Kültür

Tahir Soylu Beykoz Gümüşhanelilere Başkan oldu

Tahir Soylu Beykoz Gümüşhanelilere Başkan oldu
26.09.2016 19:16
| | |
3627

Beykoz Gümüşhaneliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Tahir Soylu seçildi.

Önceki hafta sonu Gümüşsuyu Mahallesi Karlıtepe Sokaktaki dernek merkezinde yapılan 9. Olağan Genel Kurul’da Tahir Soylu’nun listesi oylama sonucu kabul edildi.

Şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel Kurul’da söz alan Dernek Başkanı Şinasi Ata, “genel kurul hayırlı olsun… Yeni seçilecek olan yönetime başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantı yeter sayısı ile karar yeter sayısının tespitine ilişkin tutanağın okunmasının ardından, Genel Kurul Başkanlık Divanı Seçimi yapıldı. Yapılan seçil sonrası Turan Keleş, Hamza Keleş ve Erdal Kara Divan Başkanlığına seçildi.

Dernek Kurucuları ve eski dernek başkanlarının da katıldığı Genel Kurul’da Tahir Soylu’nun listesi okunarak oylama yapıldı. Oylama sonucu kabul edilen liste yeni yönetim olarak belirlendi.

Hemşerilerine bir teşekkür konuşması yapan Tahir Soylu, “Dernek bize yıllardır görmediğimiz veya haberleşme imkanı olmadığımız dostlarımıza arkalarımıza ulaşmada bir vesile olur. Bir hastamıza ulaşmamızı, kan aradığımızda zaman kaybı olmadan bu ihtiyacımızın karşılanmasını sağlar. Düğün, sünnet veya cenazemiz olduğu zaman sevinçlerin paylaşılarak artmasına ve acıların paylaşılarak azalmasına vesile olur.” ifadelerini kullandı.

Tahir Soylu, Bu Dernek çatısı altında daha da anlamlı oluyor. Toplum bireylerden oluşur ve hiç kimse toplumdan uzak tek başına yaşayamaz. Bu yüzden toplumu oluşturan siz üyeler toplumsal sorunlara karşı kayıtsız kalamazsınız. Bu derneğe ve ekibe destek vermeniz gerekir. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz bugün almış olduğumuz bu bayrağı arkadaşlarım ve Gümüşhanelilerin desteğiyle daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.

 M. Tahir SOYLU Kimdir?

1975 yılında Gümüşhane Torul'da doğdu. İlköğrenimini Kürtün Taşlıca Köyü’nde tamamlandı. Ortaokulu İstanbul ve liseyi Giresun’un Tirebolu ilçesinde okudu. Kamu yönetimi mezunu olan Soylu, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerde görev yaptı. Soylu ve 4 çocuk babasıdır.

YÖNETİM KURULU ASİL

M. Tahir SOYLU

Murat YILMAZ

Halil ATA

Mustafa SOYLU

Gençağa KELEŞ

Lokman SOYLU

Hasbi KELEŞ

 

FEDERASYON DELEGE LİSTESİ

 

M. Tahir SOYLU

Murat YILMAZ

Halil ATA

Mustafa SOYLU

Gençağa KELEŞ

Hasbi KELEŞ

Naci BALABAN

Turan KELEŞ

Şahin SOYLU

Şinasi ATA

Anahtar Kelimeler: Beykoz Gümüşhaneliler Derneği, Tahir Soylu, Kongre, Şinasi Ata

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"