Ekonomi

Taksi şoförleri yeni yasayı tartıştı.

Taksi şoförleri yeni yasayı tartıştı.
2014.09.04 00:00
| | |
4992

Beykoz Tokatköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaflar Odası, üyelerini bilgilendirmek amaçlı Beytaş Tesisleri’nde bir toplantı düzenledi.

Toplantıya Kartal Şoförler Odası Başkanı Fikret Çelik, Beykoz Şoförler Odası üyesi Kemal Yıldız ve Beykoz’da faaliyet gösteren çok sayıda şoför esnafı katıldı.

Beykoz Tokatköy Şoförler ve Esnaflar Odası Başkanı Bahattin Karadurmuş, şoförler için çıkan yeni yasa hakkında bilgi verdi.

Bahattin Karadurmuş; “Sayın şoför arkadaşlarım, bugün burada toplanmamızın sebebi yeni bir takım yasalar çıktı. Sizleri bu yasalar hakkında bilgilendirmek için toplandık. Çalışma karneleri hakkında yeni bir düzenleme getirildi. Şoförler artık aynı mal sahibi gibi kayıtlı olacak. Olmayanlar ise artık çalışamayacak. Artık bizlerden adli sicil kaydı isteniyor. İstanbul’da 17395 adet taksi var. Bunları denetlemek kolay değil. Tam teşekküllü bir hastaneden rapor alınmadan artık bu işler yapılamayacak. Taksilerin yaşı ise 5 yıl olarak sınırlandırılacak. İkinci el taksilerin ise 1 yıl olacak. Terminallere belli bir süre giriş çıkış parası ödenmeyecek. Vergilerimiz iyi bence bu yüzden fazla sorgulamayın.” şeklinde konuştu…

Beykoz Tokatköy Şoförler ve Esnaflar Odası Başkanı Bahattin Karadurmuş’un konuşmasının ardından şoför esnafı yeni yasa ile ilgili sorular yönelttiler.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bahattin Karadurmuş, Beykoz Tokatköy Şoförler ve Esnaflar Odası, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"