Tam kapanmada ilk anlar Beykoz’da havadan izlendi

  • Güncelleme: 30.04.2021 03:16
  • Okunma: 1439 kez
  • Yorum: 0
İçişleri Bakanlığının tam kapanma konulu genelgesiyle uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk dakikaları Beykoz’da havadan görüntülendi.
Tam kapanmada ilk anlar Beykoz’da havadan izlendi

Cumhurbaşkanlığı’nın kararı ve İçişleri Bakanlığı’nın “tam kapanma” konulu genelgesiyle uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk dakikaları ilçenin en kalabalık noktalarından olan Kavacık’ta havadan görüntülendi.

İki gün boyunca kenti terk etmek isteyen vatandaşların yoğun araç kuyrukları oluşturduğu Beykoz’da kısıtlamaya saatler kala aynı görüntüler devam etti. Saat 19.00 itibariyle uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlaması sonrası vatandaşlar bir süre daha otobüs duraklarında toplu taşıma aracı beklemeyi sürdürdü.

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Beykoz Kavacık ve  civardaki alışveriş marketlerinde vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde evlerinin erzak alışverişlerini tamamlamak isteyen bölge insanlarının, manav, balık tezgahı, kuruyemişçiler, fırınlar ve semt pazarları gibi toplu alışveriş yapılan alanlarda yoğunluk oluşturdukları görüldü.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde ise her iki yönde de uzun araç kuyrukları oluştu. Trafik yoğunluğu zaman zaman akıcı olarak ilerledi.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler kısıtlama kararlarının uygulanışını denetlemek üzere ilçenin birçok noktasında denetim alanları oluşturdu. Trafikte seyreden vatandaşların muafiyet belgeleri titizlikle kontrol edildi.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 29 Nisan 2021 saat 19.00’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında uygulanmaya başlanan “tam kapanma” 27 Mayıs 2021 Pazartesi günü 05.00’te sona erecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Tam Kapanma

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz