Sponsorlu Haber

Taksitle araba almak isteyenlere kolaylık sağlanıyor...

Taksitle araba almak isteyenlere kolaylık sağlanıyor...
28.06.2017 20:03
| | |
20843

Bankalardan kredi kullanamayacak durumda olanların yardımına yetişen taksitle araba alma yöntemleri müşterilerin tercihi oluyor.

Taksitle araba almak isteyenler istedikleri arabaya sahip oldukları gibi elindeki araçları alıcıyla buluşturanlarda bu yöntem sayesinde satıştan kazançlı çıkıyorlar. Her iki tarafında aleyhine olan taksitli sistem de belli bir miktar araba peşinatını alınarak kalan kısım taksitlendiriliyor. Peşinatsız sadece taksit yaparak araç satan yerlerde bulunuyor. Araçlarını hiç peşinatsız, kredi kartsız ve banka kredisi olmadan satışını gerçekleştiren galeriler sayesinde herkes araç sahibi olabiliyor. Taksitle araba almaya karar verdiğinizde satış işlemini senetle yapan galerilerin bulunması gerekiyor. Galeriyi bulduktan sonra peşin ödenecek kısmı da ayarlayarak iyi bir pazarlık sonucunda karlı çıkacağınız alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.

Taksitle araç satma yönteminde peşinat oranı bankalarda olduğu gibi sabit olmadığı için bu sistem genelde tercih ediliyor. Taksitle araba satan galeriler genelde krediyi kendileri bankadan çeker ve kendileri bankaya borçlanır ve kredi taksitlerini sizden senet karşılığı taksitle geri alırlar. Galeri sahipleri çektikleri kredinin faizini size biraz daha fazla tutarak satış gerçekleştirdikleri için bu işten onlarda karlı çıkarlar. Galericiler bu işten nasıl kazanır diyenler için galerici elindeki aracı iyi fiyatla satarlar ve satış nedeniyle % 2 oranında ekstra faiz uyguladıkları için kazançlı çıkarlar. Sizin çekemediğiniz krediyi bankadan alarak sizde sorunsuz şekilde araç sahibi olma hakkına kavuşmuş olursunuz.

Aracı almaya karar verdiğinizde senet karşılığında araba almış olacaksınız. Noter masrafları ve rehin masraflarını aracı alan kişi ödeyerek aracın satışını noterden almış olursunuz. Satın alınan araç üzerinde satılamaz şerhi konulacak ve borç vadesi bittiğinde şerh kaldırılacaktır. Galeriden senetle araç alanların bir konuda dikkatli olması da gerekiyor. Senetler için tek bir senet imzalamak yerine her borcun vadesine göre senet düzenlenmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Vadesi geldiğinde senet galeriden alındığında güvenli alışveriş yapılmış olacaktır. Bankadan kredi çekebilecek olanlar için en ekonomik yol banka kredileri yöntemidir. Ancak kredi çekemeyecek olanlar için taksitle araba al yöntemi tavsiye ediliyor. Ödeme gücüne göre bir araç alındığında taksitler zorlanmadan ödenebilecektir. 

Anahtar Kelimeler: Taksit, Araba, Galeri

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"