Susuz Beykoz'dan İSKİ'ye isyan var

  • 4
  • 14787
Susuz Beykoz'dan İSKİ'ye isyan var

Beykoz da İSKİ'nin 2 aydır devam eden su kesintileri vatandaşı canından bezdirdi. Susuz kalan Beykoz halkı sonunda isyan etti.

Dost Beykoz'u mesaj yağmuruna tutan vatandaşlar soruna acil çözüm üretilmesini isterken, su kesintilerinin özellikle Soğuksu, Çiğdem ve İncirköy ve Kavacık mahallelerinde yoğun olduğu kaydedildi.

Vatandaşlar ise; "su kesintileri bizi hayatımızdan bezdirdi... Soğuksu Mahallesinde oturuyorum ve mahalle halkı isyanlarda, İSKİ'yi aradığımızda, 'arıza' diyorlar...  Fakat inandırıcı gelmiyor..." ifadeleriyle duruma tepki gösteriyor.

Öte yandan hava sıcaklıklarının üst seviyelerde seyretmesi ve Ramazan ayının içinde olunması da vatandaşların işlerini zorlaştırıyor...  İftar ve sahur saatlerinde de su kesintisi yaşandığını dile getiren Beykoz sakinleri, bu konunun bir an önce çözülmesini talep ediyor.

Bazı vatandaşlar ise kesintinin olmadığı dönemde akan suyun koktuğunu ve hastalığa neden olduğunu öne  sürüyor.

Haber Merkezi

Yaşar Nuri Öztürk, Beykoz'da toprağa verilecek
Önceki Yaşar Nuri Öztürk, Beykoz'da toprağa verilecek
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (4 Yorum)

Kerim (9 yıl önce)

Uzayda su bulundu, 4.5 G'ye geçtik, neredeyse ışınlanacağız fakat gelin görün ki basınç düşüklüğü nedeniyle su pompalayamıyoruz diyorlar..

Sedat ALTUN (9 yıl önce)

RüzgarlıBahçe mahalle muhtarı sedat ALTUN , mahallemizde bir aydan fazladır her gün su kesiliyor birçok yetkiliyle görüştüm MALESEF doğru bir netice alamadım . Bıktık artık yaz gelmiş ,ramazan ayındayız ,bütün herkes perişan oldu .hesapta barajların doluluk oranı yüksek ,bizlerde su yok .suyun NE zaman kesilip geleceğinin saati belli değil .yetkililere ulaşmak mucize ,yazıklar olsun bu millete bunu yaşatanlara. ben mahalle muhtarı olarak bir netice alamıyor, mahalle halkına anlatamıyorum .sorunu acilen buna çözüm getirilmeli çok acil

Aslı (9 yıl önce)

Beykoz soguksu mahallesi olarak susuzluktan bıktık artık. Sürekli sular kesiliyor. Bir kac saatte degil bi gidiyor 15saat bazen tee ertesi gün geliyor. Böyle rezillik olamaz. 21.06.2016 tarihinde sular 11.00 bir gitti 16.00 gelecegi soylendi sonra 20.00 sonra 23.00 sonra 01.00 sonra 02.00 sonra 02.30 ve sular ertesi gün yani 22.06.2016 tarihinde saat 10.00gibi geldi.dalga geciyorlar resmen. Vee ayni gun sularimiz tekrar gitti 23.06.2016 yani bu sabah yine sularimiz yoktu. Yani 3gundur su yok.Mayıs ayında da aynen bu şekilde defalarca su kesintisi yaşadık. Gunlerce üstüste ve saatlerce. Ama simdi bir de ramazan ayında çekilecek dert değil. Bimer'e ve ISKI'ye yazdık defalarca cevap geldi ama sonuç yine aynı. Haber kanallarını aramaya başladık artık. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bu susuzluktan öte vatandaşı salak yerine koymaktır insafsızlıktır. Yıldık artık. Yeter!!!!!

Cetin Kõkbek (9 yıl önce)

İnsanlarla dalga geçiyorlar kesinti olabilir, arıza olabilir fakat bir veriyor bir keşiyorlar.Barajlar dolu.Yalniz su değil elektrikte aynı biktirdilar artık.Faturaya geldiği zaman Azrail kesiliyorlar.Ne çamaşır makinesi ne bulaşık makinesi kullanabiliyorlar yan rezalet.Saygilar...

Yorum Yaz