Kader GÜR
  • 01/01/1970 Son günceleme: 18/11/2013 23:11
  • 15.374

Yerel seçimler yaklaştıkça fotoğrafın giderek netleşmeye başladığını gözlemliyoruz.

Diğer partileri yok saymak gibi bir düşüncem asla olamaz ancak AK Parti ve CHP arasında geçecek olan yarışta Beykoz Meclisi’ne üçüncü bir partinin girme olasılığı yok gibi gözüküyor.

AK Parti’de şu ana kadar aday adaylığı müracaatını yapmış on iki isim arasında yer alan Mustafa Tahmaz’ın iyi bir başlangıç yaptığını söylemek çok zor.

Üsküdar’da ikamet eden Tahmaz’ın “Beykoz’da oturuyorum” ifadeleri ne kadar yavan kalmışsa, yerel basınla bir araya geldiği programda ortaya koyduğu tavırda o kadar yavan kalmıştır. Zarf içerisinde reklam karşılığı da olsa basın mensuplarına para vermesi Dost Beykoz’un prensiplerine uymamıştır. Uyanlara sözümüz yok.  Bu davranış Tahmaz’ın Beykoz’u bilmemesinden kaynaklanmıştır şüphesiz ama çevresindeki her devrin adamı olan Beykozlu bazı isimlerin en azından kendisini uyarması gerekirdi.

İBB’de zabıta daire başkanı olarak uzun yıllar görev yapan Tahmaz’ın Beykoz’da sessiz ama son derece etkili bir infiale yol açan seçim çalışması –daha ziyade tanıtım çalışması- kendi partidaşlarını dahi nasıl yok sayabildiğinin açık göstergesidir.

Yücel ÇelikbilekAhmet BatuMuharrem Ergül gibi bu partinin kuruluşunda önemli emekleri olan aday adaylarını yok sayıp Beykoz’daki zaten var olan otobüs duraklarına yeni durak levhaları çakıp seçim afişlerini asmak…

Bu her şeyden önce suçtur!

Partideki ağabeylere saygısızlıktır!

Parti disiplinine ve AK Parti’nin saygınlığına gölge düşürecek kifayetsiz bir çalışmadır.

Sonuç itibariyle davranışlar AK Parti kimliğini taşıyan ve Beykoz gibi son derece önemli ve hassas bir bölgeye Belediye Başkanı olmak isteyen bir şahsiyete uymayacak, yakışmayacak davranışlardır.  Bununla birlikte Sayın Tahmaz’ı Beykoz halkı tanımıyor… Böyle davranmak yerine Beykoz halkıyla bire bir temas kurması daha saygın bir davranış olabilirdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin belli birimlerinin ve özellikle bir zamanlar başında olduğun zabıtaların gücünü ve imkanlarını kullanarak Beykoz’da bu şekilde fütursuzca hareket edemezsin. Etmemelisin.

Beykoz Üsküdar değildir. Herkes birbirini tanır, kimin ne yaptığını çok iyi bilir.

Beykoz’da ikamet etmemene rağmen senin de ne yaptığını, Beykoz’da attığın adımları çok iyi biliyor ve takip ediyorlar.

Evet, Sayın Tahmaz, yerinizde olsam Beykozluluğu asla tartışma götürmeyecek insanlara karşı daha saygılı ve özenli davranırdım.

Beykozluyum diyebilmeniz için önce Beykoz’a saygı duymayı öğrenmeniz lazım…

Beykoz halkı panolara koyduğunuz fotoğrafa oy vermez, sizi tanımak ister. El sıkışmak, gözlerinizin içine bakmak ister! Onun içindir ki, Beykoz halkına hizmet adamı olmak için toz yutmak, yolları arşınlamak, gönül bağı kurmak, saygı duymak lazım.

Yazarın Yazıları