Talat Karasakaloğlu CHP’ye danışman oldu

  • Güncelleme: 15.09.2013 00:11
  • Okunma: 6406 kez
  • Yorum: 0
Hızır Yılmaz’ın istifasının ardından CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na seçilen Bahadır Yavuz ilçe basınıyla bir araya geldi.
Talat Karasakaloğlu CHP’ye danışman oldu

Basın mensuplarıyla tanışmak amacıyla düzenlendiği toplantıda AK Parti’yi ve Beykoz Belediyesi’nin sert sözlerle eleştiren Bahadır Yavuz,  Talat Karasakaloğlu’nu kendisinedanışman yaptığını açıkladı.

“Beykoz da hizmet yok, Belediye yok, imkân yok demiyoruz, sadece Beykoz yönetilemiyor diyoruz” diyen Yavuz… “Yücel Çelikbilek kendi evini yenilerken Kaymakamın lojmanının deprem riski ile kullanılmadığı ortaya çıkmıştır” şeklinde konuştu.

Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenlere de Başbakan’ın sahip çıkması gerektiğini söyleyen Bahadır Yavuz, Çayır Festivali’nin ertelenmesinin arkasında da bazı oyunlar ve siyasi oy devşirme çabaları olduğunu belirtti.

Kul Hakkı Yiyorlar

Bahadır Yavuz şunları söyledi. “Asfalt yapmak çöp toplamak Belediyecilik değildir!... Camilerde görev yapan imamlar bile Allah için ibadet yerine siyaset yapar hale gelmişlerdir. 2009 seçim öncesi söylenen vaatlerin hiç biri yerine getirilmemiştir. Kendilerinin muhafazakâr, Müslüman olduğunu ilan eden bu kişiler taşeron işçiler yöntemi ile kul hakkı yemektedirler.’’ 

Beykoz’da yaşanan otopark sorunu da değinen CHP İlçe Başkanı “Otopark yetersizliği ve trafik sebebi ile Paşabahçe, Beykoz, Kanlıca, çarşılarındaki  esnaflar kan ağlamaktadırlar.  Çok basit bir çözüm olmasına rağmen Kavacık kavşağının sanki başka bir ülkenin sorunuymuş gibi davranmaları ilgisizliktir.” İfadelerini kullandı.

Beykoz Spor Kulübü’nün durumuna da değinen Başkan Yavuz, Paşabahçe Vapuru’nun da Beykoz’un başına dert olduğunu söyledi. Kendilerini yukarıda görenler, siz bir şey bilmiyorsunuz diyenlere bunların hesabını soracağız” ifadelerini kullanan Başkan Yavuz, ‘’Daha düne kadar, ‘meyhaneleri bile ziyaret edin’ diyen kişiler bugün yasak üstüne yasak koyuyorlar” dedi.

Soruları cevapladı….

Kendisine sorulan sorulara da cevap veren Başkan Yavuz’un, ‘haber yapmadan önce beni görün, benim haberim olsun’ şeklindeki sözleri basın mensuplarının tepkisini çekti.

CHP’nin sabah kahvaltısına katılan Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Öztürk’te kısa bir konuşma yaparak, CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’a hayırlı olsun diklerini iletti. Dost Beykoz Ailesi’ni temsilen davete icabet ettiğini ifade eden Mustafa Öztürk, bünyelerinde her görüşten insan olduğunu ve Dost Beykoz Ailesi’nin geniş bir yelpazeye hitap ettiğini söyledi. Bahadır Yavuz’u da dengeli konuşması ve parti içindeki dengeleri gözetme hassasiyeti nedeniyle tebrik eden Öztürk, Bahadır Yavuz’un konuşmasında söz ettiği projelerinin neler olduğunu sordu.

Aday adayı olarak oldukça zengin bir tabloları olduğunu ve bu çerçevede 14 aday adayının müracaat ettiğini söyleyen Yavuz, şaşılacak derecede projeleri olduğunu ve bunları önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını dile getirdi.

Diğer yandan bir yerel gazetede Beykoz Belediyesi eski Başkanı Alaattin Köseler ile ilgili yapılan bir haberde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının kullanılmış olmasını haksızlık olarak değerlendiren Yavuz, Dost Beykoz’da da bu tarz bir haber yayınlandığını fakat konuyla ilgisi olmayan kişilerle dolaylı olarak bağlantı kurulmamasının doğru bir anlayış olduğunu belirtti.

Talat Karasakaloğlu Bahadır Yazuv’a danışmalık yapacak.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, merhum abisi Mahmut Yavuz’un çok yakın arkadaşı olduğunu söylediği Talat Karasakaloğlu’nun kendisine danışmanlık hizmeti vereceğini ve önümüzdeki günlerde Talat Karasakaloğlu’nun yanında görünmesinin yanlış anlaşılmalara fırsat vermemesi için bu açıklamayı yapmak durumunda kaldığını söyledi.

Talat Karasakaloğlu, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Alaattin Köseler döneminde Beytaş Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış, yeni dönemde ise AK Parti’den ayrılan Abdullatif Şener’in kurduğu Türkiye Partisi’nde kısa bir süre aktif siyasetin içinde yer almıştı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz