dünya’da bu kadar uzun süren meseleler olmaz. Biz gelin beraber çözelim diyoruz ama onlar yanaşmıyorlar. Egemen Bağış işsiz, güçsüz merkez valisi gibi. Yapacak işi yok. Biz söyleyince bize bölücü diyorlar ama bizim söylediklerimizi yapıyorlar. Türkiye’de birleştirici tek parti CHP’dir. Sol Dünya’da hep iktidara yerel yönetimlerden gelmiştir. Yine öyle olacak.
 
 
AK Parti’nin reklamını yapmayın
 
Son olarak CHP İstanbul İl Yöneticisi Füsun Sökmen de partililere, “Arkadaşlar bizler laf üretmeyelim. Sokakta çalışalım. AK Parti’nin reklamını yapmayalım. İşimize bakalım.” Şeklinde tavsiyelerde bulundu…
 
Haber Merkezi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz