Spor

Tanju Çolak: 'Kurduğum her hangi bir spor kulübü yoktur'

Tanju Çolak: 'Kurduğum her hangi bir spor kulübü yoktur'
24.09.2016 13:19
| | |
3337

Yalçın Bayer’in, Tanju Çolak’ın, Beykoz’da Kanlıca Spor Kulübü’nün sahasını almak istediğine yönelik yazısı üzerine Çolak açıklama yaptı.

Konuya ilişkin Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) Yöneticileri de Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret ederek, destek istemişti. Başkan Çelikbilek ise BİSK Yöneticilerine hukuki yollardan haklarını arayabilecekleri tavsiyesinde bulunmuştu.

Tanju Çolak’ın Hürriyet gazetesinde yayınlanan açıklamasında, “Gazetenizin 22 Eylül 2016 tarihli Yalçın Bayer’in köşesinde ‘Bakandan Çolak’a Kanlıca tahsisi’ başlığı ile yer verilen yazıda şahsımı hedef alan ifadelere yer verilmiştir. Uydurma bir okuyucu mektubuna dayanılarak kaleme alınan bu iddia tamamen asılsız ve mesnetsiz afakî bilgilere dayanmaktadır. İftira at izi kalsın mantığı ile kaleme alınan bu okuyucu mektubu ile yıllarını Türk futboluna adamış biri olan şahsım üzerinde oyun oynanmak istenmektedir.” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Şu hususu açıkça belirtmek isterim; kurduğum herhangi bir spor kulübü yoktur. Herhangi bir spor kulübünün de başında bulunmamaktayım. Durum böyle iken benim hayali spor kulübüne Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yer tahsisi talebinde bulunmam söz konusu olamaz. Böyle bir iddiayı gündeme getirenlerin amacının kasıtlı olduğunu ve benim üzerimden, göreve geldiği günden bu yana sporu ve sporcuları destekleyen Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç yıpratılmak istenmektedir. Yaptığı başarılı çalışmaları yakından takip ettiğim Sayın Bakan’la hemşeri olduğum doğrudur. Ama bu bana herhangi bir ayrıcalık hakkı vermez. Benim bu ayrıcalıktan yararlanarak Bakan Bey’den bir talepte bulunmamı düşünmek ve talebimin Bakan Bey tarafından yerine getirildiğini dile getirmek abesle iştigal etmekten öteye geçemez.”

Anahtar Kelimeler: Kanlıca Spor Kulübü, Tanju Çolak, Açıklama, Yalçın Bayer, BİSK, Açıklama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"